WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2018

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH        1 listopada 2018
          1. Od dzisiaj aż do 8 listopada każdy wierny może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i odmówienia dowolnej modlitwy za zmarłych. Należy zachować przy tym warunki konieczne do uzyskania odpustu zupełnego, to jest: stan łaski uświęcającej po spowiedzi sakramentalnej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu. Jeżeli któryś z warunków nie może być spełniony, można uzyskać odpust cząstkowy.     2 listopada, w Dzień Zaduszny, odpust pod zwykłymi warunkami można uzyskać także za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie modlitw: Wierzę w Boga i Ojcze nasz.
          2. Dziś w uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte o godz. 9.00. 11.30. i o  16.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na bramy wjazdowe na cmentarz, jedna jest już zamontowana przy domu parafialnym, a druga jest już zakupiona i będzie bramą wjazdową na nowy cmentarz. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę za zmarłych. W czasie tej modlitwy będą zbierane ofiary na Msze Św. w intencji zmarłych, które będą odprawiane w czasie oktawy Wszystkich Świętych do 8 listopada. Nie będzie zbierania tacy na cmentarzu. Po Mszy Św. o godz. 11.30. udamy się z procesją na  cmentarz. Na ulicy Kościelnej zmiana organizacji ruchu, ulica jest jednokierunkowa. Wjazd do Jasienicy jest normalnie, a nie ma wyjazdu do Nieskórza.

3. Jutro w piątek Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Ks. Bp. Ordynariusz udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych. Msze Św. o godz. 9.00. 11.30. i o 17.00. Procesja po cmentarzu po Mszy Św. o godz. 11.30. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę za zmarłych. W czasie tej modlitwy będą zbierane ofiary na Msze Św. w intencji zmarłych, które będą odprawiane w czasie oktawy Wszystkich Świętych do 8 listopada. Nie będzie zbierania tacy na cmentarzu. Jest to też I piątek miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
          4. Poświęcenie nowych pomników 1 i 2 listopada po procesji. Ofiarę za poświęcenie pomnika składamy kapłanom przy poświęceniu.  Na podzwonne składamy ofiarę panu kościelnemu przy dzwonnicy 1 i 2. Listopada. Natomiast na tzw. zdrowaśki jednorazowe można składać ofiary już dziś do skarbony przy ołtarzu. Są wyłożone karteczki na których wypisujemy imiona naszych zmarłych i z dobrowolna ofiarą wrzucamy do skarbony.     Za tych zmarłych będziemy modlić się koronką za zmarłych od 1 do 8 listopada . Na zdrowaśki roczne przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Wzorem roku ubiegłego składamy ofiarę 40 zł od duszy.
          5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 7.00. i o 20.00.
          6. W niedzielę 4 listopada po Mszy Św. o godz. 111.30. spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w kościele, a z dziećmi do I Komunii Świętej w zakrystii. .
          7. Chciałbym serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy pracowali przy rozbiórce parkanu cmentarza grzebalnego. Dzięki ich pracy dziś nie musimy już wychodzić na ulicę, aby procesyjnie przejść na cmentarz. Serdeczne Bóg zapłać za pracę koparką: p. Tadeuszowi Kornackiemu i Socik Andrzejowi z Kalinowa, Grabowski Wojciech z Chmielewa, mieszkańcom Nieskórza, którzy wykuwali kamienie do nowego parkanu: Sołtys Kańkowski Krzysztof, Grodecki Janusz, Rafalik Antoni, Baranek Krzysztof i Kamil – ze sprzętem, Brzózka Radosław, Krupa Sylwester, Gałązka Stanisław, Brzózka Bogdan, Legacki Mariusz – ze sprzętem, Staniaszek Zenon, Hieronimek Stanisław, Morawski Dariusz– ze sprzętem, Podleś Sławomir i Gromek Piotr, Radomski Paweł i Wszołkowski Marcin, Brzózka Adam i  Dominik, Romanik Marek z Kalinowa Parceli – ze sprzętem. Bóg zapłać firmie pana Mirosława Przesmyckiego, który swoim sprzętem zabrał gróz ze starego parkanu i w ten sposób uporządkował teren przy cmentarzu, a firmie „Profil” z Małkini – Waldemar Romanik za poprawienie kostki na alejce z kościoła na cmentarz.