DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    16 września 2018
          1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. Dziś ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na media diecezjalne: „Radio Nadzieja” i „Głos Katolicki” Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          2. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 7.00.

Czytaj więcej: DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    9 września 2018
          1. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.
          2. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na media diecezjalne: „Radio Nadzieja” i „Głos Katolicki”

Czytaj więcej: DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     2 września 2018
          1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i Katechetyczny. Msze Św. dla Szkół w Jasienicy o godz. 8.00. a w Kalinowie o godz. 9.00. Pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, pracowników szkół, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
          2. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do obchodzenia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Msze Św. o godz. 7.00. i o 17.00. z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Czytaj więcej: DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ 2018

NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ    26 sierpnia 2018
         1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania. Dziś jest ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone na remont parkanu cmentarza grzebalnego.
          2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. i o 20.00. połączone z procesją fatimską.

Czytaj więcej: NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ 2018

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    19 sierpnia 2018
         1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego. Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Ojca Świętego Franciszka.
         2. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

Czytaj więcej: DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

Odpust parafialny ŚW. Rocha 2018

Odpust parafialny ŚW. Rocha                         16.08.2018r.
         1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość odpustową Św. Rocha. Serdecznie witamy naszych gości na czele z dzisiejszym naszym kaznodzieją Ks. Krzysztofem Chodkowskim – Ceremoniarzem Diecezjalnym i Dyrektorem Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży. Msze Św. o godz. 9.00. suma odpustowa o 11.30. i o godz. 17.00. Po Mszy Św. o godz. 11.30. procesja odpustowa.  Ofiary składane na tacę i za ołtarzem w czasie odpustu przeznaczone są na remont parkanu przy cmentarzu grzebalnym.
          2. Składam serdeczne Bóg zapłać ks. Krzysztofowi za przybycie do naszej parafii, za wspólną modlitwę i za głoszone dziś Słowo Boże.  Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom za uczczenie Św. Rocha – patrona naszej parafii, Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę.

Czytaj więcej: Odpust parafialny ŚW. Rocha  2018