DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 września 2023

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Ten dzień ma nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie.

2. Dzisiaj ostatnia niedziela września. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła i na energię elektryczną wykorzystywaną w budynkach parafialnych. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W piątek przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Anioły namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

4. Przypominamy, że spotkania dzieci do I Komunii Świętej odbywać się będą w każdą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30. a spotkania scholi parafialnej w soboty o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 16.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

6. 7 października w Osuchowej odbędzie się XXXIV Pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Łomżyńskiej. Chętni, którzy chcieliby pojechać na to spotkanie wspólne autokarem proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej i zakrystii. Informacje na plakacie

7. 29 września (piątek) odbędzie się w naszej parafii VI Marsz Pamięci Sybiru na ziemi Ostrowskiej „Z Sybiru do Niepodległej”. Rozpoczniemy o godz. 10.30. przy pomniku Sybiraków na Cmentarzu, o godz. 11.00 Msza Św. w kościele w Jasienicy i przemarsz do S. P. w Kalinowie. Informacje na plakacie

8. Intencje mszalne w tym tygodniu:

25 Wrzesień poniedziałek

godz. 7.00. + Helenę w 10 r. śm. i Franciszka Malców i za + z c. r. Malców

godz. 7.00. + Eugeniusz Truchel od siostry Jolanty z rodziną

godz. 7.00. + Mieczysława Brzózkę w 2 miesiąc od śmierci od syna Bogdana z mamą Haliną - poza p

godz. 7.25.+ Barbarę Brzózka od córki Ewy z rodziną

godz. 7.25. Nab. żał. + Barbarę Brzózka od r. Kempistych z Króli Małych

26 Wrzesień wtorek

godz. 7.00. + Bożenę Gero w 6 r. śm.

godz. 7.00. + Stanisław Gocał od r. Pasztaleniec z Jasienicy

godz. 7.25. + Barbarę Brzózka od r. Symonów z Króli Małych

godz. 7.25. + Barbarę Brzózka od od koleżanek córki Ewy

27 Wrzesień środa

godz. 7.00. + Barbarę Brzózka od od r. Szwarc z Pęchratki Małej.

godz. 7.00. + Barbarę Brzózka od r. Jasko

godz. 7.25. + Bożenę Gemza od przyjaciół córki zmarłej Wiolety

godz. 7.25. + Zbigniewa Wileńskiego od r. Skłodowskich

28 Wrzesień czwartek

godz. 7.00. + Wacława, Reginę i Kazimierza Najgrodzkich , Danielę i Stanisława Legackich, Jadwigę i Mieczysława Żach

godz. 7.00. + Stefanię Wardaszka od córki Teresy z mężem

godz. 7.25. + Barbarę Brzózka od Litwów, Matysów i Karolaków

godz. 7.25. + Janina Wardaszka od syna Stanisława z rodziną

29 Wrzesień piątek

godz. 7.00. + Alfredę, Czesława i Janusza Strzeszewskich

godz. 7.00. + Stefanię Wardaszka od wnuczki Sylwii z dziećmi

godz. 7.25. + Barbarę Brzózka od Zarządu Spółki Wodnej w Andrzejewie

godz. 7.25. + Barbarę Brzózka od K. Ż. R. z Króli Małych

30 Wrzesień Sobota

godz. 7.00. + Czesławę Świerżyńską w 6 r. śm. i Jana Świerżyńskiego + Kazimierę i Antoniego Ogrodników

godz. 7.00. + Tadeusza Mielnickiego od wnuczki Martyny z mężem i dziećmi.

godzina 7.00. + Zbigniewa Zając – Msza Św. Gregoriańska - poza parafią

godz. 7.25. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Mateusza Jałbrzykowskiego z okazji 18 r. urodzin z podziękowaniem za przeżyte lata oraz o zdrowie i błog. Boże dla całej jego rodziny

godz. 7.25. + Barbarę Brzózka od od Bratowej Marysi z rodziną

1 Październik – XXVI Niedziela Zwykła

godz. 9.00. + Jana Sobieskiego w 6 r. śm. i jego rodziców i rodzeństwo

godz. 9.00. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie i o beatyfikację służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

godz. 11.30. + Teresę Sławińską od Kazimiery i Stanisława Parysów

godz. 11.30. + Alicję i Mieczysława Zakrzewskich

godz. 17.00. + Janinę i Zygmunta Bednarczyków

godz. 17.00. + Mariusza Marczewskiego w 5 r. śm. + Celinę Wybraniak w 4 r. śm. + Stanisława Wagner i ich rodziców przeniesiona na jutro na 16.30.