święto Świętego Szczepana drugi dzień świąt

1. Dziś wysłuchaliśmy listu Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ofiary złożone dzisiaj na tacę, za które składamy serdeczne podziękowania, są przeznaczone na utrzymanie katolickich uczelni w naszym kraju i szkół katolickich w naszej diecezji.

2. Jutro przypada święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, pojutrze święto Świętych Młodzianków Męczenników.

3. W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Po każdej Mszy Św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, a za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Na piątek w oktawie świąt Bożego Narodzenia ordynariusz naszej diecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na jej terenie. Wszystkich z niej korzystających zobowiązał do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka.

5. Porządek kolędy w tym tygodniu w czwartek 28.12. godz.15.00. Jasienica ul. Pawła Jasienicy i Kościelna w piątek 29.12. od godz. 9.00. Króle Duże, od początkowych numerów do p. Jastrzębskich; w sobotę 30. 12. od godz. 9.00.Króle Duże od p. Nowak do p. Wardaszka i Jasienica Parcel