DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 2018

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                              9 grudnia 2018

1. Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 7.00.

2. Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczynające się w tym tygodniu rekolekcje adwentowe. Tegoroczne nauki wygłosi nasz parafianin o. Eugeniusz Różański, który w tej chwili jest referentem d. s. misji Franciszkańskich. O. Eugeniusz zostawił w naszej parafii franciszkańskie kalendarze misyjne. Będą je rozprowadzać ministranci przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane za kalendarz są przeznaczone na misje. Już dziś zaplanujmy swój udział w tych rekolekcjach. W piątek 14 i w sobotę 16 grudnia Msze Św. o godz. 9.00. 11.30. i o 17.00. a w niedzielę o godz. 9.00. 11.30. i o 16.00. Ofiary składane na tacę w ostatnim dniu rekolekcji są przeznaczone dla o. Eugeniusza na cele misyjne.

Czytaj więcej: DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 2018

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 2018

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                  2 grudnia 2018

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny - Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych codziennie o godz. 7.00. 20 minut przed Mszą Św. roratnią będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

2. Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na WSD w Łomży. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

Czytaj więcej: PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 2018

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 2018

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA               25 listopada 2018

1. Dziś jest ostatnia niedziela miesiąca listopada. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na budowę nowego parkanu przy cmentarzu grzebalnym. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Następna niedziela – I niedziela Adwentu, to niedziela seminaryjna. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Łomży.

Czytaj więcej: JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 2018

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        18 listopada 2018
1. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Najlepsze życzenia dla naszej organistki – pani Joasi, chórowi parafialnemu, zespołowi „Kwiaty Polskie”, ks. Kazimierzowi i wszystkim uczestnikom warsztatów muzycznych, które odbywały się w naszej parafii, a którzy podczas tej Mszy Św. śpiewali pieśni liturgiczne. Niech Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi, a Św. Cecylia wspomaga w tym śpiewaniu dla chwały Bożej i dobra ludzi.
2. Jak było ogłaszane już wcześniej dziś ofiary składane do puszek są przeznaczone na Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej prowadzony przez ks. Kaźmierza.

Czytaj więcej: TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  2018

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.
          2. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone dla tych naszych braci w wierze, którzy są prześladowani za jej wyznawanie i mężnie jej bronią, często oddając za nią swoje życie. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Czytaj więcej: TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        4 listopada 2018
          1. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Msza Święta za Ojczyznę o godz. 9.00. Zapaszmy serdecznie poczty sztandarowe ze szkół i strażackie, oraz druhów strażaków w mundurach. Po Mszy Św. zespół „Kwiaty Polskie” zaśpiewa pieśni patriotyczne. Po koncercie tradycyjnie udamy się na nasz „Apel Poległych” do pomnika Sybiraków. Przypominam parafianom o udekorowaniu domów flagami biało czerwonymi. Jeżeli ktoś chce nabyć flagę można to uczynić dziś przy wyjściu z kościoła w cenie 15 zł.
          2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada będziemy obchodzić również dzień modlitwy i solidarności z kościołem prześladowany. Ofiary składane do puszek przed kościołem będą przeznaczone dla tych naszych braci w wierze, którzy są prześladowani za jej wyznawanie i mężnie jej bronią, często oddając za nią swoje życie.

Czytaj więcej: TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018