TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 2017

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU    17 grudnia 2017
          1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości, nazywamy ją niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. W naszej parafii kończymy dziś rekolekcje adwentowe. Składamy serdeczne Bóg zapłać Ks. Jarosławowi Kotowskiemu Rektorowi WSD w Łomży za przeprowadzenie tych  rekolekcji. Ofiary złożone dziś na tacę są wyrazem naszego podziękowania ks. Jarosławowi za trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie tych rekolekcji.
          2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Godzinki o 6.40. Serdecznie zapraszamy. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.
          4. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. 9.00. 10.30. i o 12.00. Serdecznie zapraszamy. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.
          5. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać codziennie od godz. 6.40. a w niedzielę pół godziny przed Mszą Świętą. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu i na przyszłą niedzielę.
          6. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
          7. Na Mszę Świętą  – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 24.00. Oczywiście już od godz. 23.00  zespół Kwiaty Polskie z Chmielewa da Koncert kolęd. Kolędy na Pasterce będzie śpiewał chór parafialny.
          8. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony. Są jeszcze do nabycia świece Caritas – rozprowadza je Pan Kościelny przy wyjściu z kościoła. Cena 15 zł. i kalendarze katolickie po 5 zł.
          9. Chrzty w I dzień Świąt Bożego Narodzenia na Mszy Św. o godz. 11.30. Przypominam o wcześniejszym sporządzeniu aktu chrztu.
         10. 6 stycznia po Mszy Św. o godz. 16.00. w naszej parafii zostanie wystawione przedstawienie muzyczne pt „Początek” dotyczący Bożego Narodzenia. Artystami występującymi w tym przedstawieniu są nasi parafianie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego spektaklu.
         11. Wizytę duszpasterską zwana Kolendą rozpoczniemy już w grudniu. Pragniemy  odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii. Składane przy tej okazji ofiary na kościół zostaną przeznaczone na potrzeby parafii na dalszy remont parkanu wokół  cmentarza grzebalnego. Porządek kolędy w tygodniu poświątecznym będzie następujący.
28.12. Czwartek – Króle Duże – 2 Księzy;
29.12. Piątek – od godz. 9.00. Dąbrowa Bujaki – 1 ks. od godz. 10. Dąbrowa od p. Kulesza 1 ks.  30.12. Sobota - Chmielewo i Chmielewo Morgi i Kawał– 2 księży.
         12. Intencje Mszalne w tym tygodniu
godzina 7.00. + Stanisława Stańczuka od siostry Elżbiety z rodziną.
godzina 7.00. + Zbigniewa Pasztaleniec od Emilki i Wojtka z rodziną.
godzina 7.30. + Jadwigę Matejkowską.
godzina 7.00. + Stanisława Najgrodzkiego od żony Marianny i synów z rodzinami.
godzina 7.00. + Kazimierza i Władysławę Siwek, Stanisława i Reginę Jasionek.
godzina 7.00. + Grzegorza, Helenę i Antoniego Litwów i za ich rodziców.
godzina 7.00. Nab. Żał. Stanisławę Malec od pań Grodeckiej i Radomskiej z rodziną.
godzina 7.00.  O zdrowie, Błog. Boże i potrzebne łaski dla Dawida.
godzina 7.00.  Nab. Żał. + Sławomira Zaruska w 3 r. śm.
godzina 7.30.  Nab. Żał. + Helenę Brzostek w 5 r. śm.
godzina 7.30.  + Jadwigę Nowacką w miesiąc od śmierci.
godzina 7.00.  + Zbigniewa Pasztaleniec od cioci Ani, Zbyszka i Wioli.
godzina 7.00. + Zbigniewa Pasztaleniec od r. Piekarskich
godzina 7.00.  + Zbigniewa Pasztaleniec od brata Rafała z rodziną.
godzina 7.00.  +Tadeusza Malec od żony i synów w 9 miesięcy od śmierci.
godzina 7.30.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Henryki Rajchembach.
godzina 7.30. O szczęśliwy przebieg operacji i o szybki powrót do zdrowia dla Anety i Marka
godzina 9.00.  + Irenę i Tadeusza, Martę i Stanisława i za + z c. r. Parafiańczyk.
godzina 10.30. + Ireneusza i Krzysztofa Jabłonków, Antoniego i Bronisławę Jabłonków.
godzina 10.30. + Stanisława Dąbkowskiego w 13 r. śm.
godzina 12.00. + Adama Tyszkę z okazji imienin
godzina 12.00.  + Bogdana Bielskiego Kaczmarczyk od córki Katarzyny z mężem i dziećmi.