SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2019

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 lipca 2019

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

3. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zgłoszenia po Mszach Świętych lub w biurze parafialnym. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej i słyszeliśmy dziś w czytanym komunikacie.

4. W czwartek 25 lipca wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców. Za wszystkich kierowców pragniemy modlić się w najbliższą niedziele, powierzając ich opiece św. Krzysztofa i po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Ofiary składane do puszek przy poświęceniu pojazdów będą przeznaczone na cele misyjne, a konkretnie dla naszego parafianina o. Eugeniusza Różańskiego, który w tej chwili jest referentem franciszkańskim do spraw misji. Ojciec Eugeniusz tego dnia wygłosi do nas okolicznościowe kazanie.

5. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca lipca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace budowlane w naszej parafii.

6. Podziękowanie za zbiórkę do puszek z ubiegłej niedzieli – odczytać z kartki.

7. Na czas wypoczynku polecamy lekturę prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Bóg zapłać

8. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

22 Lipca - poniedziałek

godzina 7.00. + Henryka w 24 r. sm. I Mariannę Gierów

godzina 7.00. + Kazimierza Legackiego od uczestników pogrzebu. Msza Święta Gregoriańska poza parafią

23 Lipca – wtorek

godzina 7.00. + Kazimierza Legackiego od całej rodziny. Msza Święta Gregoriańska poza parafią.

godzina 7.00. + Helenę w 9 r. śm. I Mieczysława Grodeckich i za + z c. r. Grodeckich.

godzina 7.25. Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Jerzego Żach.

24 Lipca – środa

godzina 7.00. + Kazimierza Legackiego od całej rodziny Msza Święta Gregoriańska poza parafią.

Godzina 7.00. Nab. Żał. + Czesława Kacprzaka w 16 r. śm. I za jego rodziców Mariannę i Adama

godzina 7.25. Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Leszka Żach

25 Lipca – czwartek

godzina 7.00.+ Kazimierza Murawskiego w 22 r. śm.

godzina 7.25. Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Norberta Morawskiego

26Lipca – piątek

godzina 7.00. Nab. Żał. + Jadwigę i Michała Jabłonków

godzina 7.00.+ Kazimierza Legackiego od całej rodziny Msza Święta Gregoriańska poza parafią.

godzina 7.25. Nab. Żałobne od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Haliny Tyl

27 Lipca - sobota

godzina 7.00.+ Adama Gołaszewskiego i Rafalak Zofię.

godzina 7.00. + Kazimierza Legackiego od całej rodziny, Msza Święta Gregoriańska poza parafią.

28 Lipca – 17 Niedziela Zwykła
godzina 9.00. + Stanisława w 6 r. śm. i Aleksandra Sokołowskich i za + z c. r. Bulaków

godzina 9.00. + Kazimierza Legackiego od całej rodziny Msza Święta Gregoriańska

godzina 11.30. + Mirosławę i Czesława Litwów z okazji imienin.

godzina 11.30. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę M. B. dla uczestników Nabożeństwa Majowego z wioski Żachy Pawły i ich rodzin i za zmarłych z tych rodzin

Godzina 17.00.+ Krzysztofa Żebrowskiego + Jana Żebrowskiego, + Halinę i Kazimierza Hanów i + Jacka Jastrzębskiego.

godzina 17.00. za parafian