SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 2023

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 maja 2023

1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie.

2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

3. We wtorek święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki.

4. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

6. Poświęcenia pól w najbliższym czasie

14. 05. godz. 9.00. Żachy Pawły – procesja o godz. 10.15.

14. 05. godz. 13.00. Chmielewo procesja i Msza Św. we wsi

21. 05. godz. 9.00. Jasienica Parcel procesja po Mszy Św.

21. 05. godz. 14.00. Dąbrowa - procesja i Msza ŚW. we wsi

7. Intencje mszalne w tym tygodniu

15 maj poniedziałek

godzina 7.00.+ Zofię Gocał i jej rodziców oraz Zofię i Piotra Gocał

godzina 7.00.+ Jana Zawadzkiego – Msza Św. Gregoriańska od Teresy z rodziną

godzina 17.00.+ z c. r. Kempistych i Pasztaleńców

godzina 17.00.Nab. żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci Stefanii Wardaszka

16 maj wtorek

godzina 7.00.+ Henrykę Kańkowską od chóru parafialnego, pani organistki i księży posługujących w naszej parafii.

godzina 7.00.+ Krystynę Gbur od sąsiadów r. Jamiołkowskich

godzina 17.00.+ Mieczysława i Irenę Samsel

godzina 17.00.+ Jana Zawadzkiego – Msza Św. Gregoriańska od Anny z rodziną

17 maj środa

godzina 7.00.+ Henrykę Kańkowską od rodziców i uczniów klasy 8 ze S. P. w Jasienicy, gdzie wychowawczynią jest synowa zmarłej Hanna

godzina 7.00.+ Henrykę Kańkowską od KGW w Nieskórzu.

godzina 17.00.+ Czesław Symon od siostry Haliny z rodziną

godzina 17.00.+ Jana Zawadzkiego – Msza Św. Gregoriańska od brata Stanisława z rodziną

18 maj czwartek

godzina 7.00.+ Kazimierza Subdę w 6 r. śm. i jego rodziców

godzina 7.00.+ Henrykę Kańkowską od r. Jabłonków i Krupów

godzina 17.00.+ Czesława Subdę i za + z c. r. Subdów

godzina 17.00.+ Jana Zawadzkiego – Msza Św. Gregoriańska od Krystyny Staniaszek z rodziną

19 maj piątek

godzina 7.00.+ Henrykę Kańkowską od Danuty Deluga z rodziną

godzina 7.00.+ Krystynę Gbur od sąsiadów r. Deluga

godzina 17.00.+ Janinę Krupa i za rodziców z obojga stron

godzina 17.00.+ Jana Zawadzkiego – Msza Św. Gregoriańska od Krzysztofa Łuniewskiego z rodziną

20 maj Sobota

godzina 7.00.+ Jana Zawadzkiego – Msza Św. Gregoriańska od Marii i Sławomira Kalinowskich z rodziną

godzina 7.00.O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski i opiekę M. B. z dziękczynieniem za łaskę chrztu w 67 r. przyjęcia Sakramentu chrztu

godzina 7.25. Nab. żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci +Marianny Sówka

godzina 17.00.+ Janinę i Pawła Chilińskich + Irenę Andryszczyk

godzina 17.00.+ Andrzeja Soliwodę i za + z c. r. Soliwodów

godzina 17.00. + Helenę i Czesława Wardaszków, Annę i Franciszka Krupów i Stanisławę Krupa - poza parafią

21 maj – VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie

godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla członkiń K. Ż. R, Nr. 2 z Króli Dużych i ich rodzin

godzina 9.00. + Irenę Han w 5 r. śm.

godzina 11.30.Poświęcenie pól w Jasienica Parcel – procesja przed Mszą Św. Godz. 10.15.

godzina 11.30.+ Leokadię Łuniewską w 16 r. śm. + Aleksandra Łuniewskiego i za rodziców z obojga stron

godzina 13.00. Poświęcenie pól w Dąbrowie

godzina 17.00 .+ Czesława i Teresę Krupów Genowefę i Franciszka Boreckich z okazji dnia matki i ojca

godzina 17.00.+ Helenę Kempistą w 26 r. śm. + Jadwigę i Jana Knajpów