ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 2018

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA       28 października 2018
          1. Przypominamy że w piątki o godz. 18.00. na plebanii odbywają się warsztaty wokalne dla chórzystów prowadzone przez ks. Kazimierza Ostrowskiego 18. Listopada uczestnicy dadzą koncert Pieśni religijno patriotycznych. Serdecznie zapraszamy.
          2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 16.30. W środę 31.X o godz. 19.00. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ostrowi Maz. na ul. Trębickiego 10 będzie wystawione Misterium Pasyjne pt. „…i widzę niebo otwarte. Informacje na plakacie w gablocie parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 9.00. 11.30. i o  16.00. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na bramy wjazdowe na cmentarz, jedna jest już zamontowana przy domu parafialnym, a druga jest już zakupiona i będzie bramą wjazdową na nowy cmentarz. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę za zmarłych. W czasie tej modlitwy będą zbierane ofiary na Msze Św. w intencji zmarłych, które będą odprawiane w czasie oktawy Wszystkich Świętych do 8 listopada. Nie będzie zbierania tacy na cmentarzu. Po Mszy Św. o godz. 11.30. udamy się z procesją na  cmentarz. 1.11. na ulicy Kościelnej będzie zmiana organizacji ruchu, ulica będzie jednokierunkowa. Od strony Nieskórza nie będzie wjazdu do Jasienicy. Jedziemy przez Podchmielewie lub Smolechy. Wyjazd z Jasienicy w stronę Nieskórza będzie się odbywał normalnie.
          4. W piątek Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Ks. Bp. Ordynariusz udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych w tym dniu. Msze Św. o godz. 9.00. 11.30. i o 17.00. Procesja po cmentarzu po Mszy Św. o godz. 11.30. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę za zmarłych. W czasie tej modlitwy będą zbierane ofiary na Msze Św. w intencji zmarłych, które będą odprawiane w czasie oktawy Wszystkich Świętych do 8 listopada. Nie będzie zbierania tacy na cmentarzu.
          5. Poświęcenie nowych pomników 1 i 2 listopada po procesji. Ofiarę za poświęcenie pomnika składamy kapłanom przy poświęceniu.  Na podzwonne składamy ofiarę panu kościelnemu przy dzwonnicy 1 i 2. Listopada. Natomiast na tzw. zdrowaśki jednorazowe można składać ofiary już dziś do skarbony przy ołtarzu. Są wyłożone karteczki na których wypisujemy imiona naszych zmarłych i z dobrowolna ofiarą wrzucamy do skarbony.     Za tych zmarłych będziemy modlić się koronką za zmarłych od 1 do 8 listopada . W tych dniach  można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Na zdrowaśki roczne przyjmujemy w    zakrystii i w kancelarii parafialnej. Wzorem roku ubiegłego składamy ofiarę 40 zł od duszy.
          6. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 7.00. i o 20.00.
          7. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          8.Dziś nastąpiła zmiana czasu. Msza Św. wieczorna już dziś będzie odprawiana o godz. 16.00.
          9. W następną niedzielę 4 listopada po Mszy Św. o godz. 111.30. spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
          10. Prosimy o sprzątanie grobów. Segregacja śmieci i wyrzucanie ich do śmietnika
          11. Msza Św. za zmarłych strażaków z Powiatu Ostrów Mazowiecka będzie odprawiona dziś o godz. 12.00. w parafii Lubotyń. Serdecznie zapraszamy Strażaków.

12. W tym tygodniu zmarła + Halina Żach lat 86 z Żachy Pawły.
Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 21.11.godz. 17.00. Od męża Edwarda 17.11.2019r. g. 16.00.
Od córki Marianny z mężem Krzysztofem 8.12.2019r. godz. 16.00.
Od wnuczka Rafała z rodziną 15.12.2019r. godz. 11.30.
od wnuczki Beaty z prawnuczkiem Bartłomiejem 22.12.2019r. godz. 9.00.
W pierwszą rocznicę śmierci 19.10. 2019r. godz. 16.30.
Od r. Szczapa 06.04. godz. 7.00.
Od r. Krakówków 08.04. godz. 7.00.
Od K. Ż.R. z Żachy Pawły 16.12.godz. 12.00.