PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 2024

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2024

1. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na energię elektryczną i olej opałowy do ogrzewania świątyni.

2. Zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej w poniedziałek. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

3. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 17.00. będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. W niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 17.00. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

4. W środę przypada również wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętych i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują.

5. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione o godz. 9.00. 11.30. i 17.00. Podczas Eucharystii o godz. 11.30. będziemy się szczególnie modlić w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Na tę Mszę Świętą zapraszamy poczty sztandarowe ze szkół i strażackie, druhów strażaków w mundurach i MDP. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Pamiętajmy również o wywieszeniu przy naszych domach flag narodowych.

6. W poprzedzający czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej. Wspólnie te intencje powierzymy w czasie wieczornej modlitwy maryjnej.

7. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy odprawimy nabożeństwo majowe powierzając w nim intencje strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

8. Próba dzieci do I Komunii Świętej jutro o godz. 18.00. Obecność wszystkich obowiązkowa.

9. Intencje mszalne w tym tygodniu

29 kwiecień – Poniedziałek Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła

godzina 7.00. + Zofię i Mariana Dębków – Msza Święta Gregoriańska

godzina 7.00. + Stanisław Terciak od córki Agnieszki z rodziną

godzina 7.25. + Jana Mikołajczyk od siostry Krystyny z rodziną

godzina 7.25. + Jana Mikołajczyk od r. Żachów

30 kwiecień – Wtorek V Tygodnia Wielkanocnego

godzina 7.00.Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Jana Siniarskiego

godzina 7.00. + Zofię i Mariana Dębków – Zakończenie Mszy Świętej Gregoriańskiej

godzina 7.25. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. w r. Knajpów

godzina 7.25. + Jana Mikołajczyk od r. Żachów

1 maj – Środa V Tygodnia Wielkanocnego

godzina 7.00. + Kazimierza Chmielewskiego w 4 r. śm. i za rodziców z obojga stron

godzina 7.00. + Jadwigę w 28 r. śm. i Stanisława Jamiołkowskich i za rodziców z obojga stron i za + z c. r. Zyśków

godzina 7.25.Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Haliny Brzózka

godzina 7.25. + Halinę Brzózka w miesiąc od śmierci od syna Bogdana

godzina 17.00. + Sabinę Ziemak od r. Kotów

2 maj – Czwartek Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

godzina 7.00. O dary Ducha Świętego i dobre zdanie matury przez Krystiana rez.

Godzina 7.00. + Jana Mikołajczyk od Krzysztofa Kietlińskiego i Doroty Linkiewicz z rodziną

godzina 7.25.Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Teresy Szwarc

godzina 17.00. + Stanisława, Celinę i Tadeusza Nowaków

godzina 17.00. O zdrowie, błog. Boże , potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Anny i Marcina Nowaków z okazji 15 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa z podziękowaniem za wspólnie przeżyte lata oraz o błog. Boże dla całej ich rodziny. Poza parafią

3 maj – I Piątek miesiąca NMP Królowej Polski

godzina 9.00.+ Krystynę Kietlińską rez.

godzina 9.00. + Stanisława i Jadwigę Siwek

godzina 11.30. + Dariusza Szwarc w 12 r. śm. i za + z c.r. Szwarców – poza parafią

godzina 11.30. Poświęcenie pól w Smolechach - procesja o godz. 10.15.

godzina 13.00. Poświęcenie pól w Nieskórzu

godzina 17.00. + Krystynę Gbur – Msza Święta Gregoriańska

godzina 17.00. Poświęcenie pól w Jasienicy Parcel - procesja o godz. 16.00.

4 maj – I sobota miesiąca V Tygodnia Wielkanocnego

godzina 7.00. + Andrzej Staniaszek w 3 r. śm. jego rodziców: Genowefę i Bronisława, Jadwigę Zawadzką

godzina 7.00. + Mariannę Mieczysława i Stanisława Zawadzkich + Andrzeja Mikołajczyka

godzina 17.00.Na wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata