OFIAROWANIE PAŃSKIE 2 lutego 2014

OFIAROWANIE PAŃSKIE    2 lutego 2014
          1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy Św. Gromnice można nabywać u Pana kościelnego przy wejściu do kościoła w cenie 10 zł.
          2. Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Poświęcając się modlitwie, zawierzają one Bożej Opatrzności również swoich ofiarodawców, wierząc, że ci, za których się modlą, nie zapomną o nich w swojej wielkoduszności. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na te zakony.

3. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
          4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca -  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msze ŚW. o godz. 7.00. i o 17.00. Spowiedź rano 15 min. Przed Mszą Św. a wieczorem od 16.30.
          5. W tym tygodniu odwiedzę chorych i starszych w naszej parafii. W poniedziałek: Jasienica, Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcel, Żachy Pawły, Chmielewo, Dąbrowa. We wtorek: Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka.
          6. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w  kopertach na konserwację obrazu w wysokości 400 zł. Do tej pory na konserwację obrazu zebrano 7990 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na remont schodów w naszym kościele w wysokości 1659 zł. Do tej pory na schody zebrano 14168 zł.
          7. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do Skarbony. Bóg zapłać. W zakrystii są do nabycia płyty z nagranym koncertem kolęd DVD po 35 zł  i audio po 15 zł.
           8. Dziś po Mszy Św. o godz. 9.00. spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej, a o godz. 15.15. spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Obecność na spotkaniach obowiązkowa.
           9. Pod chórem leżą kartki, na których można udzielić poparcia wnioskowi o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyszłości Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i Polskiej Ziemi.

Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:
godzina 07.00. + Edwarda Suhcickiego
godzina 07.00. + Kazimierza Zadrożnego
godzina 07.00. + Zofię Borkowską z Gdańska od uczestników pogrzebu
godzina 07.00. + Sabinę Tyl – Msza Św. Gregoriańska
godzina 07.00. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Janiny Litwa.
             Piątek – I piątek miesiąca
godzina 07.00.  + Sabinę Tyl – Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00. Msza Św. wynagradzająca za grzechy pokoleniowe w rodzinie.
godzina 07.00.  + Eugeniusza Zęgotę + z c. r. Zęgotów.
godzina 9.00. + Sabinę Tyl – Msza Św. Gregoriańska
godzina 9.00. + Annę Wardaszka w 2 r. śm. za rodziców: Anielę i Franciszka Żach, Antoninę i Jana Wardaszków, + z c. r. Wardaszków i Żachów.
godzina 11.30. + Stanisławę w 3 r. śm. i Waleriana Szymańskich.
godzina 11.30. + Stanisława Zawadzkiego w 4 r. śm. i za rodziców z obojga stron.
godzina 16.00. + Cecylię Sergiej w 2 r. śm. + Władysława Sergieja.
godzina 16.00. + Jadwigę Łapińską w 13 r. śm. + Jana, Stefana, Stefanię, i Antoniego Łapińskich.