PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2018

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    18 marca 2018
          1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej /Piątek godz. 16.30./ i gorzkich żali /niedziela godz. 11.30./.
          2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.

Czytaj więcej: PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2018

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2018

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    11 marca 2018
          1. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30. a gorzkie żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30.
          2. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

Czytaj więcej: CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2018

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2018

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    4 marca 2018
         1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.
         2. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 16.30. i na gorzkie żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30.

Czytaj więcej: TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2018

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2018

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                25 lutego 2018
          1. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30. a gorzkie żale w niedziele po Mszy Św. o godz. 11.30.
          2. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Na prośbę Biskupa Łomżyńskiego podajemy do wiadomości wiernych ogłoszenie następującej treści. „Grupa Rekonstrukcji Historycznej XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego „Mazowsze Orzeł Tęcza” we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie – Oddział Terenowy nr 41 w Ostrołęce, organizuje w dniach od 22.02. do 11.03. br. Ogólnopolską Zbiórkę Krwi pod hasłem „Oni oddali życie za Ojczyznę, teraz ty oddaj krew, uratuj życie i odbierz ryngraf”. Akcja organizowana w związku z obchodzonym 1 marca Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, dla oddania hołdu wszystkim Żołnierzom Podziemia Niepodległościowego, którzy w walce niejednokrotnie kładli na Ołtarzu Ojczyzny wartość najcenniejszą – swoje życie. Jak zapewniają organizatorzy, każdy, kto w dniach od 26.02 do 11.03. br. odda krew w dowolnej stacji krwiodawstwa na terenie całej Polski i prześle kopię zaświadczenia, weźmie udział w losowaniu jednego ze stu pamiątkowych posrebrzanych ryngrafów (repliki ryngrafu mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”)”.

Czytaj więcej: DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2018

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2018

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    18 lutego 2018
          1. Dziś w naszej parafii rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne i parafialne Adoracje Najświętszego Sakramentu. Prowadzi je ks. Tadeusz Podbielski – były proboszcz z Andrzejewa, aktualnie wicedyrektor katechetyczny Ł K D. Ofiary składane na tacę dziś na rozpoczęcie rekolekcji są przeznaczone na jego potrzeby.
          2. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 16.30. a na gorzkie żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30.  

Czytaj więcej: PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  2018

ŚRODA POPIELCOWA 2018

ŚRODA POPIELCOWA     14 lutego 2018
          1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Już dzisiaj podejmijmy dobre postanowienia, do których zachęca nas Pan Jezus. Starajmy się być bliżej Pana Boga w modlitwie, rezygnować z tego, co do życia nie jest konieczne, dzielić się dobrem z bliźnimi. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00. 11.30. i o 17.00. Serdecznie zapraszamy.
          2. Zbliżeniu się do Pana Boga mają służyć rozpoczynające się dziś kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Kiedy tak wielu zatraciło poczucie grzechu i tym samym potrzebę pokuty, chcemy błagać Pana Boga o wrażliwe sumienia i łzy żalu za grzechy.

Czytaj więcej: ŚRODA POPIELCOWA 2018