DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 września 2019

1. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania. W kościele w Polsce będzie tego dnia prowadzona akcja „Polska pod Krzyżem”. Włączmy się w dar przeżycia tego wydarzenia. Centralnym miejscem spotkania będzie lotnisko Kruszyn w okolicach Włocławka. Ponadto w Diecezji Łomżyńskiej zostały zgłoszone trzy oficjalne punkty wspólnej modlitwy w łączności z wydarzeniem centralnym. Są nimi parafia pw.  Świętego Krzyża w Łapach, parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży oraz Ognisko Miłosierdzia Bożego w Suchcicach (parafia Goworowo). Można udać się do tych miejsc, aby poszerzyć wspólnotę modlitwy. Natomiast w naszej parafii zapraszamy na uczczenie Krzyża Świętego na godz. 15.00. pod krzyż misyjny na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego i adorację Krzyża.

2. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

3. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na Diecezjalne Radio „Nadzieja” i „Głos Katolicki”.

4. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii. Informacje i zapisy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej. Zapraszamy do udziału w XXXV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 21-22 września 2019 r. Tegoroczna Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Rodzina sanktuarium życia.”

5. Dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. zgłaszają się do mnie. Spotkanie organizacyjne z rodzicami i dziećmi w niedzielę 15 września po Mszy Św. o godz. 11.30. Młodzież do Bierzmowania zgłasza się do Ks. Marka.

6. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

7. W naszej parafii 18.09. odbędzie się II Marsz Sybiru. Mszę Św. O godz. 11.00. odprawi Ks. Bp. Janusz Stepnowski, a następnie przemarsz na cmentarz do pomnika Sybiraków i do S. P. imienia Zesłańców Sybiru w Kalinowie. Serdecznie zapraszamy.

8. Dziś w Wąsewie odbywają się diecezjalne dożynki. Naszą parafię reprezentuje wieniec i mieszkańcy Kalinowa na czele z ks. Proboszczem. Msza Św. o godz. 12.00.

9. Pan kościelny w tym tygodniu rozpocznie doroczną zbiórkę w parafii po tzw. wykupie. Pamiętajmy o tym że składając mu ofiarę wyrażamy mu wdzięczność za całoroczną pracę przy naszym kościele. Porządek zbiórki w tym tygodniu będzie następujący: we wtorek Pęchratka Mała i Króle Małe, w środę Kowalówka, Jasienica Parcel i Jasienica Zawodzie, w czwartek Króle Duże, w piątek Kalinowo, w sobotę Smolechy i Kalinowo Parcel. W następnym tygodniu: Wtorek Chmielewo i Dąbrowa, w środę Nieskórz, w czwartek Żachy Pawły i Daniłowo Parcele, w piątek Jasienica

10. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

9 wrzesień – poniedziałek

godzina 7.00. + Jana i Sabinę Staniaszek od syna i córki z rodziną.

godzina 7.00.+ Zofię Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

Godzina 7.25. + Władysławę Frądczyk od córki chrzestnej Gabrieli Nowak z rodziną

Godzina 7.25.+ Wojciecha Tyla od siostry Barbary z mężem

10 wrzesień – wtorek

Godzina 7.00.+ Elżbietę Bednarczyk od r. Oczechowskich

godzina 7.00. + Zofię Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 7.25. Nab. żał. + Helenę, Stanisława i Edwarda Wagnerów.

Godzina 7.25. + Marię Michalską od r. Szwarców.

11 Wrzesień – środa

Godzina 7.00. + Halinę Wróbel od sąsiadów r. Piotraków i Suchcickich.

godzina 7.00. + Zofię Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 7.25.+ Władysławę i Stanisława Frądczyków od r. Najgrodzkich

Godzina 7.25. + Wojciecha Tyla od Krystyny Tyl z rodziną.

12 wrzesień – czwartek

Godzina 7.00. + Jana i Sabinę Subdów, Stanisława i Danutę Wróblów

Godzina 7.00. + Zofię Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.25. + Mieczysława Samsel od córki Grażyny z rodziną.

Godzina 7.25. + Bogdana Sawickiego w 8 r. śm. + Wiesława Mioduszewskiego, i Mieczysława Sawickiego.
wrzesień – piątek

Godzina 7.00. + Wandę Bednarską od brata Ryszarda z żoną

Godzina 7.00. + Zofię Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska
godzina 7.25.+ Wojciecha Tyla od r. Najgrodzkich z Kalinowa

godzina 7.25. + Wojciecha Tyla od Andrzeja i Małgorzaty Wardaszka z rodziną.

14 wrzesień - sobota

godzina 7.00. + Zofię Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Gabrielę Gumkowską w 4 r. śm.

Godzina 7.25. Nab. żał. + Genowefę Hubert w 1 r. śm. od córki Wandy z rodziną.

Godzina 7.25. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Martyny Kempistej z okazji 18 r. urodzin

Godz. 15.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Krzyża przy Krzyżu Misyjnym.

Godz. 17.00. Ślub: Piórkowska Anna i Samsel Tomasz

15 września – 23 Niedziela Zwykła
Godzina 9.00.+ Stanisławę i Mieczysława Rzamek i za rodziców z obojga stron
Godzina 9.00.+ Helenę w 3 r. śm. + Józefa i Anetę Oczechowskich

Godzina 9.00. + Zofię Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 11.30.+ Grzegorza i Andrzeja Kalatów

Godzina 11.30. + Halinę i Michała Wyszomierskich i ich rodziców i synową Joannę.

Godzina 17.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski i szczęśliwy przebieg operacji dla Marcinka z par. Zaręby Kościelne, naktórego operację zbieraliśmy w naszej parafii i o błog. Boże dla całej jego rodziny i wszystkich ofiarodawców.

Godzina 17.00. + Władysławę i Aleksandra Bartoszewicz i Halinę Czycza

Godzina 17.00.+ Krzysztofa Jastrzębskiego w 7 r. śm.