CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 2016

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY - NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA 17.04. 2016
          Komunikat dotyczący zbiórki na pomoc humanitarną dla Ukrainy
     Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, w V Niedzielę Wielkanocną – 24 kwietnia br. będzie miała miejsce, w całym świecie, zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ojciec Święty liczy na to, że „wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę”.
Łomżyńska Kuria Diecezjalna prosi Czcigodnych Księży Proboszczów, aby zgodnie z  życzeniem Papieża zorganizowali tego dnia w swoich kościołach zbiórkę do puszek. W naszej parafii taka zbiórka będzie przeprowadzona 01.05.
     1. Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza. W ciągu tego tygodnia codziennie pragniemy się wspólnie modlić w tej intencji.

2. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
     3. Najbliższa niedziela to już ostatnia niedziela kwietnia. Ofiary składane na tacę tradycyjnie są przeznaczone na cele remontowo budowlane w naszej parafii.
     4. Jeżeli ktoś ma w domu habit do I Komunii Świętej proszony jest o przyniesienie go do kościoła.  Spotkania dzieci przed I Komunią Świętą od dzisiejszej niedzieli o godz. 16.00. Obecność wszystkich obowiązkowa.
     5. Prasa Katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
     6. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.30. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
     7. Terminy poświęcenia pól wywieszone są w gablocie parafialnej. Jeżeli w którejś wiosce nie pasuje termin, to sołtysów proszę o jak najwcześniejsze zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Mogą jeszcze zajść jakieś zmiany.
     8. Na terenie parafii Jasienica jest możliwość podłączenia się do Internetu bezprzewodowo. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
     9. W tym tygodniu zmarli: + Rukat Kazimierz lat 83 z Gdańska – pochodzący z Dąbrowy.  Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 07.05.godz. 7.30.   Od r. Nowaków z Kalinowa 05.10. godz. 16.30.   od r. Grabowskich 22.09.godz. 7.00.   od siostry Jadwigi z rodziną 23.09.godź. 7.00.
+ Teodozja Baszko lat 82 z Króli Dużych   Pogrzeb jutro o godz. 10.00.    Nab. Żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 14.05.godz. 7.30.
     10. Porządek Mszy Świętych i Nabożeństw Żałobnych w tym tygodniu
godzina 7.00. + Franciszka Litwę od r. Kucharczyków
godzina 7.00.  + Helenę Zawadzką w 5 r. śm. – poza parafią.
godzina 7.30. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Marianny i Stanisława Najgrodzkich z okazji 60 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
godzina 10.00. Pogrzeb + Teodozja Baszko z Króli Dużych.
godzina 7.00. + Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.
godzina 7.00.  Nab. Żałobne + Stanisławę, Jana, Antoninę, Adama, Annę, Wacława, Felicję, Stanisława, Janinę, i Anastazję Wardaszków + Piotra i Helenę Nowaków.
godzina 7.30. + Teresę Piotrak od r. Borkowskich z Kalinowa
godzina 7.30. + Teresę Piotrak od r. Kuleszów.
godzina 07.00. Nab. Żałobne + Teresę Krupa w 1 r. śm.
godzina 07.00. + Franciszka i Teodozję Baszko
godzina 07.00. + Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska. – poza parafią
godzina 07.30. + Teresę Piotrak od r. Świderskich
godzina 07.30. +Eugeniusza Baranek od cioci Sabiny Jastrzębskiej.
godzina 7.00. + Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.
godzina 7.00. + Franciszka Litwę od teścia Józefa Oczechowskiego z rodziną zamiast wieńca pogrzebowego.
godzina 07.30  O zdrowie dla Piotra
godzina 07.30. Nab. Żałobne +Wacława Narewskiego w 8 r. śm.
godzina 07.00. + Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.
godzina 07.00. Nab. Żałobne + Czesławę w 12 r. śm. i Mariana Zgodów.
godzina 07.00. + Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.
godzina 07.00. + Helenę i Wacława Litwów i ich rodziców, + Jana, Aleksandrę , Stanisława i Kamilę.
godzina 07.30. Nab. Żałobne + Teresę Piotrak od męża Stefana i córek z rodzinami.
godzina 17.00. Ślub: Radwańska Emilia i Walczak Michał.
godzina 9.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla członkiń K. R. z Nieskórza i ich rodzin.
Godzina 9.00. + Jana Han w 14 r. śm. i za rodziców z obojga stron.
godzina 11.30. + Mieczysława Romanik w 3 r. śm.
godzina 11.30. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Ewy i Marka z okazji 10 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
godzina 17.00. + Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.
Godzina 17.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Wiesława i Elżbiety Szwarc z okazji 50 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa.