DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2019

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 sierpnia 2019

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na zrobienie dokumentacji technicznej budynku naszego kościoła.

2. W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza Święta o godz. 7.00.

3. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej informuje że ogólnopolskie dożynki odbędą się na Jasnej Górze 1.09. br. o godz. 11.00. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 8 września 2019 r. w Sanktuarium Maryjnym w Wąsewie – Msza Św. O godz. 12.00. Dożynki Powiatu Ostrów Mazowiecka dziś 25.08. na placu obok budynku MOSiR Msza Święta w Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza o godz. 13.30. Dożynki Gminy Ostrów Mazowiecka w Bieli 31.08. (sobota) Msza Św. o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich rolników.

4. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

5. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, pracowników szkół, nauczycieli, wychowawców, katechetów i dyrektorów szkół na Msze Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w następny poniedziałek 2.09. w kościele o godz. 8.00. dla S. P. Jasienica i 9.00. w S. P. w Kalinowie.

6. Dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. zgłaszają się do mnie. Spotkanie organizacyjne z rodzicami i dziećmi w niedzielę 15 września po Mszy Św. o godz. 11.30. Młodzież do Bierzmowania zgłasza się do Ks. Marka.

7. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza do udziału w XXXV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 21-22 września 2019 r. Tegoroczna Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Rodzina sanktuarium życia.”

8. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży zaprasza wszystkich kandydatów chcących podjąć kształcenie na specjalności Organista na egzamin kwalifikacyjny w dniu 31.08.2019 (sobota) o godz. 9.00 w siedzibie DIMK w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Instytut przygotowuje kandydata w zakresie umiejętności wokalnych, instrumentalnych oraz wiedzy o liturgii i muzyce do pełnienia posługi organisty. Absolwent DIMK po pięciu latach edukacji otrzymuje dyplom, który upoważnia go do pełnienia obowiązków organisty.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Żach Leokadia z Warszawy pochodząca z Jasienicy. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. różaniec w Kościele, a o 14. Msza Święta pogrzebowa. Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu 26.09. o godz. 7.25. Wieczny odpoczynek…

10. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

26 sierpień – poniedziałek – M. B. Częstochowskiej

godzina 7.00. + Mariana w 30 r. śm. Franciszka, Krzysztofa, i Stanisława Godlewskich

godzina 7.00. + Kazimierza , Józefa, Genowefę, Jana i Feliksę Kępistych. Msza Święta Gregoriańska poza parafią.

27 sierpnia – wtorek

Godzina 7.00. + Mieczysława Szwarc w 8 r. jego śmierci. - zarezerwowana

godzina 7.30. Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci Kazimierza Jastrzębskiego

28 sierpnia – środa

Godzina 7.00. + Edwarda w 13 r. śm. i Jadwigę Han ów, Mieczysława i Wacława Hanów.

godzina 7.30. Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci Ryszarda Krupy

29 sierpnia – czwartek

Godzina 7.00. + Genowefę w 3 r. śm. i Lucjana Dłuskich.

Godzina 7.00. + Kazimierza , Józefa, Genowefę, Jana i Feliksę Kępistych. Msza Święta Gregoriańska poza parafią.
30 Sierpnia – piątek

Godzina 7.00. + Bronisława Wardaszka od syna Jana z rodziną.

godzina 7.00. + Zofię Helenę Stańczuk w 1 r. śm.

godzina 7.25. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Krystyny i Andrzeja Wilanowskich z okazji 50 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa

1 września 22 Niedziela Zwykła
Godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Radosława i Eweliny Malców z okazji 11 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa
Godzina 9.00. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji Serca Pana Jezusa
w naszej ojczyźnie i o beatyfikację służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

Godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże, opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski dla Marzeny Malec i całej jej rodziny.

godzina 11.30. + Stanisława Skupiewskiego i za + z. c. r. Skupiewskich, + Renatę Król i za + z. c. r. Królów.

Godzina 11.30. + Józefa Matys od K. R. Nr. 2 z Króli Dużych, którego żona Henryka jest zolatorką.

Godzina 17.00. + Bronisława Grodzkiego i jego żonę Stanisławę, i za rodziców z obojga stron.

Godzina 17.00. + Reginę Zawadzką w 3 r. śm. i za rodziców z obojga stron.