DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 października 2023

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie celebrowanym w naszym kościele o godz. 16.30. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Dzieciom rozdamy karteczki, na których będziemy stawiać stempelki, a na zakończenie Różańca będzie nagroda. W tym roku dzieci będą mogły wziąć ze sobą do domu figurkę M. B. Różańcowej. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

2. Z racji przypadającego dziś, a przykrytego przez niedzielę, liturgicznego wspomnienia Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w całym Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych.

3. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. W środę, 4 października, liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, zatem świętujemy jego imieniny. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą. W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 6.45. i od 16.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Św. o godz. 7.00. i 16.30. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 7.00. i o 20.00. połączone z różańcem, procesją fatimską i Apelem Jasnogórskim.

5. W sobotę, 7 października, przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to nasz odpust parafialny, który przekładamy na niedzielę 8.10. Suma odpustowa o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną: dziewczęta do sypania kwiatków i niesienia poduszeczek, chłopców do niesienia różańca, młodzież i panie do niesienia feretronów i chorągwi, panów do baldachimu i chorągwi, poczty sztandarowe, druhów strażaków i MDP w mundurach.

6. W sobotę, 7 października,w Osuchowej odbędzie się XXXIV Pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Łomżyńskiej. Chętni, którzy chcieliby pojechać na to spotkanie wspólnie autokarem proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej i zakrystii. Informacje na plakacie

6. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy organizowali i wzięli udział w piątek w VI Marszu Pamięci Sybiru na ziemi Ostrowskiej „Z Sybiru do Niepodległej”.

7. Wizyty u chorych we wtorek od godz. 9.00. Kalinowo Parcel, Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka. W środę Smlechy, Nieskórz, Daniłowo Parcele, Żachy Pawły, Chmielewo, Dąbrowa i Jasienica.

8. Intencje mszalne w tym tygodniu:

2 Październik poniedziałek

godz. 7.00.+ Barbarę Brzózka od r. Gwardiaków

godz. 7.00. + Barbarę Brzózka od Wojciecha Bauer z rodziną

godz. 16.30.+ Celinę Wybraniak w 4 r. śm. + Stanisława Wagner i ich rodziców

godz. 16.30.+ Zdzisława Mórawskiego w 15 r. śm. i jego rodziców i za rodziców z obojga stron

3 Październik wtorek

godz. 7.00. + Barbarę Brzózka od r. Skorowskich z Zambrowa

godz. 7.00. + Barbarę Brzózka od Barbary z rodziną z Zambrowa

godz. 16.30. O zdrowie, błog. Boże, opiekę Matki Bożej i dary Ducha Świętego dla Tereski Chilińskiej z okazji imienin i dla całej jej rodziny. Od Wspólnoty dla Intronizacji N. S. J.

godz. 16.30.+ Stanisława Nowackiego od K. Ż. R. Małżeństw Nr. 1 do którego należy syn zmarłego Marek z żoną

4 Październik środa

godz. 7.00. + Józefa Grodeckiego i za rodziców z obojga stron i za zmarłe ich troje dzieci

godz. 7.00. Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Stanisława Gocał.

godz. 16.30.+ Bożenę Gemza od r. Romaników i Szymańskich

5 Październik czwartek

godz. 7.00. + Barbarę Brzózka od Haliny Sutkowskiej i Henryka Gocał

godz. 7.00. + Barbarę Brzózka od Eugenii i Ryszarda Staniaszko

godz. 16.30.+ Kazimierza Rybińskiego w 23 r. śm.

godz. 16.30.O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Katarzyny i Arkadiusza Boguckich z okazji 1 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa oraz o zdrowie i błog. Boże dla całej ich rodziny z podziękowaniem za wspólnie przeżyty rok

6 Październik I piątek miesiąca

godz. 7.00. + Barbarę Brzózka od r. Kosowskich

godz. 7.00. + Barbarę Brzózka od Mystkowskich

godz. 16.30.+ Walentego, Helenę i Ryszarda Jastrzębskich, + Jana Zalewskiego

godz. 16.30.+ Helenę i Teodora Falkowskich

7 Październik I Sobota miesiąca

godz. 7.00. Nab. żał. + Cezarego Krasińskiego w 30 r. śm.

godz. 7.00. + Stanisławę i Eugeniusza Nowaków

godz. 17.00. Ślub Han Aneta i Wileński Damian

godz. 20.00.Nab. zał. + Stanisława Litwę w 9 r. śm. i za rodziców z obojga stron

godz. 20.00. Na wyngrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata

8 Październik –XXVII Niedziela Zwykła Najświętszej Maryi Panny Różańcowej odpust parafialny

godz. 9.00. + Zofię Wilanowską w 16 r. śm. + Ignacego Wilanowskiego i za + z c. r. Skupiewskich

godz. 9.00. + Gabrielę i Mariana Stańczuków , Tadeusza Tymińskiego,

godz. 11.30. + Krzysztofa w 14 r. śm. + Janinę i Ireneusza Jabłonków

godz. 11.30. + Apolonię i Adolfa Nowaków + Jana Chaberskiego

godz. 11.30. za parafian

godz. 17.00. .+ Barbarę Brzózka od od pracowników ZUS

godz. 17.00. + Mariana Więcławik w 7 r. śm.