DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 czerwca 2020

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. W tm roku bardzo szczególny i trochę dziwny. W szkołach nie będzie takiego     tradycyjnego – wspólnego zakończenia roku szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego dla S. P. w Jasienicy tu w kościele w najbliższy piątek o godz. 8.00. Natomiast w S. P Kalinowo Msza Św. na boisku szkolnym w Kalinowie o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców pracowników uczniów i rodziców. Po Mszy Świętej rozdanie świadectw w szkołach.

5. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

6. Za tydzień wybory prezydenckie. Pamiętajmy o tym obowiązku wobec ojczyzny.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać.

8. Spotkanie K.Ż.R. Małżeństw Nr. 3 dziś o godz. 20.00. w kościele,

9. We wtorek o godz. 9.00. spotkanie kandydatów do Bierzmowania z ks. Markiem.

10. W tym tygodniu zmarł + Czesław Sławiński z Żąchy Pawły. Pogrzeb jutro o godz. 14.00. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 19.07. godz. 7.25.

11. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

22 czerwca – Poniedziałek

godzina 7.00. Nab. Żał. +Jana Rafalik

godzina 7.00. + Leszka Żącha w 1 r. śm. + Norberta Morawskiego.

godzina 7.30. O zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Anny i Marka Kłodowskich z okazji 1 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa

godzina 7.30. + Mirosława Antoniak - Msza Św. Gregoriańska

23 czerwca – wtorek

godzina 7.00. + Mirosława Antoniak - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Jana, Anastazję i Tadeusza Brzózków.

godzina 7.30. + Antoniego i Lucjana z okazji Dnia Ojca

godzina 7.30. Nab. Żał. + Halinę Kosewską od córki Agnieszki z rodziną.

24 czerwca – środa

godzina 7.00. + Mirosława Antoniak – Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.00. + Jana i Feliksę Pasztaleńców + z c. r. Pasztaleńców i Kępistych

Godzina 7.30. + Jan Stanisława w 5 r. śm. + Jana i Andrzeja Janiszewskich i za + z c. r. Malców

godzina 7.30. + Teresę i Czesława Krupów, z okazji dnia matki i ojca. - zarezerwowana

25czerwca– Czwartek
godzina 7.00. + Jana Jastrzębskiego i Halinę Tyl

godzina 7.00. + Mirosława Antoniak - Msza Św. Gregoriańska

godzina 7.30. + Wandę w 4 r. śm. I Edmunda Gwardiaków i za ich rodziców.

godzina 7.30. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci Eugeniusza Sokołowskiego

26czerwca– Piątek

godzina 7.00. + Halinę Tyl w 1 r. śm. - zarezerwowana

godzina 8.00. Zakończenie roku szkolnego w Jasienicy- O zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla pani Elżbiety Grynfelder orza jej wychowanków z klasy 8 S. P. w Jasienicy od rodziców z podziękowaniem za wychowywanie ich dzieci.

godzina 9.30. Zakończenie roku szkolnego w Kalinowie + Andrzeja Mioduszewskiego od społeczności S. P. w Kalinowie, do której uczęszczały dzieci zmarłego

27czerwca – Sobota
godzina 7.00. + Józef Zakrzewski w 25 r. śm. + Annę i Włodzimierza Zakrzewskich, za + z c. r. Zarębów

godzina 7.30. Nab. Żałobne +Wojciecha Siwka w 3 rocznicę śmierci

godzina 7.30. + Jerzego Żach, Mirosława i Jadwigę Żachów.

Godz. 17.00. Ślub: Paweł Zawisza i Żbikowska Karolina

28czerwca - Niedziela
godzina 9.00.+ Piotra Radomskiego z okazji imienin

Godzina 9.00. + Mirosława Antoniak – Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

godzina 9.00. O zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla uczestników Nab. Majowego z Kalinowa i ich rodzin .

Godzina 11.30. + Jan Sławińskiego + Antoniego Cimoszyńskiego, i za + z c. r. Sławińskich, Pecurów i Wilków.

Godzina 11.30. + Józefa Tatko w 8 r. śmierci

godzina 17.00. +Halinę Żach z okazji imienin od męża Edwarda i córki Marianny z mężem - zarezerwowana

godzina 17.00.+ Piotr Dawidczyk z okazji imienin