Chrzest Pański 2024
CHRZEST PAŃSKI 7 stycznia 2024
1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.
2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego.
3. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. Porządek kolędy będzie następujący:
Poniedziałek 08.01. od godz. 9.00. Chmielewo od strony Zarąb i od strony Nieskórza.
Wtorek 09.01. od godz. 9.00. Chmielewo Morgi i Kawał i Jasienica Podchmielewie
Środa 10.01. od godz. 9.00. Pęchratka Mała – 2 księży od godz. 15.00 Jasienica Podsmolesze i Gaisko 2 księży
czwartek 11.01. od godz. 9.00. Kowalówka – 1 ksiądz
Piątek 12.01. od godz. 9.00. Smolechy – 2 księży
sobota 13.01od godz. 9.00. Nieskorz od . Rafalik do p. Wszołkowskich i Nieskórz Dawny PGR
poniedziałek 15.01. Nieskórz od dawnego PGR-u, domy przy drodze do Małkini, Nieskórz Nitkowiec, Nieskórz Mórowanka i domy przy drodze do Ostrowii Maz. z Nieskórza, Jasienicy i Smolech.
Wtorek 16.01. godz. 9.00. Dąbrowa
Środa 17. 01. godz. 9.00. Kalinowo Stare i Podgucie
Czwartek18.01. Godz. 9.00. Kalinowo Nowe i Morgi.
Intencje mszalne w tym tygodniu
8 Styczeń – poniedziałek I tygodnia zwykłego
godzina 07.00. + Jana Malec Msza Św. Gregoriańska od Romana Chylińskiego z rodziną
godzina 07.00. + Mieczysława Brzózkę Od chrześniaka Krzysztofa z rodziną
9 Styczeń – wtorek I tygodnia zwykłego
godzina 07.00. + Jana Malec Msza Św. Gregoriańska od r. Krawczykowskich i Edwarda Wardaszki
godzina 07.00. + Zbigniew Zając w 3 r. śm.
10 Styczeń – środa I tygodnia zwykłego
godzina 07.00. Jana Malec Msza Św. Gregoriańska od r. Kędzior i Subda
godzina 07.00. + Kazimierza i Zygmunta Warackich
godzina 07.25. Nab. żał. od uczestnikówe pogrzebu w miesiąc od śmierci + Ryszarda Żach
godzina 07.25.
11 Styczeń – czwartek I tygodnia zwykłego
godzina 07.00. + Jana Malec Msza Św. Gregoriańska od Mirosława Żywno z rodziną
godzina 07.00. + Stanisława Gocał od Krystyny i Wiesława Kacpura
12 Styczeń – piątek I tygodnia zwykłego
godzina 07.00. + Jana Malec Msza Św. Gregoriańska od Agnieszki Zychewicz z rodziną
godzina 07.00. + Stanisława Gocał od Bożeny i Andrzeja Piotrak z rodziną
13 Styczeń – sobota I tygodnia zwykłego
godzina 07.00. + Jana Malec Msza Św. Gregoriańska od sąsiadów r. Żebrowskich
godzina 07.00. + Stanisława Gocał od koleżanek córki Małgorzaty z rodzinami
14 Styczeń – II Niedziela Zwykła
godzina 9.00. + Józefa Parafiańczyka w 3 r. śm. i za jego rodziców
godzina 9.00. + Reginę w 8 r. + Wacława i Kazimierza Najgrodzkich, Danielę i Stanisława Legackich, i za rodziców z obojga stron
godzina 11.30. + Jan w 8 r. śm. i Teresę Sławińskich + z c. r. Sławińskich i Brzózków
godzina 11.30. + Jana Malec Msza Św. Gregoriańska od OSP Kalinowo
godzina 16.00. Eugeniusza Kucharczyk w 15 r. śm.
godzina 16.00. + Janinę Jabłonka w 1 r. śm.
W tym tygodniu zmarli
+ Dębkowski Czesław lat 84 z Nieskórza
Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 30.01. godz. 7.25.
od żony Jadwigi 03.10. godz. 16.30
od córki Grażyny z rodziną 04.10. godz. 16.30
od wnuczka Rafała z narzeczoną 08.10. godz. 16.30
od wnuczka Mateusza 09.10. godz. 16.30
od Teresy Ogonowskiej z rodziną 10.10. godz. 16.30
od Danuty Deluga z rodziną 11.10. godz. 16.30.
od Ryszarda Dąbroś z rodziną 16.10. godz. 16.30.
od Danuty Jałbrzykowskiej 21.10. godz. 16.30.
od c. r. Jałbrzykowskich 25.10. godz. 16.30.
od Tadeusza i Teresy Delugów 26.10. godz. 16.30.
od Chrześniaczki Małgorzaty z rodziną 28.10. godz. 16.30.
od r. Żochowskich 30.10. godz. 16.30.
od syna Jacka z rodziną 31.10. godz. 16.30.
od syna Pawła z rodziną 14.09. godz. 7.25.
od córki Bogusławy z rodziną 14.09. godz. 7.25.
od r. Maciochów 06.12. godz. 17.00.
od syna Andrzeja z rodziną 06.12. godz. 17.00.
