CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2022

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27 marca 2022

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa. Dziś nastąpiła zmiana czasu na letni. Msza Św. wieczorna dziś jeszcze o godz. 16.00. a od następnej niedzieli o godz. 17.00. Jak słyszeliśmy ofiary składane dziś na tacę przeznaczone na energię elektryczną zużywaną w naszej parafii i na olej opałowy do ogrzewania naszej świątyni. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz.16.30. i na Gorzkie żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni wystawiona jest przy ołtarzu skarbona na Jałmużnę Wielkopostną przeznaczona jako pomoc Ukrainie. Przez cały Wielki Post możemy do niej wrzucać nasze ofiary. Zrezygnuj z drobnych przyjemności na rzecz drugiego człowieka z Ukrainy. Starajmy się o to by tych dobrych uczynków w naszym życiu było jak najwięcej. Może i w naszym otoczeniu są ludzie potrzebujący pomocy. Starajmy się im pomóc. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

4. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. i po Drodze Krzyżowej. Spowiedź od godz. 6.45. i od 16.15.

5. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00. i o 20.00. połączone z różańcem i Apelem Jasnogórskim. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

6. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Przypominamy o spotkaniach K. Ż. R. i zmianie tajemnic różańcowych.

7. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.

8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 8 do 10 kwietnia. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, abyśmy mogli w nich w pełni uczestniczyć. Skorzystajmy w tym czasie z Sakramentu Pokuty. Będą zaproszeni kapłani z sąsiednich parafii. Skorzystajmy z ich posługi. Przy spowiedzi oddajemy karteczki do spowiedzi, które otrzymaliśmy przy kolędzie.

9.Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z Kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać.

10. Dziś w kościele o godz. 19.00. spotkanie K. Ż. R. Małżeństw Nr. 3. Serdecznie Zapraszamy

11. W tym tygodniu zmarł + Sławomir Han ze Smolech. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. /x 3 wieczny odpoczynek.

12. Intencje mszalne w tym tygodniu

Poniedziałek28.03
godzina 7.00.+ Marię Goca od całej rodziny - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00.+ Edwarda w 21 r. śm. i Halinę Wróblów, Marię i Edwarda Szczęsnych

godzina 7.25.+ Stanisław Algrzym od chrześniaka Witolda z rodziną

godzina 7.25.+ Edwarda Algrzym

wtorek 29.03

godzina 7.00. + Marię Goca od całej rodziny- Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Romana Zalewskiego

godzina 7.25.++ Stanisław Algrzym od wnuczka Tomasza

godzina 7.25.+ Henryk Różański od syna Sławomira z żoną Anetą i Kacperkiem

Środa 30.03

godzina 7.00. + Marię Goca od całej rodziny- Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Kazimierę w 4 r. śm. i Kazimierza i Andrzeja Zadrożnych

godzina 7.25.+ Stanisław Algrzym od wnuczki Sylwii

godzina 7.25.+ Zofię i Stefana Pawelskich od Krystyny z rodziną

Czwartek 31.03

godzina 7.00. + Elżbieta Pskiet od r. Jastrzębskich, Dębków i Ziaja

godzina 7.00. + Mirosława Szwarc od Doroty z Łukaszem + Dariusza Szwarc

godzina 7.25.+ Stanisław Algrzym od chrześniaka Krzysztofa Algrzym z rodziną

godzina 7.25. + Wacława Bednarskiego od Cecylii i Leszka Pasztaleniec

Piątek 01.04. - I piątek miesiąca

godzina 7.00. + Jadwigę Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska od córki Reginy z mężem

godzina 7.00. + Romana Rzamek w 16 r. śm. + Eugeniusza i za + z c. r. Rzamek

godzina 16.30. Droga Krzyżowa

+ Stanisław Jastrzębski od syna Wojciecha

Nab. żał. + Genowefę, Czesława, Władysława, i Dorotę Zienkiewiczów

Sobota 02.04I sobota miesiąca

godzina 7.00. + Jadwigę Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska od wnuczka Mariusza

godzina 7.00.+ Jana i Jadwigę Krupa i ich rodziców

godzina 20.00. + Mariannę Dębek od wnuczki Anny z Marcinem

godzina 20.00.+ Mariannę Dębek od wnuka Mariusza z żoną Martą

godzina 20.00. Na wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata

Niedziela 03.04VNiedziela Wielkiego Postu

godzina 9.00. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie i o beatyfikację służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

godzina 9.00. + Józef Murawski i za rodziców z obojga stron

Gorzkie Żale

godzina 11.30. + Jadwigę Najgrodzką Msza Św. Gregoriańska od wnuczka Grzegorza

godzina 11.30. + Marię Żach w 12 r. śm. + Teresę i Jana Żach