DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 września 2021

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

2. Jutro Światowy Dzień Turystyki. Wielu z nas w czasie wakacji i urlopów przemierzało różne szlaki, także zagraniczne, odkrywało piękno stworzenia, miejsca szczególnie naznaczone Boża obecnością

. 3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

4. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie po Mszy Św. o godz.16.30. A w niedziele i święta po każdej Mszy Św. fragment różańca. Serdecznie zapraszamy szczególnie młodzież i dzieci, dla których będą na zakończenie różańca nagrody.

5. W pierwszy piątek miesiąca Nab. do serca Pana Jezusa o godz. 7.00. i o 16.30. Spowiedź od 6.45. i od 16.00. W pierwszą sobotę Nab. do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. i o 16.30. Serdecznie zapraszamy. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

6. Bóg zapłać mieszkańcom Nieskórza, którzy reprezentowali naszą parafię z wieńcem żniwnym na dożynkach diecezjalnych w Łomży.

7. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać.

8. Dzieci, które przygotowują się do I komunii Świętej w naszej parafii zapraszamy na spotkania do zakrystii po Mszy Św. o godz. 9.00.

9. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkanie naszej nowo powstałej scholki parafialnej na próby na plebanii w każdą sobotę o godz. 12.00.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Zbigniew Tyl lat 37 ze Smolech.

12. Intencje mszalne w tym tygodniu

27 września – Poniedziałek

godzina 7.00. + Elżbieta Tyl – Msza Święta Gregoriańska – poza parafią

godzina 7.00. + Tadeusza Kaczorowskiego od r-ny Samsel i Piórkowskich

godzina 07.25. + Reginę Baczewską od syna Jana

godzina 07.25.Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Stefana Han

28 września – wtorek

godzina 07.00. + Wacław z okazji imienini Marię Goców – poza parafią

godzina 07.00. + Reginę, Wacława i Kazimierza Najgrodzkich Danielę i Stanisława Legackich Jadwigę i Mieczysława Żąchów. - zarezerwowana

Godzina 07.00. + Krystynę Malinowską – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 07.25. ++ Helenę i Mieczysława Grodeckich i za + z c. r. Grodeckich godzina 07.25. + Elżbieta Tyl – Msza Święta Gregoriańskapoza parafią

29 września – środa

godzina 07.00. + Elżbieta Tyl – Msza Święta Gregoriańska – poza parafią

godzina 07.00. + Mariannę Deluga od dyrekcji, Rady Pedagogicznej i pracowników S. P. w Andrzejewie

godzina 07.25. + Reginę Baczewską od syna Stanisława z żoną i dziećmi

30 września – Czwartek
godzina 07.00. + Elżbieta Tyl – Msza Święta Gregoriańska

godzina 07.00. + Tadeusza Dębek od Zofii Romanik z synem

godzina 07.25.+ Sławomira Han od chrześniaka Macieja z Patrycją

godzina 07.25. + Reginę Baczewską od córki Jadwigi z rodziną

1 październikI Piątek miesiąca

godzina 07.00. + Zdzisława Mórawskiego w 13 r. śm. i za rodziców z obojga stron

godzina 07.00.+ Reginę Baczewską od syna Tadeusza z żoną

Godzina 16.30. + Kazimierza Chmielewskiego – Msza Święta Gregoriańska

godzina 16.30. + Sławomira Han od K. Ż. R z Kowalówki do którego należy mama i żona zmarłego

2 październik I Sobota miesiąca
godzina 07.00.Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata

godzina 07.00. + Tadeusza Dębek od r. Mikołajczyków

godzina 16.30. + Kazimierza Chmielewskiego – Msza Święta Gregoriańska

godzina 16.30.Nab. Żałobne + Jana Sobieskiego w 4 r. śm. jego rodziców i rodzeństwo

3 październik- Niedziela
godzina 9.00. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie i o beatyfikację służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

godzina 9.00. + Wacława i Mariannę Sówków i za + z c. r. Sówków i Szymańskich

godzina 11.30.+ Kazimierza w 21 r. śm. i Halinę Rybińskich

godzina 11.30.+ Wandę Rukat w 8 r. śm.

godzina 17.00. + Kazimierza Chmielewskiego – Msza Święta Gregoriańska

godzina 17.00. + Józefa Grodeckiego i za rodziców z obojga stron i dusze zmarłych troje dzieci