+ Jadwiga Kacprzak lat 94z Kalinowa
Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 27.01. godz. 7.00.
od syna Mariana z żoną w 1 r. śm. 29.12. godz. 9.00.
od wnuczki Sylwii z rodziną 31.05. godz. 07.00.
od wnuczki Emilii z rodziną 03.06. godz. 17.00.
od wnuczki Joanny z rodziną 05.06. godz. 17.00.
od siostry Sabiny z mężem 05.06. godz. 17.00.
od wnuczki Doroty z rodziną 06.06. godz. 7.00.
od r. Chrupków 07.06. godz. 7.25.
od syna Jana z rodziną 07.06. godz. 7.25.
Od K. Ż. R. Małżeństw Nr. 1 13.06. godz. 7.25.
od teściów Ogrodników 12.06. godz. 7.25.
od Stanisława Ogrodnika z rodziną 12.06. godz. 7.25.
od Marty i Zbigniewa Kamińskich 13.06. godz. 7.25.
od społeczności S. .P. w Kalinowie 17.06. godz. 7.25.
od Koła Gospodyń Wiejskich w Kalinowie do którego należą synowa i wnuczki 17.06. godz. 7.25.
od K. Ż. R. w Kalinowie, do którego zmarła należała 19.06. godz. 7.25.
od sołtysa Jasienicy Krystyny Kacpura i Kalinowa Parceli Stanisława Borowego 14.06. godz. 7.25.
od Księgowej i delegatów Spółki Wodnej w Jasienicy 18.06. godz. 7.25.
od Wójta i pracowników Urzędu Gminy Ostrów Maz. 18.06.godz. 7.25.
od sąsiadów r. Frączyków 29.07. godz. 7.00.
od chrześniaczki Elżbiety z rodziną 01.08. godz. 20.00.
od Stanisława i Wiesławy Jastrzębskich z rodziną 02.08. godz. 20.00
od r. Urbanowskich 05.08. godz. 20.00.
od r. Czajkowskich 06.08. godz. 20.00.
od córki Marii z rodziną 08.08. godz. 20.00.
od córki Elżbiety z mężem 09.08. godz. 20.00.
od wnuczki Marty z rodziną 12.08. godz. 20.00.
od wnuczka Zbigniewa 13.08. godz. 20.00.
od r. Najgrodzkich z Chmielewa 27.08. godz. 7.00.
od r. Malców 27.08. godz. 7.00.
od Jadwigi Algrzym z rodziną 03.09. godz. 7.25.
od sąsiadów z Kalinowa r. Hanów 21.06. godz. 7.25.
od r. Markowskich z Karolewa 30.09. godz. 7.25.
od Ireny i r. Borkowskich 30.09. godz. 7.25.
od r. Kozików i Nowackich 27.09. godz. 7.00.
+ Józefa Romanik z Pęchratki Małej lat 90
Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 27.01. godz. 7.25.
od córki Hanny z mężem 20.05. godz. 9.00.
od wnuczki Justynki z rodziną 29.05. godz. 7.00.
od wnuczki Dorotki z rodziną 31.05. godz. 17.00.
od r. Kijas 03.06. godz. 7.00.
od syna Jana z żoną 29.12. godz. 9.00.
od wnuczki Marty z mężem i dziećmi 30.05. godz. 17.00.
od wnuka Krzysztofa z żoną 01.06. godz. 7.00
od sąsiadów r. Kołota 13.06. godz. 7.25.
od Grażyny i Zenona Kuleszów 03.08. godz. 7.00.
od Wandy Szeligowskiej z rodziną 12.06. godz. 7.25.
od pracowników firmy „Alfa” 19.06. godz. 7.25.
od syna Andrzeja z rodziną 20.06. godz. 725.
od r. Kruczyńskich 20.06. godz. 725.
od Jana i Reginy Szypulskich 12.10. godz. 16.30.
od córki Jadwigi z mężem 21.06. godz. 7.25.
od wnuczka Roberta z rodziną 27.06. godz. 7.25.
od wnuczka Rafała z rodziną 27.06. godz. 7.25.
od syna Antoniego, wnuka Kamila i wnuczki Katarzyny z Łukaszem 28.06. godz. 7.25.
od wnuka Adriana i synowej Beaty 05.07. godz. 7.00.
od syna Jerzego z żoną i dziećmi 22.07. godz. 7.00
od r. Hanów z Króli Dużych 31.07. godz. 7.00.
od r. Szatkowskich z Zambrowa 02.08. godz. 7.00.
od r. Polkowskich 02.09. godz. 7.00.
od rodzin z Prosienicy 04.09. godz. 7.25.
od Sławomira Szwarc z rodziną 04.09. godz. 7.25.
od siostrzenicy Barbary Gołębiewskiej 05.09. godz. 7.25.
od wnuczki Ewy z mężem Karolem i z dziećmi 05.09. godz. 7.25.
od r. Tymińskich 06.09. godz. 17.00.
od r. Kaczyńskich z Zambrowa 06.09. godz. 17.00.
od siostrzenicy Romanik Kaczyńskiej 07.09. godz. 7.00.
od r. Rostkowskich 07.09. godz. 7.00.
od r. Stańczuków 09.09. godz. 7.00.
+ Henryka i Józefę Romanik
od wnuczki Ani z rodziną 01.12. godz. 16.00.
od wnuczka Pawła z rodziną 15.12. godz. 16.00.
od wnuczki Agnieszki z rodziną 22.12. godz. 11.30.