DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 2017

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU    10 grudnia 2017
          1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.
          2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 7.00. a godzinki zaczynamy o 6.40. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

3. Dzisiejsza składka do puszek przed kościołem przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
          4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
          5. Odwiedziny chorych w grudniu 11 poniedziałek: Kalinowo Parcel, Kalinowo i Króle Duże; 12 wtorek: Jasienica, Kowalówka, Króle Małe, Pęchratka Mała, Chmielewo i Dąbrowa;  13 środa: Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcele i Żachy Pawły. Kto ma osoby chore i starsze, które nie są w stanie przybyć do kościoła, to proszę już ja zgłaszać. Nie róbmy tego w ostatnim momencie.
          6. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          7. Jeżeli ktoś był nieobecny w czasie, kiedy pani Joanna roznosiła opłatki zgłasza się do niej  bezpośrednio na chórze lub w zakrystii.
          8. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii 15,16 i 17 grudnia. Przeprowadzi je Rektor WSD w Łomży ks. dr Jarosław Kotowski. Serdecznie zapraszamy szczególnie do spowiedzi.
         9.U pana kościelnego przy wyjściu bocznym z kościoła można nabyć  świece „Caritas” na stół wigilijny w cenie 15 zł i kalendarza katolickie po 5 zł.
         10.  W tym tygodniu odeszli do wieczności:
     + Teresa Frądczyk lat 79 z Kalinowa Podgucia  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 01.01. godz. 7.25.   Od syna Jana z żoną i dziećmi 10.09. godz. 7.00.   Od córki Cecylii z rodziną 18.11. godz.16.00.
+ Jan Suchta lat 97 z Pęchratki Małej pochowany w Andrzejewie. Nab. Żał. od córki Teresy z mężem 25.06. godz. 7.25.   od wnuczka Krzysztofa z żoną  04.09. godz. 7.25.

11.  Intencje Mszalne na nadchodzący tydzień.
godzina 7.00.  + Stanisława Najgrodzkiego od r. Ziemaków i Jastrzębskich z Jasienicy. godzina 7.00.  +Bogumiła Antonaik od Gosi i Pawła Grabowskich.
godzina 7.00.  + Zbigniewa Pasztaleniec  od r. Brzostków.
godzina 7.00. + Zbigniewa Pasztaleniec  od r. Kempistych
godzina 7.00.  + Halinę Jaworska i za + z c. r. W Wódkiewiczów.
godzina 7.00.  + Stanisława Najgrodzkiego od  r. Kaczorowskich.
godzina 7.25. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci  + Janusza Kowalewskiego.
godzina 7.00.  + Stanisławę Suchta od wnuczka Krzysztofa z żoną.
godzina 7.00.  O zdrowie, błog. Boże i potrzebne  łaski dla Heleny Kesler
godzina 7.25. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci  + Mariana Han.
        Piątek Rekolekcje Adwentowe
godzina 9.00.  + Celinę w 6 r. śm. i Stanisława Nowaków.
godzina 9.00.  O zdrowie, błog. Boże i potrzebne  łaski dla uczestników Nabożeństwa Majowego w Kalinowo Podgucie i ich rodzin i za zmarłych z tych rodzin.
godzina 11.30.  + Tadeusza Malec od teściowej Celiny Żebrowskiej.
godzina 11.30.  + Franciszka Litwę w 2 r. śm. i za rodziców z obojga stron.
godzina 17.00. + Józefa Wardaszkę i za rodziców z obojga stron.
godzina 17.00. + Stanisława Stańczuka od siostry Danuty z rodziną.
    Sobota Rekolekcje Adwentowe
godzina 9.00.  + Kazimierza w 21 r. śm. + Zofię, Krystynę i Stanisława Litwów  i za rodziców z obojga stron.
godzina 9.00.  + Lucjana w 19 r. śm. i Genowefę Dłuskich.
godzina 11.30.  + Pawła Pergół  w 5 r. śm.
godzina 11.30.  + Krystynę Sokołowską w 1 r. śm. od męża, córek z rodzinami i teściowej.
godzina 17.00. + Bogdana Kaczmarczyka  od córki Barbary z mężem.
godzina 17.00. +Zbigniewa Pasztaleniec od przyjaciół syna zmarłego.
       Niedziela Rekolekcje Adwentowe
godzina 9.00.  + Bogdana Bielskiego w 3 r. śm. od żony i dzieci.
godzina 9.00.  + Martę Różańską od sąsiadów z Kowalówki.
godzina 11.30.   + Henryka Romanik i Edwarda Nagórkę.
godzina 11.30. + Apolonię i Adolfa Nowaków.
godzina 16.00.  +Jana Malec w 7 r. śm.
godzina 16.00.  Mariana i Pawła Więcławów, Marię Baranowską, Władysława Jastrzęba.