TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 czerwca 2020

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów i ks. proboszcza, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny.Msze Święte o godz. 9.00. 12.00. - Bierzmowanie i 17.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i pierwszopiątkowego nabożeństwapo Mszy Św. o godz. 7.00. i 17.00. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 7.00. i o 20. 00. Spowiedź rano 15 minut przed Mszą Świętą, wieczorem 30 minut przed Mszą Świętą. Serdecznie zapraszamy. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. codziennie 15 minut przed Mszą Świętą, a w niedziele i święta 30 minut przed Mszą Świętą. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

4. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

5. Dziś wybory prezydenckie. Pamiętajmy o tym obowiązku wobec ojczyzny.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać.

7. W tym tygodniu zmarli + Jadwiga Jastrzębska lat 64 z Kalinowa. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu 25.07. godz. 7.25. Wlistopadzie 2021r. będzie odprawiana za nią Msza Św. Gregoriańska

+ Czesław Sławiński lat 89 z Żachy Pawły. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 19.07. godz. 7.25.

8. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

29czerwca – Poniedziałek

godzina 9.00. + Mirosława Antoniak - Msza Św. Gregoriańska

godzina 9.00. + Pawła Mikołajczyk z okazji imienin

godzina 12.00. O zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Ks. Proboszcza Piotra z okazji imienin – od Wspólnoty Intronizacji N S J z naszej parafii.

godzina 12.00. + Wandę Symon od córki Krystyny z mężem Janem

godzina 12.00.BIERZMOWANIE

godzina 17.00.+ Leokadię i Kazimierza Ambroziaków

godzina 17.00. + Tadeusza Rajchembach od siostry Anny z mężem Michałem i dziećmi

30 czerwca – wtorek

godzina 7.00. + Mirosława Antoniak - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. Nab. Żał. + Edwarda i Jadwigę Tylów i ich dzieci.

godzina 7.30. O zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Jadwigi Symon i całej jej rodziny intencja od Apolonii i jej syna

godzina 7.30. Nab. Żał. + Jana i Halinę Szwarc

1 lipca – środa

godzina 7.00. + Franciszka w 34 r. śm. I Antoninę Żebrowskich, Ireneusza i Krzysztofa Jabłonków

2 lipca – Czwartek
godzina 7.00. +Szymona Wszołkowskiego w 9 r. śm.

3 lipca – Piątek

godzina 7.00. +Józefa Matys w 2 r. śm. Od syna Jana z rodziną

godzina 17.00. + Jadwigę Zawadzką od męża Stanisława i córki Barbary z rodziną

4 lipca – Sobota
godzina 7.00. + Witolda Jastrzębskiego w 10 r. śm

godzina 20.00. + Jadwigę Zawadzką od córki Krystyny z rodziną

5 lipca - Niedziela
godzina 9.00.O zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Haliny Tyl z okazji imienin od K. Ż. R. z Kowalówki

Godzina 11.30. O zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Ireny Borkowskiej z okazji urodzin .

Godzina 11.30. + Henryka Romanik w 5 r. śm. + Edwarda Nagórkę

godzina 17.00. O zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Izy i Arka Malców z okazji urodzin .