NARODZENIE PAŃSKIE 2023

NARODZENIE PAŃSKIE Msza w nocy 25 grudnia 2023

1. „Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel” – śpiewaliśmy w refrenie psalmu i niech te słowa oraz radość nam towarzyszą w świętowaniu pamiątki narodzin naszego Pana. Zachęceni tymi słowami, dzielmy się prawdą, że narodził się nam Zbawiciel, Mesjasz, Pan. Dzielmy się tą wielką radością ze wszystkimi, których dziś spotkamy, życząc sobie wzajemnie, by Nowonarodzony nasz Pan i Odkupiciel opromieniał każdy dzień swoją obecnością, by nas umacniał i wspierał, by nam błogosławił i hojnie udzielał swojej łaski oraz wszelkiego dobra. Wszystkim parafianom, miłym gościom odwiedzającym naszą parafię, wszystkim swoim współpracownikom życzę radosnych, pełnych pokoju i miłości Świąt. Niech nowo Narodzony Pan Jezus nam wszystkim błogosławi.

2. Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, Msze o godz. 9.00. i 11.30. Przeżyjmy ten dzisiejszy uroczysty dzień radośnie, w gronie rodziny, śpiewając wspólnie kolędy. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone na naprawę elementów tynkowanych elewacji zewnętrznej naszego kościoła.

3. Jutro drugi dzień świąt – święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. o godz. 9.00. 10.30. i o 12.00. Serdecznie zapraszamy. Taca tradycyjnie na KUL i nauczanie katolickie w naszej diecezji.

4. W środę, 27 grudnia, dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, w czwartek, 28 grudnia – w święto Świętych Młodzianków Męczenników.

5. W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Po każdej Mszy Św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, a za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Składam serdeczne Bóg zapłać panom Ryszardowi Tyl z naszej parafii i Panu Płotczyk z Zarąb Kościelnych za ofiarowane choinki do dekoracji kościoła i Wszystkim naszym parafianom, którzy w poniedziałek wieczorem trudzili się przy budowaniu szopki i strojeniu choinek w kościele i na zewnątrz. Było około 15 osób i trudno wszystkich wymienić z imienia i nazwiska, ale należą się serdeczne podziękowania. Bóg zapłać również paniom i panom, którzy wymieniali obrusy w kościele i dekorowali kościół kwiatami. Zespołowi „Kwiaty Polskie” z Chmielewa, chórowi parafialnemu na czele z panią Joanną naszą organistką za piękny śpiew kolęd i pastorałek. Panu kościelnemu Kazimierzowi za przygotowanie kościoła na święta. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

7. Zaplanujmy tak te świąteczne dni, by znaleźć chwilę na odwiedzenie naszej parafialnej świątyni i na indywidualną modlitwę i adorację przy żłóbku, na rodzinne śpiewanie kolęd.

8. Na piątek w oktawie świąt Bożego Narodzenia ordynariusz naszej diecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na jej terenie. Wszystkich z niej korzystających zobowiązał do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka.

9. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby księży i naszej parafii. Porządek kolędy w tym tygodniu w czwartek 28.12. godz.15.00. Jasienica ul. Pawła Jasienicy i Kościelna w piątek 29.12. od godz. 9.00. Króle Duże, od początkowych numerów do p. Jastrzębskich; w sobotę 30. 12. od godz. 9.00.Króle Duże od p. Nowak do p. Wardaszka i Jasienica Parcel

10. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.