DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2020

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 marca 2020

1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Składam serdeczne Bóg zapłać ks. Infułatowi Janowi Sołowianiukowi za wygłoszone do nas Słowo Boże i obecność w naszej wspólnocie parafialnej.

2. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.30. Droga Krzyżowa /taca na kwiaty do grobu Pana Jezusa/ a w niedziele po Mszy Św. o godz. 9.00. Gorzkie Żale. Serdecznie zapraszamy.

3. Przeżywamy dziś niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła są dziś przeznaczone na misje i działalność misyjną kościoła. Bóg zapłać

4. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Naszym parafiankom składamy najserdeczniejsze życzenia.

5. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

6. Ofiary składane na tacę za tydzień będą przeznaczone na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszej świątyni.

7. Wiatr na cmentarzu zrobił bałagan – prosimy o posprzątanie grobów.

8. Jak wiemy 7.06. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Kar. Stefana Wyszyńskiego, urodzonego w niedalekiej Zuzeli, a wychowującego się w sąsiedniej parafii Andrzejewo, gdzie znajduje się grób jego mamy. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autokarem na te uroczystości. Kto chciałby pojechać to już od dziś można się zgłaszać w zakrystii i w kancelarii.

9. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

10. K. R. Rodzice modlą się za dzieci.

11. Apel Biskupa Łomżyńskiego dotyczący modlitwy o oddalenie niebezpieczeństwa epidemiologicznego W sytuacji zagrożenia epidemiologicznego wzywam wiernych całej Diecezji do modlitwy o oddalenie niebezpieczeństwa. Szczególnym wyrazem tej modlitwy niech będzie śpiew Suplikacji podczas każdej Mszy św. w II Niedzielę Wielkiego Postu, a także Modlitwa Przebłagalna w czasie Nabożeństwa Gorzkich Żali. Z pasterskim błogosławieństwem Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński

12. Intencje mszalne w tym tygodniu :

9 marzec – poniedziałek

Godzina 7.00. + Mieczysława Han od r. Kozłowskich - Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.00. + Tadeusza Symon od córki Bogumiły z rodziną

Godzina 7.25. + Wandę Bednarską – Msza Święta Gregoriańska

Godzina 7.25. + Stanisława Tyl w 5 r. śm.

10 Marzec – wtorek

Godzina 7.00. + Mieczysława Han od r. Hanów i Oczechowskich - Msza Św. Gregoriańska – poza parafią

Godzina 7.00. + Mariusza Szymańskiego od rodziców chrzestnych

Godzina 7.00. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Stanisławy Deluga

Godzina 7.25. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Krystyny Karpińskiej

11 Marzec – środa

Godzina 7.00. + Mieczysława Han od Doroty Zawisza z rodziną - Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.00. + Mariusza Szymańskiego od babci Wandy – poza parafią

Godzina 7.00. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Tadeusza Rajchembach

Godzina 7.25. Nab. Żał.+ Genowefę w 27 r. śm. I Kazimierza w 6 r. śm. Szyszkowskich

Godzina 7.25. + Wandę Bednarską – Msza Święta Gregoriańska sza z rodziną

12 Marzec – czwartek

Godzina 7.00. + Mieczysława Han od szwagra Antoniego z rodziną - Msza Św. Gregoriańska

Godzina 7.00. + Jadwigę Knajp od Zofii i Antoniego Knajp

Godzina 7.25. + Edwarda Kurant od siostry Wandy z rodziną.

13 Marzec – piątek

Godzina 7.00. + Jadwigę Knajp od r. Knajpów

Godzina 7.00. + Tadeusza Symon od syna Piotra z rodziną.

Godzina 16.30. Droga Krzyżowa.

+ Mieczysława Han od chrześniaczki Marzeny z rodziną - Msza Św. Gregoriańska

+ Wandę Bednarską – Msza Święta Gregoriańska

14 Marzec – sobota

Godzina 7.00. + Jadwigę Knajp od Koła Gospodyń Wiejskich z Pęchratki Małej do którego należy synowa zmarłej Danuta

Godzina 7.00. + Mariusza Szymańskiego od r. Płotczyków z Zambrowa

Godzina 7.25.+ Wandę Bednarską – Msza Święta Gregoriańska

Godzina 7.25. + Mieczysława Han od wnuczki Katarzyny - Msza Św. Gregoriańska

15 Marzec – 3 Niedziela Wielkiego Postu

Godzina 9.00. + Wandę Bednarską – Msza Święta Gregoriańska

Godzina 9.00. + Bolesław i Kazimierz Chilińscy i za + z c. r. Chilińskich

Godzina 11.30. + Józef Oczechowski w 3 r. śm. + Helenę i Anetę Oczechowskich

Godzina 11.30. + Leokadię i Stanisława Tymińskich, Wiesława Tymińskiego, Lucynę i Ryszarda Orłowskich

Godzina 11.30. + Mieczysława Litwę w 5 r. śm.

Godzina 16.00. + Mieczysława Han od wnuczki Moniki - Msza Św. Gregoriańska

Godzina 16.00. + Kazimierza Najgrodzkiego w 19 r. śm. + Leontynę i Tadeusza Piszczatowskich

13. W tym tygodniu zmarli:

+ Mieczysław Pasztaleniec lat 72 z Kalinowa Podgucia. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 08.04. godz. 7.25.

+ Irena Pieczyńska lat 90 z Króli Dużych. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 06.04. godz. 7.25.

+ Kazimiera Radgowska lat 93 z Dąbrowy. Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 03.04. godz. 7.25.