TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2022

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 czerwca 2022

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Jest to ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na olej opałowy i energię elektryczną wykorzystywaną w budynkach parafialnych. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msze Św. w naszym kościele o godz. 9.00. 11.30. i o 17.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to również dzień imienin ks. proboszcza, ale ze względu na wyjazd ks. proboszcza na rocznicę święceń kapłańskich, osoby pragnące złożyć życzenia zapraszamy na niedzielę 3 lipca.

3. Nabożeństwo czerwcowe będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 7.00. – serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. i o 17.00.; spowiedź święta od godz. 6.45. i 16.30.

- w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00. i o 20.00 połączone z Różańcem, procesją fatimską i Apelem Jasnogórskim.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać.

6. Sprawa kradzieży na cmentarzu

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do domu Ojca: + Kulesza Marcin lat 24 z Nieskórza. Nab. żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu 19.07.2022r. Godz. 7.25.

od przyjaciół 05.01.2023r. godz. 7.00.

8. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

27 czerwca – Poniedziałek

godzina 7.00. + Marka Pasztaleniec – Msza ŚW. Gregoriańska od Krystyny i Wiesława Kacpura z rodziną

godzina 7.00. + Józefa Zakrzewskiego w 27 r. śm. Annę i Włodzimierza Zakrzewskich, Mirosława Antoniak i za + z c. r. Zarębów.

godzina 7.25. + Grzegorza Piotrak

godzina 7.25.+ Janinę Gulik od brata Kazimierza z rodziną

28 czerwca – wtorek

godzina 7.00. Nab. żał. +Wojciecha Siwka w 5 rocznicę śmierci

godzina 7.00. + Marka Pasztaleniec – Msza ŚW. Gregoriańska od Teresy Głębockiej

godzina 7.25. + Józef Tatko w 10 r. śm.

godzina 7.25. + Henryk Różański od Haliny Rydel z dziećmi

29 czerwca – środa

godzina 9.00. + Marka Pasztaleniec – Msza ŚW. Gregoriańska od Bogusi, Andrzeja i Grzegorza z rodziną

Godzina 9.00. + Henryk Różański od K. Ż. R. z Króli Dużych nr 2. do którego należy żona Krystyna i synowa Aneta

godzina 11.30. + Jana Malec z okazji imienin , + Jana i Czesławę Rzamek

godzina 11.30. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski i opiekę M. B. dla ks. proboszcza Piotra z okazji imienin od Wspólnoty Intronizacji N. S. J. z naszej parafii.

Godzina 17.00. + Pawła i Mariana Więcławów

Godzina 17.00. + Piotra Dawidczyka z okazji imienin

30czerwca– Czwartek
godzina 7.00.
+ Marka Pasztaleniec – Msza ŚW. Gregoriańska od + Wacława Bednarskiego

godzina 7.00. + Stefana Han od r. Pasztaleńców z Jasienicy

godzina 7.25.+ Henryk Różański od Moniki Jastrzębskiej z dziećmi

godzina 7.25. + Mieczysława Staniaszek i za rodziców z obojga stron

1 lipca I Piątek miesiąca

godzina 7.00. + Mariana Han z okazji imienin

godzina 17.00. + Mariana Brzostek z okazji imienin

2 lipca – Sobota
godzina 7.00.
Nab. żał. + Marka Pasztaleniec z okazji urodzin

godzina 20.00.+ Jacka Han w 2 r. śm.

godzina 20.00. Na wyngrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata

3 lipca - Niedziela
godzina 9.00.Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie i o beatyfikację służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

Godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski i opiekę M. B. dla uczestników Nab. Majowego przy figurce u p. Różańskich i ich rodzin

Godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Haliny Tyl z okazji imienin od K. Ż. R. z Kowalówki - poza parafią

godzina 11.30. + Józef Murawski i za rodziców z obojga stron

godzina 11.30. + Józef Matys i za rodziców z obojga stron – poza parafią

Godzina 17.00. + Witolda Jastrzębskiego w 12 r. śm.