JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    17 czerwca 2018
         1. W tym tygodniu w czwartek o godz. 11.00. odbędzie się I Marsz Sybiraków z Jasienicy do Kalinowa. Program wywieszony na drzwiach kościoła i w gablocie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkich naszych parafian,. Będzie to również Msza Św. z okazji zakończenia Roku szkolnego.
         2. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w Królestwie Bożym.

Czytaj więcej: JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    10 czerwca 2018
          1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.
          2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy Św. o godz. 7.00.

Czytaj więcej: DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          3 czerwca 2018
          1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.
          2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Przy naszym kościele prowadzona jest zbiórka ofiar na dalszą budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Czytaj więcej: DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 2018

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY    27 maja 2018
          1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca maja. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont parkanu cmentarza grzebalnego. Bo zapłać. Na Mszy Św. o godz. 11.30. Komunia Święta Rocznicowa.
          2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00. 11.30. i 17.00.  Uroczysta procesja ulicami naszej parafii po Mszy Świętej o godz.11.30.  O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy następujące wioski: Jasienicę, Nieskórz, Kalinowo i Króle Duże. Zadbajmy o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Zapraszam całą asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków i niesienia poduszeczek, chłopców do niesienia różańca, dziewczęta do niesienia feretronów, panie i panów do niesienia chorągwi, baldachimu i feretronów, dzieci do wstążeczek, poczty sztandarowe ze szkół i strażackie, Druhów Strażaków  i MDP w mundurach.  Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Na procesję proszę też silnych mężczyzn do niesienia nagłośnienia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na adaptację domu parafialnego z celów mieszkalnych na duszpasterskie.

Czytaj więcej: NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  2018

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 2018

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO    20 maja 2018
          1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
          2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Czytaj więcej: ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 2018

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2018

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE    13 maja 2018
          1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.
          2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

Czytaj więcej: WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  2018