CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU    21 grudnia 2014
         1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.
          2. W środę – ostatnie „roraty” rano o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi św. dla tych parafian, którzy przyjadą na święta tuż przed wigilią Bożego Narodzenia od godz. 6.40. Inni parafianie, którzy przed świętami nie skorzystali jeszcze z sakramentu pokuty, niech to uczynią dziś, jutro, ewentualnie pojutrze. Spowiadamy od godz. 6.40. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.
          4. O północy ze środy na czwartek zapraszam na pasterkę. Tradycyjnie na pół godziny przed pasterką zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd.  Ofiary składane na tacę w pasterkę i w I dzień świąt Bożego Narodzenia oraz w ostatnią niedzielę miesiąca będą przeznaczona na system Audio Video w naszym kościele. Jak widzimy nie ma już rzutnika do slajdów i ekranu, ale jest telewizor i odpowiednie urządzenia na chórze. W tym systemie można pokazywać nie tylko teksty pieśni, ale również zdjęcia, obrazki, a nawet filmy.
          5. W czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Msze Św. o godz. 9.00. i o 11.30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.
          6. W piątek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00. 11.30. i o 16.00.  Taca przeznaczona na KUL i nauczanie katolickie w naszej diecezji. Po Mszy Św. o godz. 11.30 opłatek dla członków Kółek Żywego Różańca. Serdecznie zapraszam.
           7. Jak było ogłaszane dziś prowadzona jest zbiórka do puszek na „Caritas” – Bożonarodzeniowy dar Serca. Przy wyjściu z kościoła pan kościelny rozprowadza świece „Caritas” na stół wigilijny po 13 zł.
           8. KSM Diecezji Drohiczyńskiej organizuje zimowisko w górach w czasie ferii zimowych. Koszt 200 zł. Warunkiem jest, aby jedno z rodziców było ubezpieczone w KRUS-ie
          9. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na renowację obrazów w wysokości  600 zł. w tej chwili na ten cel mamy 45150. Dziś prasa katolicka do nabycia u ministrantów. Do „Głosu Katolickiego” dołączona jest płyta z kolędami i kalendarz ścienny. Kosztuje 7 zł.
          10.  Chrzty w I dzień Świąt Bożego Narodzenia na Mszy Św. o godz. 11.30. Przypominam o wcześniejszym sporządzeniu aktu chrztu.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności + Bogdan Bielski lat 52 z Żachy Pawły. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu 23.01.2015r.            o godz. 7.00.     + Krzysztof Grabowski lat 54 pochodzący z Chmielewa. Pogrzeb we wtorek o godz. 10.00. Nab. Żał. od uczestników pogrzebu 23.01.2015r. o godz. 7.00.  Polećmy ich  miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.  /x 3
    12. Intencje Mszalne w tym tygodniu
godzina 7.00. + Mariana Kalinowskiego i za rodziców z obojga stron.
godzina 7.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Anastazji Świerżewskiej i c. r. Litwów.
godzina 7.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski w r. Malców.
godzina 7.00. + Stanisława Łapińskiego.
godzina 7.00. + Wacława i Helenę Litwów, i ich rodziców, Jana, Aleksandrę, Stanisława i Kamilę.
godzina 7.00.  Nab. Żał. + Stanisława Litwę od brata Antoniego z rodziną.
         Czwartek – Boże Narodzenie
godzina 0.00.  Za parafian.
godzina 0.00.  + Hannę Godlewską.
godzina 9.00.+ Eugeniusza w 12 r. śm. i Krzysztofa Jastrzębskich, Najgrodzkich.
godzina 9.00. + Dariusza Bednarczyka od brata Piotra z rodziną.
godzina 11.30. + Krzysztofa, Ireneusza, Antoniego i Bronisławę.
godzina 11.30.  + Stanisława Brzózkę.
godzina 11.30.  + Stanisława Litwę od r. Marków.
         Piątek - II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Św. Szczepana pierwszego męczennika

godzina 9.00.+ Jadwigę Morawską w 11 r. śm.
godzina 9.00. + Mariana i Pawła Więcławów, Marię Baranowską, Władysława Jastrzęba.
godzina 11.30. Stanisława Dąbkowskiego w 10 r. śm.
godzina 11.30.  O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Stanisława i Barbary Grygier z okazji 40 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa z podziękowaniem za przeżyte lata.
godzina 16.00.  + Dariusza Bednarczyka od siostry Magdaleny z rodziną.
godzina 16.00.  + Stanisława Litwę od r. Marków.
godzina 7.00.  + Dariusza Bednarczyka od siostry Moniki z rodziną.
godzina 7.00. Nab. Żał. za + z c. r. Jasionków, Krupw, Kietlińskich i Brzózków od wnuczka Adama
godzina 16.00. Ślub: Kurak Kamil i Chyleńska Katarzyna
godzina 9.00. + Dariusza Bednarczyka od siostry Edyty z rodziną.
godzina 9.00. + Eugeniusza Kucharczyka z okazji imienin.
godzina 11.30. + Zofię Duda w 2 r. śm. + Antoniego i za + z c. r. Dudów.
godzina 11.30.  + Jana Stańczuka w 11 r. śm. + Mariana Stańczuka.
godzina 16.00.  + Eugeniusza Rzamek w 4 r. śm. + Romana Rzamek.
godzina 16.00.  + Stanisława Litwę od r. Marków.