TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2023

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12 marca 2023

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Ma się ono dokonać w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze Krzyżowej o godz. 16.30. i niedzielnych Gorzkich żalach po Mszy Św. o godz. 11.30. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem. Przez cały Wielki Post podejmujmy wielkopostną akcję trzeźwości.

3. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

4. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym i będącym w potrzebie w całej Polsce oraz biednym Polakom i umęczonym wojną braciom poza granicami naszej ojczyzny. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni własnemu losowi… Przy ołtarzu stoi skarbona na jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na „Caritas” a w tym roku szczególnie na pomoc Ukrainie.

5. Po zmierzchu prosimy aby poruszać się w kamizelkach odblaskowych.

6. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Jarosław Zakrzewski, kaw. zam. w parafii Zaręby Kościelne i Aldona Stokowska, panna zam. w parafii tutejszej. Zap. 2. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

7. Intencje Mszalne w tym tygodniu:

13 Marzec poniedziałek

godz. 7.00.+ Bożenę Świerżewską z okazji imienin –

godz. 7.00. + Bożenę Gero z okazji imienin – poza parafią

godz. 7.00. + Irenę Kalata od Jana Kalata i r. Grabowskich

godz. 7.25. + Zofię i Jerzego Sobotków, Teofila i Jadwigę Dmochowskich od chrześniaczki Danuty Sutkowskiej

godz. 7.25. + Tadeusza Krupę od Iwony i Kazimierza Krupów

14 Marzec wtorek

godz. 7.00.+ Marię w 2 r. śm. i Wacława Goców

godz. 7.00. + Piotra Kosobudzkiego od brata Stanisława Kosobudzkiego z rodziną

godz. 7.25. + Paulinę Kędzierską od kolegów z pracy synów zmarłej

godz. 7.25. + Irenę Kalata od r. Różańskich