Trzech Króli 2024

OBJAWIENIE PAŃSKIE 6 stycznia 2024

1. Dziś radujemy się Epifanią Boga, który objawia się całej ludzkości – reprezentowanej przez Trzech Mędrców – i zachęca nas, byśmy pozwalali się Jemu prowadzić, bo On wciąż wychodzi nam naprzeciw, On pragnie być Bogiem bliskim, Emmanuelem – Bogiem z nami… Na zakończenie dzisiejszych Mszy błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Boga do naszego życia i mamy pragnienie, by On nam towarzyszył i prowadził po życiowych ścieżkach. Poświęconą kredę będzie rozprowadzał pan kościelny przy wyjściu z kościoła.

2. W dzisiejszą uroczystość obchodzimy Misyjny Dzień Dziecka i w sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu. Chcemy wesprzeć ich różnorodną działalność w krajach misyjnych, zatem dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na wspomożenie Dzieła Misyjnego Kościoła.

3. Z racji pierwszej soboty po Mszy Św. o godz. 9.00. i 16.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

4. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:

Poniedziałek 08.01. od godz. 9.00. Chmielewo od strony Zarąb i od strony Nieskórza.

Wtorek 09.01. od godz. 9.00. Chmielewo Morgi i Kawał i Jasienica Podchmielewie

Środa 10.01. od godz. 9.00. Pęchratka Mała – 2 księży od godz. 15.00 Jasienica Podsmolesze i Gaisko 2 księży

czwartek 11.01. od godz. 9.00. Kowalówka 1 ksiądz

Piątek 12.01. od godz. 9.00. Smolechy – 2 księży

sobota 13.01 od godz. 9.00. Nieskorz od . Rafalik do p. Wszołkowskich i Nieskórz Dawny PGR

poniedziałek 15.01. Nieskórz od dawnego PGR-u, domy przy drodze do Małkini, Nieskórz Nitkowiec, Nieskórz Murowanka i domy przy drodze do Ostrowii Maz. z Nieskórza, Jasienicy i Smolech.

5. W jutrzejszą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Niech to święto stanie się wezwaniem dla nas, abyśmy powracali do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, gdzie zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa – umiłowanego Syna Bożego i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?

6. Życzymy radosnego obchodu dzisiejszego świątecznego dnia.