CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2021

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 marca 2021

1. Ofiary składane na tacę za tydzień będą przeznaczone na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszej świątyni.

2. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.16.30. Na drodze krzyżowej będą zbierane ofiary na tacę na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Na Kwiaty można również składać ofiary do skarbony przy krzyżu wyłożonym przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz.9.00. gorzkie żale z procesją.

4. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

5. Za tydzień przed kościołem będą sprzedawane ozdoby wielkanocne wykonane przez dzieci i rodziców ze S. P. w Kalinowie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie szkoły w Kalinowie.

6. Wizyty u chorych w tym tygodniu. Środa Kalinowo i Kalinowo Parcel, w czwartek Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała i Kowalówka w Piątek Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcel, Żachy Pawły, w sobotę Chmielewo, Dąbrowa i Jasienica . Kto ma chorych w domu to proszę zgłaszać. Chorych, których odwiedzałem co miesiąc, a którzy są teraz nieobecni w domu to proszę o zgłoszenie.

7. W naszej parafii zakończyła się wizyta duszpasterska. Składamy serdeczne bóg zapłać za gościnne i szczere przyjmowanie nas duszpasterzy w swoich domach, mimo tej pandemi, którą wszyscy jesteśmy otoczeni i zagrożeni. Był to czas wspólnej modlitwy duszpasterzy i parafian, udzielania błogosławieństwa i rozmów duszpasterskich. Te rodziny które były nieobecne lub członkowie rodzin byli chorzy i z tego powodu nie przyjęli kapłana z wizytą, a chcieliby to uczynić mogą to zrobić po telefonicznym uzgodnieniu terminu takiej wizyty. Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji wizyty duszpasterskiej na utrzymanie księży 41185 i na potrzeby parafii i kościoła 44015 zł. W tej chwili nasza parafia liczy 2670 osób 719 rodzin. Konkubinatów 35 inne narodowości 6 inne wyznania 6 nie przyjęło nas 33 rodziny

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. Intencje mszalne w tym tygodniu

15 marca – poniedziałek

Godzina 7.00. + Arkadiusza Górskiego od r. Kacprzyków

Godzina 7.25. + Jadwigę i Jana Knajpów – Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.25. + Kazimierza Najgrodzkiego w 20 r. śm. Leontynę i Tadeusza Piszczatowskich

16 marca – wtorek

Godzina 7.00. + Arkadiusza Górskiego od Krzysztofa

Godzina 7.00. + Arkadiusza Górskiego od sąsiadów

Godzina 7.25. + Marzenę Murawską od sąsiadów r. Kosewskich

17 marca – środa

Godzina 7.00. + Stanisława Antonczenko

Godzina 7.00. + Arkadiusza Górskiego od Teresy Borkowskiej z rodziną

Godzina 7.25. + Jadwigę i Jana Knajpów – Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.25. Nab. Żał. + Zofię Elżbietę Jastrzębską w 10 r. śm. + Stanisława Jastrzębskiego i za rodziców z obojga stron

18 marca – czwartek

Godzina 7.00. + Józefa Murawskiego z okazji imienin

Godzina 7.00. + Genowefę Litwa od r. Płotczyków

Godzina 7.25. + Jadwigę i Jana Knajpów – Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.25. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu + Wiesława Stanisława Skłodowskiego

19 marca – piątek

Godzina 7.00. + Józefa z okazji imienin + Antoniego i Annę Tatków

Godzina 7.00. Jadwigę i Jana Knajpów – Msza Św. Gregoriańska

Godzina 16.30. Droga Krzyżowa.

Godzina 17.00. + Janinę Krupa i za rodziców z obojga stron

Godzina 17.00. + Jadwigę w 19 r. śm. I Mieczysława Żachów i za rodziców z obojga stron + Jadwigę Gizicką

20 marca – Sobota

Godzina 7.00. + Tadeusza Dębek od Kazimierza Socik z rodziną

Godzina 7.00. + Tadeusza Dębek od koleżanek z pracy żony zmarłego: Ani i Małgosi

Godzina 7.25. + Jadwigę i Jana Knajpów – Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.25. Nab. Żał. + Sabinę Jastrzębską w 10 r. śm. + Wacława, Jana Jastrzębskich, Lucynę Piotrak

21 marca – 5 Niedziela Wielkiego Postu

Godzina 9.00. + Jadwigę w 12 r. śm. + Mieczysława, Janinę i Zenona Krupów

Godzina 9.00. O zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dobre wyniki badań i szczęśliwy powrót do domu i rodziny dla Urszuli Kurant.

Godzina 10.30. + Zofię i Jana Lenart

Godzina 12.00. Jadwigę i Jana Knajpów – Msza Św. Gregoriańska