CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 2024

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 21 kwietnia 2024

1. Dzisiaj Czwarta Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Msze ŚW. o godz. 7.00. i 7.30. Serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4. Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

5. Ofiary składane na tacę w najbliższą niedzielę (ostatnia niedziela miesiąca) będą przeznaczone jak co miesiąc na energię elektryczną i na olej opałowy do ogrzewania naszej świątyni.

6. Spotkania i próby przed I Komunią Świętą będą odbywać się w soboty o godz. 12.00. Obecność jest już obowiązkowa.

7. Ogłoszenie o pikniku przy S. P. w Jasienicy

8. Intencje mszalne w tym tygodniu

22 kwiecień – Poniedziałek IV Tygodnia Wielkanocnego

godzina 07.00. + Mariannę Baranowską + Władysława i Annę Jastrząb

godzina 07.25. +Andrzeja Pasztaleniec od siostry Bożeny z rodziną

godzina 07.25. + Eugeniusza Han od Ryszarda i Zofii Brzózka z rodziną

23 kwiecień – Wtorek IV Tygodnia Wielkanocnego

godzina 07.00.Nab. żał. + Stefanię w 1 r. śm. i Kazimierza Wardaszków

godzina 07.25. + Ryszarda i Jerzego Żachów od r. Iglików

godzina 07.25. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Heleny Kesler i całej jej rodziny

24 kwiecień – Środa IV Tygodnia Wielkanocnego

godzina 07.00. + Zofię i Mariana Dębków – Msza Święta Gregoriańska

godzina 07.00.Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Haliny Więcław

godzina 07.25. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Stanisławy Malinowskiej i całej jej rodziny

godzina 07.25. + Ryszarda Żach od r. Krakówka

25 kwiecień – Czwartek Św. Marka, Ewangelisty

godzina 07.00.+ Mieczysława Brzózkę w 9 miesiąc od śmierci od syna Bogdana

godzina 07.25. + Marka z okazji imienin, + Kazimierza i Norberta Murawskich

godzina 07.25. + Marcelego, Helenę, Jana i Ewę i Mieczysława Staniaszków

26 kwiecień – Piątek IV Tygodnia Wielkanocnego

godzina 07.00. + Henryka i Józefę Romanik i Edwarda Nagórkę

godzina 07.25. + Jana Mikołajczyk od r. Iwanowskich

godzina 07.25.+ Jana Mikołajczyk od r. Gniazdowskich i Gaczkowskich

27 kwiecień – sobota IV Tygodnia Wielkanocnego

godzina 07.00.Nab. żał. + Adama w 4 r. śm. Ryszarda, Elżbietę Tylów

godzina 07.25. + Janinę Wardaszka w 1 r. śm. i Jana Wardaszkę w 19 r. śm.

godzina 07.25. + Jana Mikołajczyk od siostry Heleny Dębek

28 kwiecień– V Niedziela Wielkanocna

godzina 9.00. + Mirosława Han w 4 r. śm.

godzina 9.00. + Jana Boguckiego , Magdalenę i Franciszka Skłodowskich, za + z c. r. Skłodowskich i Boguckich

godzina 11.30.+ Stanisława, Janinę, Grzegorza, Tadeusza, Irenę, Elżbietę Piotraków, Walentynę i Tadeusza Subda

godzina 11.30. + Zofię i Mariana Dębków – Msza Święta Gregoriańska

godzina 11.30.O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Pauliny i Daniela Jaroszewskich w 2 r. ślubu oraz o Błog. Boże dla Juliana i całej ich rodziny - poza parafią

godzina 17.00. + Teresę Pasztaleniec w 1 r. śm.

godzina 17.00. + Adam i Bogumił Antoniak i za + c. r. Antoniak i Kempistych