TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2021

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 marca 2021

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30. spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.16.30. Na drodze krzyżowej będą zbierane ofiary na tacę na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Na Kwiaty można również składać ofiary do skarbony przy krzyżu wyłożonym przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz.9.00. gorzkie żale z procesją.

4. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

5. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

6. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Jarosław Choiński, kwa. zam w parafii Rutki i Marta Szwarc, panna zam w parafii naszej zap. 1. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

7. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Pojazdy po księży proszę przysyłać na wyznaczoną godzinę. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:

poniedziałek 08.03. od godz. 10.00. Daniłowo Parcel – 1 ksiądz

wtorek 09.03.od godz. 10.00. Kalinowo Stare – 1 ksiądz

Środa 10.03. od godz. 10.00. Kalinowo Morgi i Kalinowo Nowe 2 księży

10. Wznawiamy akcję rodzice modlą się na różańcu za swoje dzieci. Rodzice, którzy chcieliby dołączyć do tej akcji zapraszamy do zakrystii.

11. Intencje Mszalne w tym tygodniu

8 marca – poniedziałek

Godzina 7.00. Nabożeństwo żałobne + Danutę Pasztaleniec w 1 r. śm. Józefę i Romana Pasztaleniec

Godzina 7.00. + Stanisława Tyl w 6 r. śm.

Godzina 7.25. + Janinę Knajp od siostry Ireny Laskowskiej z rodziną

9 marca – wtorek

Godzina 7.00. + Janinę Knajp od siostry Elżbiety z rodziną

Godzina 7.00. + Janinę Knajp od syna Arkadiusza z żoną

Godzina 7.25. + Kazimierza Białego od żony i dzieci z rodzinami

10 marca – środa

Godzina 7.00. + Janinę Knajp od syna Marka z dziećmi

Godzina 7.00. + Janinę Knajp od syna Grzegorza

Godzina 7.25. + Jadwigę i Jana Knajpów – Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.25. + Kazimierza Białego od Kazimierza i Iwony Krupa z rodziną.

11 marca – czwartek

Godzina 7.00. + Kazimierza Białego od Jadwigi Nowak

Godzina 7.00. + Kazimierza Białego od r. Sziferów

Godzina 7.25. + Irenę w 6 r. śm. i Stefana Suskich

12 marca – piątek

Godzina 7.00. + Janinę Knajp od współpracowników córki Justyny z magazynu „ Distri Forte”

Godzina 7.00. + Stanisława i Jana Sobotka

Godzina 16.30. Droga Krzyżowa.

Godzina 17.00. + Tadeusz Dębek od Tadeusza Socik z rodziną

Godzina 17.00. + Jadwigę i Jana Knajpów – Msza Św. Gregoriańska

13 marca – Sobota

Godzina 7.00. + Tadeusz Dębek od Waldemara Nalewajek z żoną Wioletą i dziećmi

Godzina 7.00. + Jadwigę Siwek od chrześniaka Sławka z rodziną

Godzina 7.25. + Bożenę Świerżewską od córki Edyty z rodziną

14 marca – 4 Niedziela Wielkiego Postu

Godzina 9.00. + Józefa w 4 r. śm. + Helenę i Anetę Oczechowskich

Godzina 10.30. + Stanisława, Leokadię i Wiesława Tymińskich, Lucynę i Ryszarda Orłowskich

Godzina 12.00. + Mieczysława Litwę w 6 r. śm.

Godzina 12.00. + Witolda Żach w 15 r. śm.

Godzina 16.00. + Jadwigę i Jana Knajpów – Msza Św. Gregoriańska

Godzina 16.00. + Janinę Jabłonka od rodziny Różańskich