TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2020

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 marca 2020

1. Dziś ofiary składane na tace są przeznaczone na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne

3. Przez cały Wielki Post podejmujmy wielkopostną akcję trzeźwości i przyrzeczenia wielkopostne.

4. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.

5. K. R. Rodzice modlą się za dzieci.

6.Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

7. Zgodnie z zaleceniami ks. Bp. Od następnej niedzieli zwiększamy liczbę Mszy ŚW. w naszej parafii. Msze ŚW. będą o godz. 9.00. - Kalinowo i Kalinowo Parcel, 9.45. Króle Duże i Kowalówka, 10.30. Pęchratka Mała i Króle Małe i Jasienica Parcel, 11.15. Chmielewo i Dąbrowa 12.00. Nieskórz, Daniłowo Parcele i Żachy Pawły, 16.00. Jasienica i Smolechy. Oczywiście pierwszeństwo wejścia do kościoła mają ci, którzy zamówili intencje i ich rodzina.

Intencje mszalne w tym tygodniu :

16 marzec – poniedziałek

Godzina 7.00. + Jadwigę Knajp od Mieczysława i Haliny Tylów

Godzina 7.00. + Stanisława Antonczenko i Teresę Kubat

Godzina 7.25. + Mieczysława Han od wnuczki Justyny - Msza Św. Gregoriańska

17 Marzec – wtorek

Godzina 7.00. + Jadwigę Knajp od wnuczki Anny i r. Brzózków

Godzina 7.00. + Stanisława Krynickiego od r. Stepnowskich.

Godzina 7.25.+ Mieczysława Han od wnuczki Jolanty - Msza Św. Gregoriańska

18 Marzec – środa

Godzina 7.00. + Mieczysława Han od r. Gumkowskich - Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.00. + Jadwigę i Mieczysława Żachów i ich rodziców.

Godzina 7.25. Nab. Żał. + Mieczysława Bednarskiego

19 Marzec – czwartek

Godzina 7.00. + Józefa z okazji imienin, Antoniego i Annę Tatków

Godzina 7.00. + Mieczysława Han od całej rodziny - Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.25. + Jadwigę Knajp od r. Zakrzewskich

20Marzec – piątek

Godzina 7.00. Nab. Żał. + Sabinę Jastrzębską w 9 r. śm. + Wacława i Jana Jastrzębskich, + Lucynę Piotrak

Godzina 7.00. + Stanisława Krynickiego od Andrzeja Gawlik z rodziną.

Godzina 7.25. + Mieczysława Han od całej rodziny - Msza Św. Gregoriańska

21 Marzec – sobota

Godzina 7.00. + Mieczysława Han od całej rodziny - Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.00. Nab. Żał.+ Helenę Gołaszewską, Mariannę Romanik i Krystynę Kietlińską.

Godzina 7.25.+ Wandę Bednarską – Msza Święta Gregoriańska

Godzina 7.25. Nab. Żał. + Stanisława Krynickiego od r. Siwków

22 Marzec – 4 Niedziela Wielkiego Postu

Godzina 9.00. + Jadwigę w 11 r. śm. + Mieczysława i Zenona Krupów

Godzina 9.45. + Genowefę w 10 r. śm. i Zygmunta Bialuków i za rodziców z obojga stron.

Godzina 9.45. + Mieczysława Han od całej rodziny - Msza Św. Gregoriańska poza parafi

Godzina 10.30. + Michała w 17 r. śm. i Halinę Wyszomierskich i ich synową Joannę

Godzina 11.15. + Franciszka Skłodowskiego w 17 r. śm. + Magdalenę, , Jana i Bartka.

Godzina 12.00. + Jana i Zofię Lenart

Godzina 16.00. + Wandę Bednarską – Msza Święta Gregoriańska

15. W tym tygodniu zmarli: + Danuta P:asztaleniec lat 87 z Jasienicy. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 07.04. godz. 7.25. + Lucjan Pietrusiński lat 58 z Dąbrowy. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 08.04. godz. 7.25.