SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2019

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROK 28 lipca 2019

1. Dziś w naszej parafii modlimy się za kierowców, wspominając Św. Krzysztofa,
ich patrona. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Ofiary składane do puszek przy poświęceniu pojazdów
przeznaczone na cele misyjne, a konkretnie dla naszego parafianina o. Eugeniusza Różańskiego, który jest referentem do spraw misji franciszkańskich. Bóg zapłać o.Eugeniuszowi za wygłoszone Słowo Boże, za dzisiejszą modlitwę razem z nami.
Dziś
ostatnia niedziela miesiąca lipca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone na prace budowlane w naszej parafii. Bóg zapłać.

2. Na czas wypoczynku polecamy lekturę prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy wyjściu
z kościoła.
Artykuły: 7 Festiwal w Tykocinie, Kocham i jestem Trzeźwy, Budujemy dom miłosierdzia i inne. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać.

3.W czasie wakacji w parafii jest tylko jeden ksiądz. Kto chce skorzystać ze spowiedzi przychodzi w dni zwykłe 15 minut przed Mszą Świętą, a w niedziele i święta 30 minut przed Mszą Świętą.

Grupa niebieska w Dąbrowie będzie 1 sierpnia około godz. 1500, prosimy mieszkańców Dąbrowy, tak jak to bywało w ubiegłych latach, o przygotowanie posiłku
i przyjęcia pielgrzymów 35 PPŁ na Jasną Górę. Wyjazd do Niepokalanowa, Lichenia 17 i 18 sierpnia są jeszcze miejsca, zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nab. Do Serca Pana Jezusa
w piątek o godz. 7.00. i o
20.00. Spowiedź rano 15 minut przed Mszą Św.,wieczorem 30 minut przed Mszą Św. W pierwszą Sobotę Nab. Do Matki Bożej o godz. 7.00. i o 20.00. połączone
z Różańcem i procesją Fatimską. Serdecznie zapraszamy.

5.W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o poległych w walce o wolność naszej Ojczyzny.

6. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.

7.Zbliża się czas PPL na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zgłoszenia po Mszach Świętych lub w biurze parafialnym. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej i jak słyszeliśmy w czytanym tydzień temu komunikacie.
OD 1 SIERPNIA W NASZEJ PARAFII msza święta będzie odprawiana o godzinie 2000 połączona z adoracją, różańcem, pielgrzymami grupy białej JPII, apelem pielgrzymkowym. Zapraszamy serdecznie wszystkich.

8.W tym tygodniu zmarli:

Kazimierz Jastrzębski lat 99 Kalinowo Stare, Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu
w miesiąc od śmierci 27.08. 2019 godz. 725

Ryszard Krupa lat 66 z Nieskórza, pogrzeb ponieniadziałek 930; Nab. Żał. Od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 28.08.2019 godz. 725

9.Intencje Mszalne w tym tygodniu.

29 Lipca - poniedziałek

godzina 7.00. + Leszka Dębek w 14 r. śm. i za + z c. r. Dębek

godzina 7.00. + Kazimierza Legackiego od całej rodziny,
Msza Święta Gregoriańska poza parafią

godzina 7.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Zbigniewa
i Wiolety Krupów w 2 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa – poza parafią.

30Lipca – wtorek

godzina 7.00. + Kazimierza Legackiego od córki Agnieszki z dziećmi.
Zakończenie Mszy Świętej Gregoriańskiej.

godzina 7.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Doroty
i Grzegorza Pasztaleniec z okazji 25 lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa.

31 Lipca – środa

godzina 7.00. + Bronisław Wardaszka od córki Małgorzaty z rodziną.

1 sierpnia – czwartek

godzina 20.00.O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Izabeli Dębek
z okazji 18 r. urodzin.

godzina 20.00. + Kazimierza, Józefa, Genowefę, Jana i Feliksę Kępistych.

2 sierpnia – piątek

godzina 7.00. + Krystynę Skupiewską Józefa Szwarca,
+ z c. r. Więcławików i Szwarców.

godzina 20.00.+ Elżbietę Bednarczyk od córki Joli z rodziną.

godzina 20.00. + Kazimierza , Józefa, Genowefę, Jana i Feliksę Kępistych.

3 sierpnia - sobota

godzina 7.00.+ Józefa Matys od właścicieli i pracowników Hotelu
„Odessa” gdzie pracuje córka Mariola

godzina 20.00. + Mariusza Pawła Marczewskiego od wychowawczyń, uczniów klasy I
i ich rodziców ze S. P. w Orle do której uczęszcza córka zmarłego Marysia.

godzina 20.00. + Kazimierza , Józefa, Genowefę, Jana i Feliksę Kępistych.

4 sierpnia – 18 Niedziela Zwykła
godzina 9.00.+ Kazimierza , Józefa, Genowefę, Jana i Feliksę Kępistych.
Msza Święta Gregoriańska poza parafią.

godzina 9.00. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji Serca Pana Jezusa
w naszej ojczyźnie i o beatyfikację służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

godzina 11.30. + Jana Knajpa w 39 r. śm. + Helenę Kepistą,
+ z c. r. Knajpów i Urbanków

Godzina 17.00. + Halinę Skłodowską w 32 r. śm. + Mariana i Piotra Skłodowskich
i za rodziców z obojga stron.

godzina 17.00. za parafian