Wielkanoc 2021

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 4.04.2021

ŻYCZENIA BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO NA WIELKANOC 2021

Umiłowani Bracia i Siostry, Wiadomość o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa przemieniła Apostołów i napełniła ich serca radością. Zrozumieli bowiem patrząc na pusty grób Zbawiciela, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia.

Niech wielkanocna radość, pomimo różnych lęków, także powodowanych pandemią, stanie się udziałem nas wszystkich.

Niech wielkanocny pokój, przyniesiony światu przez Syna Bożego, zagości na stałe w naszych sercach.

Niech wielkanocny czas będzie okazją do wielbienia Boga i doświadczania Jego miłości w codziennym życiu.

Wraz z Biskupem Tadeuszem życzymy Wam – Umiłowani Diecezjanie – błogosławionych Świąt Wielkanocnych oraz żywej wiary, która pozwoli z nową nadzieją patrzeć w przyszłość. Wasz Biskup +Janusz Stepnowski

Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Księdzu Pawłowi za głoszone Słowo Boże, ministrantom, pani organistce za piękne celebracje liturgiczne, panu kościelnemu za pomoc przy dekoracji Grobu Pańskiego i ołtarza wystawienia, wszystkim kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus. Dziś Msze Św. o godz. 9.00. 10.00. 11.00. i o 12.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele parafialne.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze ŚW. o godz. 9.00. 10.00. 11.00. i o 12.00. Serdecznie zapraszamy. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i nauczanie katolickie w diecezji.

3. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Msze Św. o godz. 9.00. 10.30. 12.00. i o 17.00. Po każdej Mszy Św. będziemy modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. Obowiązują nas ograniczenia co do ilości wiernych obecnych na Mszach Świętych /20 m² na 1 osobę/. Jeżeli przyjdzie większa liczba osób proszę ustawiać się na placu wokół kościoła. Będzie włączone nagłośnienie a z komunią Świętą wyjdziemy na zewnątrz kościoła. To będzie obowiązywało do odwołania, i w czasie Świąt Wielkanocy i w okresie poświątecznym aż do wprowadzenia nowych przepisów sanitarnych. Obowiązuje nas w kościele zakrywanie ust i nosa. Przy wyjściu z kościoła leżą maseczki. Jest to prezent od państwowej Straży Pożarnej. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Rozpoczął się powszechny spis ludności. Uwaga na oszustów podających się za rachmistrzów.