DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 października 2021

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe po Mszy Św. o godz. 16.30.

2. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca spotkania Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

3. Dziś ofiary składane do puszek przed kościołem są przeznaczone na Caritas. Bóg zapłać.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Fundacja ta wspiera zdolnych uczniów.

5. Liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej przypada w czwartek, 7 października. Jest to również dzień naszego odpustu parafialnego, który przenosimy na najbliższą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną: dziewczęta do sypania kwiatków i niesienia poduszeczek, chłopców do niesienia różańca, młodzież i panie do niesienia feretronów i chorągwi, panów do baldachimu i chorągwi, poczty sztandarowe, druhów strażaków i MDP w mundurach.

6. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

7. Wizyty u chorych we wtorek: Kalinowo Parcel, Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka, w środę: Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcele, Żąchy Pawły, Chmielewo, Dąbrowa, Jasienica. Zaczynam o 8.30.

8. W najbliższy piątek w naszej parafii organizujemy Marsz Sybiraków, upamiętniający wszystkich, którzy zostali wywiezieni na tę nieludzką ziemię. Rozpoczniemy o godz. 12.00. przed S. P. w Kalinowie, a zakończymy Mszą Św. w kościele w Jasienicy. Zapraszamy nie tylko Sybiraków i ich rodziny, ale wszystkich naszych parafian, aby uczcić tych wszystkich, którzy zostali zesłani na Syberię w tych ciężkich dla naszej Ojczyzny czasach, kiedy brakowało nam wolności.

9. Spotkania scholki parafialnej w soboty o godz. 12.30.

10. Intencje mszalne w tym tygodniu

4 październik – Poniedziałek

godzina 7.00. Nab. Żał. + Celinę i Stanisława Wybraniaków i za rodziców z obojga stron

godzina 7.00. + Reginę Baczewską od wnuczka Pawła z żoną

godzina 16.30. + Józef Murawski i za rodziców z obojga stron

5 pażdziernik – wtorek

godzina 07.00. Nab. Żał. + Stanisława Litwę w 7 r. śm.

godzina 07.00. + Mariana i Czesławę Zgodów i + Annę Suchcicką

Godzina 16.30. + Kazimierza Chmielewskiego – Msza Święta Gregoriańska

godzina 16.30. + Walentego, Helenę i Ryszarda Jastrzębskich, Jana Zalewskiego.

6 październik – środa

godzina 07.00. Nab. Żał. + Jana i Czesławę Świerżyńskich, i za + z c. r. Ogrodników

godzina 07.00. + Reginę Baczewską od wnuczka Krzysztofa z rodziną

Godzina 16.30. + Kazimierza Chmielewskiego – Msza Święta Gregoriańska