TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2022

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20 marca 2022

1. Dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na drogę krzyżową w każdy piątek o godz.16.30. i na Gorzkie żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień.

3. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni wystawiona jest przy ołtarzu skarbona na Jałmużnę Wielkopostną przeznaczona jako pomoc Ukrainie. Przez cały Wielki Post możemy do niej wrzucać nasze ofiary. Zrezygnuj z drobnych przyjemności na rzecz drugiego człowieka z Ukrainy. Starajmy się o to by tych dobrych uczynków w naszym życiu było jak najwięcej. Może i w naszym otoczeniu są ludzie potrzebujący pomocy. Starajmy się im pomóc. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

4. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimyDzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. &.00. i po Drodze Krzyżowej o godz. 16.30.

5. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.

6. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z Kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać.

7.  Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na energię elektryczną zużywaną w naszej parafii i na olej opałowy do ogrzewania naszej świątyni.

8. Intencje mszalne w tym tygodniu

Poniedziałek21.03
godzina 7.00.+ Marię Goca od Bogumiły i Andrzeja Turek i od Krystyny i Wiesława Kacpura - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00.Nab. żał. + Helenę Gołaszewską i Mariannę Romanik, Krystynę Kietlińską