PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     9 lutego 2014

1. Przeżywamy kolejną, piątą niedzielę w ciągu roku.

2. Nasza wiara ma się opierać nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. Pogłębieniu tego tematu służyć może również lektura katolickiej prasy czy książek o tematyce religijnej. Chciejmy po nie sięgać systematycznie, by móc roztropnie, ale też pewnie odpowiadać na pytania innych osób dotyczące naszej wiary. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do Skarbony. W zakrystii są do nabycia płyty z nagranym koncertem kolęd DVD po 35 zł i audio po 15 zł.

3. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych.

4. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w  kopertach na konserwację obrazu w wysokości 100 zł. Do tej pory na konserwację obrazu zebrano 8090

5. Pod chórem leżą kartki, na których można udzielić poparcia wnioskowi o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyszłości Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i Polskiej Ziemi.

6. 14.02. w piątek o godz. 20.00. w naszej parafii modlitwy za kościół prześladowany. Serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się Adoracje Najświętszego Sakramentu. Msze Św. tak jak w niedzielę. Poprowadzi je ks. Kazimierz Ostrowski – profesor śpiewu w WSD w Łomży i dyrektor Diecezjalnego Instytutu Organistowskiego. Ofiary składane na tacę w niedzielę będą przeznaczone na cele naszego kaznodziei. Program Adoracji wywieszony w gablocie parafialnej.

16.02.2014 – niedziela

godz. 9.00. - Msza Święta z nauką dla wszystkich i wspólna adoracja prowadzona przez wspólnotę Intronizacji Serca Pana Jezusa.

godz. 11.30. Msza Święta z nauką i wspólna adoracja

godz. 13.00. Adorują mieszkańcy wioski Nieskórz

godz. 14.00. Adorują mieszkańcy wioski Chmielewo

godz. 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego Adorują mieszkańcy wioski Jasienica.

godz. 16.00. Msza Święta z nauką

17.02.2014 – poniedziałek

godz. 9.00. - Msza Święta z nauką dla wszystkich i wspólna adoracja

godz. 10.30. Adorują mieszkańcy wioski Żachy i Daniłowo Parcel.

godz. 11.30. Msza Święta z nauką i wspólna adoracja

godz. 13.00. Adorują mieszkańcy wioski Kowalówka

godz. 14.00. Adorują mieszkańcy wioski Króle Małe

godz. 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego Adorują mieszkańcy wioski Kalinowo

godz. 16.00. Adorują mieszkańcy wioski Jasienica Parcel i Kółka Różańcowe Małżeństw.

godz. 17.00. - Msza Święta z nauką dla wszystkich

18.02.2014 – wtorek

godz. 9.00. - Msza Święta z nauką dla wszystkich i wspólna adoracja

godz. 10.30. Adorują mieszkańcy wioski Pęchratka Mała

godz. 11.30. - Msza Święta z nauką dla wszystkich i wspólna adoracja

godz. 13.00. Adorują mieszkańcy wioski Króle Małe

godz. 14.00. Adorują mieszkańcy wioski Króle Duże

godz. 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adorują mieszkańcy wioski Smolechy i Kalinowo Parcel

godz. 16.00. Adorują mieszkańcy wioski Dąbrowa

godz. 17.00. - Msza Święta z nauką dla wszystkich i zakończenie Adoracji Parafialnych.

Nabożeństwa żałobne i Msze Święte w tym tygodniu:

Codziennie o godz. 7.00. jest odprawiana Msza Św. Gregoriańska za + Sabinę Tyl

godzina 07.00. + Ryszarda Górskiego w 2 m. od śm. od siostry Krystyny z rodziną.

godzina 07.00. + Janinę Litwa od Stowarzyszenia z Chmielewa w ramach wieńca pogrzebowego.

godzina 07.00. + Wacława Żebrowskiego + Krzysztofa i Ireneusza Jabłonków.

godzina 07.00. O zdrowie i błog. i potrzebne łaski dla Kazimiery Zadrożnej z okazji urodzin.

godzina 07.00. Nab. Żał. + Helenę i Mariana Subdów od syna Witolda z rodziną.

godzina 07.00. + Krystynę w 6 r. śm. i Stanisława Nowaków + Janinę Goca.

godzina 07.00.  + Władysława w 17 r. śm. i Józefę Frączyków i za rodziców z obojga stron.

godzina 9.00. + Sabinę Tyl – Msza Św. Gregoriańska

godzina 9.00. + Janinę Żach w 1 r. śm. + Czesława i Andrzeja Żachów.

godzina 11.30. + Marię Skonieczną w 9 r. śm. + Stanisława Skoniecznego

godzina 11.30. + Andrzeja Bauera w 10 r. śm.

godzina 16.00. + Czesława i Jana Borkowskich, + z c. r. Borkowskich, Tadeusza, Jana, Józefa, Stanisławę, Helenę i Franciszka Malców, + z c. r. Malców, Honoratę, Franciszka i Bogdana Modzelewskich, Czesława Słabego, Elżbietę i Mirosława Jadczaków.

godzina 16.00. O zdrowie i błog. i potrzebne łaski dla Wandy Krupa z okazji urodzin z podziękowaniem za przeżyte latai za + Mieczysława i Tadeusza Krupów.