DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA Zwykła 2019

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2019

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msze Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w poniedziałek 2.09. w kościele o godz. 8.00. dla S. P. Jasienica i 9.00. w S. P. w Kalinowie. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, pracowników szkół, nauczycieli, wychowawców, katechetów i dyrektorów szkół.

3. Dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. zgłaszają się do mnie. Spotkanie organizacyjne z rodzicami i dziećmi w niedzielę 15 września po Mszy Św. o godz. 11.30. Młodzież do Bierzmowania zgłasza się do Ks. Marka.

4. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza do udziału w XXXV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 21-22 września 2019 r. Tegoroczna Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Rodzina sanktuarium życia.”

6. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 7.00. i 17.00. Spowiedź św. w piątek od godz. 6.45. i od 16.30. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.

7. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00. i o 20.00. - po Mszy Świętej procesja fatimska. Serdecznie zapraszamy.

8. Odwiedziny chorych w czwartek od godz. 8.30. : Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka, Jasienica Podchmielewie, Chmielewo, Dąbrowa, w piątek: Smolechy, Nieskórz, Żachy Pawły, Daniłowo Parcel,

9. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej informuje że ogólnopolskie dożynki odbywają się dziś na Jasnej Górze o godz. 11.00. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 8 września 2019 r. w Sanktuarium Maryjnym w Wąsewie – Msza Św. O godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich rolników.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Żach Leokadia z Warszawy pochodząca z Jasienicy lat 88. Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu 26.09. o godz. 7.25. od siostrzenic z obornik 13.01. godz. 7.00. Wieczny odpoczynek….

11. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

2 wrzesień – poniedziałek

godzina 7.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Stanisławy Han z okazji 99 r. urodzin.

godzina 7.00.+ Zofię Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska

Godzina 8.00. Początek Roku Szkolnego w Jasienicy za + Janinę Krupa od społeczności S. P. w Jasienicy.

Godzina 9.00. - początek roku szkolnego w Kalinowie

3 wrzesień – wtorek

Godzina 7.00.Nab. Żał. +Waldemara Dobkowskiegow 13 r. śm. i za rodziców z obojga stron.

godzina 7.00. + Zofię Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.25. +Irenę Ziemak od chrześniaczki Kazimiery z rodziną.

godzina 7.25.+Wojciecha Tyl od mamy Zofii.

4 Wrzesień – środa

Godzina 7.00. + Bolesława Skłodowskiego w 2 r. śm. + Jadwigę Skłodowską.

godzina 7.00. + Zofię Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.25.+ Janinę Krupa od Elżbiety Wyszyńskiej z rodziną.

Godzina 7.25. + Janinę Pskiet od r. Hanów z Kowalówki

5 wrzesień – czwartek

Godzina 7.00. + Elżbietę Bednarczyk od bratowej Janiny Jabłonka.

Godzina 7.00. + Zofię Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.25.+ Władysławę Frądczyk od rodziny.

Godzina 7.25. Nab. żał. + Andrzeja i Kazimierza Warackich
wrzesień – I piątek miesiąca

Godzina 7.00. + Elżbietę Bednarczyk od Haliny i Eli z rodzinami

Godzina 7.00. + Zofię Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00.+Irenę Ziemak od córki Marii

godzina 17.00.Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Tadeusza Sapiecha

7 wrzesień - I sobota miesiąca

godzina 7.00. + Zofię Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Janinę Krupa od Sabiny Murawskiej z rodziną.

Godz. 16.00. Ślub: Szymańska Weronika i Zaruski Kamil

Godz. 17.00. Ślub: Łuniewska Kamila i Szabłowski Kamil

godzina 20.00.+ Zofię Stańczuk w 1 r. śm. + Jana, Mariana i Stanisława Stańczuków

godzina 20.00. + Tadeusza Kot i + Edwarda Ziemak

8 września – 22 Niedziela Zwykła
Godzina 9.00.+ Władysława Oczechowskiego i za rodziców z obojga stron.
Godzina 9.00.+ Mieczysława Algrzyma i Ewelinę Algrzym

godzina 11.30.+ Mariannę, Bolesława i Tadeusza Kańkowskich

Godzina 11.30. Wynagradzająca Niepokalanemu Srecu NMP za miłość, opiekę oraz wszelkie łaski otrzymane przez członkinie K. Ż. R. z Daniłowa Parceli.

Godzina 17.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Arkadiusza i Justyny Kuleszówz okazji 1 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa

Godzina 17.00. + Zofię Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska