DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 czerwca 2023

1. Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie do czwartku włącznie o godz. 17.00. gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

3. W czwartek zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Na Mszę Św. o godz. 17.00. serdecznie zapraszamy dzieci, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa. Przynosimy ze sobą do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół. Po Mszy Świętej – procesja wokół kościoła. Zapraszam całą asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków i niesienia poduszeczek, chłopców do niesienia różańca, dziewczęta do niesienia feretronów, panie i panów do niesienia chorągwi, baldachimu i feretronów, dzieci do wstążeczek. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w eucharystycznych postaciach, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W naszym kościele Msze Święte z uroczystości o godz. 7.00. i o 7.30.

5. W sobotę będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii o godz. 7.00. i 7.30. oraz wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

6. Dziś przy szkole w Kalinowie odbędzie się festyn rodzinny „Mama, Tata i Ja”. Rozpocznie się o godz. 12.00. Program i atrakcje na plakacie na drzwiach kościoła.

7. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Patryk Łukasz Luliński, kaw zam. w parafii p w Św. Judy Tadeusza w Gdańsku i Justyna Legacka, panna zam. w naszej parafii. Zapowiedź 1. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji poświęcenia pól. Przedstawiają się następująco:Jasienica – 920 zł; Smolechy – 420 zł; Nieskórz- 400; Kalinowo Parcel –300; Kalinowo 1420 Żachy Pawły – 310+ 60 Bardychowo; Chmielewo –400; Jasienica Parcel – 210 zł; Dąbrowa - 350 zł.; Daniłowo Parcele 360 zł.; Pęchratka Mała 220 zł.; Króle Małe – 410; Króle Duże - 720; Kowalówka 205 zł. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać panu Pakieła z Jasienicy za umycie i oczyszczenie schodów do kościoła i kostki wokół kościoła i przy plebanii.

10. Intencje mszalne w tym tygodniu

12 Czerwiec poniedziałek

godz. 7.00. + Krystynę Gbur od Andrzeja Mikołajczyka z rodziną

godz. 7.25. + Helenę Jabłonka od siostry Czesławy i jej syna Dariusza Konrad z rodziną

godz. 7.25. + Helenę Jabłonka od Marty i Zbigniewa Kamińskich z rodziną

godz. 17.00.+ Mariannę i Ludwika Zaręba od właścicieli i pracowników firmy „Lift projekt” Msza Św. Gregoriańska

13 Czerwiec wtorek

godz. 7.00. + Krystynę Gbur od Jadwigi Mikołajczyk z rodziną

godz. 7.25. + Józefa Mórawskiego

godz. 7.25. Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Jadwigi Bytof

godz. 17.00. + Mariannę i Ludwika Zaręba od wnuczki Anety z mężem i dziećmi Gregoria

14 Czerwiec środa

godz. 7.00. + Stanisława Najgrodzkiego w 6 r. śm.

godz. 7.25. + Krystynę Gbur od r. Jachna

godz. 7.25. + Helenę Jabłonka od Haliny i Mieczysława Brzózków

godz. 17.00.+ Mariannę i Ludwika Zaręba od wnuczki Moniki z mężem i dziećmi Gregorian

15 Czerwiec czwartek ostatni nieszpór

godz. 7.00. + Mariannę i Ludwika Zaręba od córek Haliny i Krystyny z rodzinami Msza Św.

godz. 7.00. + Stanisława w 5 r. śm. Krzysztofa, Franciszkę i Mariana Godlewskich i za + z c. r. Subda.

godz. 17.00. + Helenę Jabłonka od społeczności S. P. w Jasienicy

godz. 17.00. + Helenę Jabłonka od Bogusława Konrad z rodziną

16 Czerwiec piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa

godz. 7.00. + Mariannę i Ludwika Zaręba od r. Baczewskich Msza Św. Gregoriańska

godz. 7.00. + Piotra Kosobudzkiego od bratowej Katarzyny i bratanka Kamila

godz. 7.30. + Witolda i Roberta Nowaków, Zofię i Stanisława Nowaków, Helenę i Mieczysława Grodeckich i ich synów

godz. 7.30. + Helenę Jabłonka od Ireny Jabłonka z rodziną

17 Czerwiec Sobota Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

godz. 7.00. + Elżbietę Tyl w 3 r. śm.

godz. 7.00. + Ryszarda w 11 r. śm. i Adama Tylów

godz. 7.30. + Czesław Symon od r. Kaczmarczyków

godz. 7.30. + Mariannę i Ludwika Zaręba od syna Sławomira z żoną Msza Św. Gregoriańska

godz. 17.00. Ślub Pasztaleniec Ewelina i Romanik Adam

18 Czerwiec – XI Niedziela Zwykła

godz. 9.00. + Mariannę i Ludwika Zaręba od wnuczki Oli z dziećmi Msza Św. Gregoriańska

godz. 9.00. + Bronisławę Kowalczyk w 5 r. śm.

godz. 9.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Kacpra Pasztaleniec z okazji 18 r. urodzin z podziękowaniem za przeżyte lata oraz o zdrowie i błog. Boże dla całej jej rodziny poza parafią

godz. 11.30. + Antoniego w 34 rocznicę śmierci Bronisławę, Ireneusza, Janinę i Krzysztofa Jabłonków

godz. 11.30. + Jadwigę Jastrzębską w 3 r. śm. + Wiesława, Adama i Mariana Jastrzębskich + Wacława Filipowicza

godz. 17.00. + Wojciecha Siwek , Antoniego i Bronisławę Jabłonków i za + z c. r. Siwków i Jabłonków