WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2023

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 21 maja 2023

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą środę modlimy się za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i prośmy Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

3. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną modlitwę za nasze mamy o godz. 17.00. Przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

4. W niedzielę, 28 maja, przypada 42. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się przez jego wstawiennictwo za nasz naród, za naszą ojczyznę, gdyż jako zaliczony w poczet błogosławionych i świętych jest już naszym orędownikiem przed Bogiem.

5. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się przez specjalną nowennę. Jest to też ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na olej opałowy do ogrzewania naszej świątyni ina energię elektryczną wykorzystywaną w budynkach parafialnych.

6. W czwartek o 18.30. w Chmielewie przy krzyżu u państwa Wybraniak modlitwa za tych, którzy gromadzą się przy tym krzyżu na majowym.

7. Zmarła + Janina Waracka lat 67 z Warszawy, pochodząca z Chmielewa. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00.

+ Jadwiga Bytof lat 93 z Króli Dużych

Nab. żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 13.06.2023r. godz. 7.25.

od Waldemara Łuniewskz rodziną 01.01.2024r. Godz. 11.30

od chrześniaczki Hanny Baranowskiej z rodziną 12.11.2023r. Godz. 9.00

od sąsiadów Hanów 01.06.2023r. Godz. 7.25.

od Hanny i Stanisława Hanów 06.06. godz. 17.00.

od sąsiadów r. Nowaków 15.11. godz. 7.00.

od Wojciecha i Stanisławy Żebrowskich 16.11. godz. 7.25.

od chrześniaka Krzysztofa Han z rodziną 15.11.godz. 7.00.

od Zofii Han z rodziną 16.11. godz. 7.25.

od Jarosława Zakrzewskiego z rodziną 17.11. godz. 7.25.

od sąsiadów r. Bobrowskich 17.11. godz. 7.25.

8. Intencje Mszalne w tym tygodniu:

22 maj poniedziałek

godz. 7.00. + Krystynę Gbur od Barbary Nowak z rodziną

godz. 7.00. + Krystynę Gbur od r. Kolankowskich

godz. 17.00. + Henrykę Kańkowską od córki Teresy z rodziną

godz. 17.00. + Jana Zawadzkiego – Msza Św. Gregoriańska od Ireny Łuniewskiej

23 maj wtorek

godz. 7.00. + Henrykę Kańkowską od sołtysa Kalinowa Parcel p. Borowego i sołtysa Jasienicy p. Kacpura

godz. 7.00. + Henrykę Kańkowską od od Spółki Wodnej „Jasienica”

godz. 17.00. + Krystynę Gbur od Magdaleny i Marcina Płotczyk

godz. 17.00+ Jana Zawadzkiego – Msza Św. Gregoriańska od Haliny Dębek i r. Iwanowskich

24 maj środa

godz. 7.00. Nab. żał. + Stanisława Kowalczyka w 2 r. śm.

godz. 7.00. + Henrykę Kańkowską od sąsiadów r. Pecurów

godz. 17.00. + Krystynę Gbur od Barbary i Daniela Bednarczyk

godz. 17.00 + Jana Zawadzkiego – Msza Św. Gregoriańska od siostry Teresy Sobotka ze Smolech

25 maj czwartek

godz. 7.00. Nab. żał. + Wacława Han w 16 r. śm. + Genowefę i Mieczysława Hanów

godz. 7.00. + Krystynę Gbur od Bożeny i Bogdana Jabłonków

godz. 17.00. + Jana Zawadzkiego – Msza Św. Gregoriańska od r. Szczapów

godz. 17.00 + Stanisławę i Mieczysława Rzamek i za rodziców z obojga stron

26 maj piątek

godz. 7.00. + Halinę Żach z okazji Dnia Matki

godz. 7.00. + Leokadię i Aleksandra Żachów z Kalinowa Podgucia + Henryka i Sławomira Różańskich

godz. 7.25. Nab. żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Janiny Wardaszka

godz. 17.00. + Teresę Sławińską od córki Doroty z rodziną

godz. 17.00+ Jana Zawadzkiego – Msza Św. Gregoriańska od r. Algrzymów i Dąbkowskich

27 maj Sobota

godz. 7.00. + Jana Zawadzkiego – Msza Św. Gregoriańska od współpracowników córki Ewy z Firmy „Wybrzeże”

godz. 7.00. Nab. żał. + Stefana w 7 r. śm. i Teresę Piotraków

godz. 17.00. Ślub: Kinga Łapińska i Adrian Jaszczak

godz. 18.00. + Krystynę, Stanisława, Ryszarda, Jana i Jadwigę Nowaków

godz. 18.00. Nab. żał. + Cecylię Godlewską i za rodziców z obojga stron + Ludwika Zarębę

28 maj – niedziela Zesłanie Ducha Świętego

godz. 9.00. + Jacka Han z okazji urodzin

godz. 9.00. + Ewę Równą z okazji Dnia matki

godz. 11.30. + Anielę w 5 r. śm. i Telesfora w 7 r. śm. Brzózków

godz. 11.30. Poświęcenie pól w Daniłowo Parcel – procesja o godz. 10.15.

godz. 13.00. Poświęcenie pól w Pęchratka Mała

godz. 17.00. + Genowefę w 13 r. śm. i Mariana w 11 r. śm. Predlów, + Jana Predel i Krystynę Karpińską

godz. 17.00. o łaskę Nieba dla Ś. P. Wiesławy Litwa z okazji dnia mamy.

godz. 17.00. + Jana Zawadzkiego – Msza Św. Gregoriańska od córki Anny z rodziną – poza parafią