PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 2016

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY        24 kwietnia 2016
          1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.
          2. Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia. Ofiary składane na tacę jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca są przeznaczone na prace remontowo budowlane w naszej parafii – konkretnie w tym roku na żyrandole.

3. Jutro święto Świętego Marka Ewangelisty – patrona naszego ks. Wikariusza. Ju ż dziś składamy mu najlepsze życzenia.
          4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 16.30. Nabożeństwo Majowe połączone z Mszą Świętą.
          5. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:   - Sebastian Komor, kaw z par. Św. Wawrzyńca w Warszawie i Aneta Bauer, panna z par. tutejszej zap. 1.Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej
          6. Jeżeli ktoś ma w domu habit do I Komunii Świętej proszony jest o przyniesienie go do kościoła.  Spotkania dzieci przed I Komunią Świętą od dzisiejszej niedzieli o godz. 16.00. Obecność wszystkich obowiązkowa.
          7. Prasa Katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          8. Na terenie parafii Jasienica jest możliwość podłączenia się do Internetu bezprzewodowo. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
          9. Komunikat dotyczący zbiórki na pomoc humanitarną dla Ukrainy
Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, w V Niedzielę Wielkanocną – 24 kwietnia br. będzie miała miejsce, w całym świecie, zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ojciec Święty liczy na to, że „wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę”.
Łomżyńska Kuria Diecezjalna prosi Czcigodnych Księży Proboszczów, aby zgodnie z  życzeniem Papieża zorganizowali tego dnia w swoich kościołach zbiórkę do puszek. W naszej parafii taka zbiórka będzie przeprowadzona 01.05.
          10. Terminy poświęcenia pól wywieszone są w gablocie parafialnej. Jeżeli w którejś wiosce nie pasuje termin, to sołtysów proszę o jak najwcześniejsze zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Mogą jeszcze zajść jakieś zmiany.  W następną niedziele poświęcenia pól Smolechach  - procesja o godz. 13.00. i Msza Św. o godz. 17.00. i w Kowalówce o godz. 14.00. Msza Św. i procesja we wsi. i 3 maja Daniłowo Parcele  Msza Św. o godz. 11.30.  i procesja o godz. 14.00.   i Żachy Pawły - Msza Św.. godz. 9.00. i procesja o godz. 13.15. w Bardychowie o godz. 13.00.   i Jasienica - procesja o godz. 16.00. i Msza Św. o godz. 17.00.
          11. W tym tygodniu zmarli:  + Teodozja Baszko lat 82 z Króli Dużych   Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 14.05.godz. 7.30.    Od sąsiadów Hanów 21.09.godz. 7.00.    Od chrześniaczki Krystyny z rodziną. 26.09.godz. 7.00.    + Franciszka i Teodozję Baszków 20.04.godz. 7.00.    Od r. Starszyków i Daniłowskich 27.09.godz. 7.00.   Od r. Daniłowskich i Nowackich 06.10.godz. 7.00.    Od Stanisławy Han i Tadeusza z rodziną  05.10.godz. 7.00.    Od r. Zakrzewskich 21.10.godz. 7.00.

12. Porządek Mszy Świętych i Nabożeństw Żałobnych w tym tygodniu
godzina 7.00. + Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska. – poza parafią.
godzina 7.00. + Franciszka Litwę od r. Godlewskich i Dąbkowskich z Kalinowa.
godzina 7.00.  + Stefana Rafalik w 20 r. śm. oraz jego rodziców: Marcelego i Kazimierę
godzina 7.30. + Marka Murawskiego z okazji imienin.
godzina 7.30. + Świerżyńskich i Zęgotów.
godzina 7.00. + Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.
godzina 7.00.  Nab. Żałobne + Franciszka Nakgrodzkiego w 21 r. śm.
godzina 07.00. + Adolfinę i Adama Hanów.
godzina 07.00. + Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.
godzina 07.30. Nab. Żałobne + Kazimierę i Stanisława Sikorów + z c. r. Sokorów.
godzina 7.00. + Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.
godzina 7.00. + Jadwigę i Jana Krupów i ich rodziców.
godzina 07.30  + Janinę, Stanisława, i Grzegorza Piotrak, + Walentynę Subda.  godzina 07.30. + Czesława Staniaszka w 4 r. śm.
godzina 07.00. + Zofię i Jana Lenart
godzina 07.30  + Stanisławę z okazji imienin od córki Bogumiły i syna.
godzina 07.30. + Ireneusza i Krzysztofa Jabłonków, Antoninę i Franciszka Żebrowskich.
godzina 07.00. + Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.
godzina 07.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Tadeusza i Haliny Dębek  z okazji 50 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
godzina 07.30. Nab. Żałobne + Stanisławę Szulborską w 10 r. śm. + Mariannę i Piotra Szulborskich, Mariannę, Jana, i Bolesława Wardaszków, Franciszka, Michała i Helenę Żebrowskich,
godzina 07.30. + Franciszka  i Teresę Pecurów.
Godzina 9.00. + Stańczuk Marian od wnuczki Edyty z rodziną.
Godzina 9.00. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. za grzechy nasze i całego świata oraz o dzieło intronizacji   Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie i w intencji wszystkich naszych parafian.
godzina 11.30. + Renatę Król – początek Mszy Św. Gregoriańskiej.
godzina 11.30. + Tadeusza Krupę w 3 r. śm.
Godzina 13.00. Smolechy – procesja z racji poświęcenia pól.
Godzina 14.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla mieszkańców wioski Kowalówka z racji poświęcenia pól. Procesja i Msza Św. w wiosce.
godzina 17.00. + Stanisława Siwek – początek Mszy Św. Gregoriańskiej.
Godzina 17.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla mieszkańców wioski Smolechy z racji poświęcenia pól.