CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2024

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2024

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.

2. Szkoły Podstawowe z naszej parafii pod przewodnictwem p. Adama Jabłonki biorą udział w akcji „SOS dla Afryki”  polega na tym, że zbierane są fundusze na projekty realizowane przez misjonarzy z Zakonu Kapucynów w Afryce. W tym roku głównym hasłem akcji jest –„razem ratujmy życie dzieci”. Chodzi o pomoc w leczeniu dzieci w szpitalu w Republice Środkowoafrykańskiej, który prowadzi  misjonarz br. Maciej Jabłoński. Dziś przy wyjściu z kościoła stoją wolontariusze ze szkół i zbieraofiary na ten cel.

3. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30. oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30. Ofiary składane na tacę na Drodze Krzyżowej są przeznaczone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Ofiary na ten cel można również składać do skarbony przy krzyżu przy wyjściu z kościoła.

5. Przypominamy o „Jałmużnie postnej” – wielkopostnej akcji CARITASU. Pan kościelny rozprowadza wielkanocne paschaliki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na CARITAS.

6. Odwiedziny chorych w marcu bliżej Świąt 20, 21 i 22 marca. Kto ma w domu takich chorych, którzy chcieli by przygotować się do świąt przez spowiedź i Komunię Świętą to proszę zgłaszać ich w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

7. Intencje Mszalne w tym tygodniu

11 marca – poniedziałek IV tygodnia Wielkiego Postu

godzina 07.00. + Irenę Jabłonka – Msza Św. Gregoriańska od wnuczki Bogumiły z rodziną

godzina 07.00.+ Zofię Tyl od Pawła i Barbary Morawskich

godzina 07.25. + Czesławę Konrad od r. Brzózków

godzina 07.25. + Czesławę Konrad od r. Romaników

12 marca – wtorek IV tygodnia Wielkiego Postu

godzina 07.00. O zdrowie, błog. Boże , potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Leokadii Ziemak z okazji urodzin (80) z podziękowaniem za przeżyte lata

godzina 07.00. + Irenę Jabłonka – Msza Św. Gregoriańska od wnuczka Daniela z rodziną

godzina 07.25. + Zofię Tyl od Michaliny Jastrzębskiej

godzina 07.25. + Czesławę Konrad od K. Ż. R. z Chmielewa do którego należy synowa Monika

13 marca – środa IV tygodnia Wielkiego Postu

godzina 07.00. + Irenę Jabłonka – Msza Św. Gregoriańska od wnuczki Jolanty z rodziną

godzina 07.00.+ Zofię Tyl od wnuków

godzina 07.25. + Bożenę Gero z okazji imienin

godzina 07.25. + Czesławę Konrad od pracowników i właścicieli Firmy „ TRIO” i „Mak bis” gdzie pracuje synowa Monika

14 marca – czwartek IV tygodnia Wielkiego Postu

godzina 07.00. + Irenę Jabłonka – Msza Św. Gregoriańska od r. Brzózków z Nieskórza

godzina 07.00. + Marię w 3 r. śm. i Wacława Goców

godzina 07.25. Nab. żał. + Edwarda Huber w 1 r. śm. + Krzysztofa Huber w 31 r. śm.

godzina 07.25. + Zofię Tyl od r. Najgrodzkich

15 marca – piątek IV tygodnia Wielkiego Postu

godzina 07.00. + Mieczysława Litwa w 9 r. śm.

godzina 07.00. + Celinę Żebrowską od wnuczki Moniki z synami

godzina 16.30. Droga Krzyżowa

+ Irenę Jabłonka – Msza Św. Gregoriańska od K.Ż. R. z Kalinowa, do którego należy córka Hanna

+ Czesławę Konrad od Zarządu Powiatu, pracowników Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej i oraz Jednostek Organizacyjnych Powiatu

16 marca – sobota IV tygodnia Wielkiego Postu

godzina 07.00. + Irenę Jabłonka – Msza Św. Gregoriańska od r. Algrzymów i Dąbkowskich

godzina 07.00. + Celinę Żebrowską od córki Sabiny z synami

godzina 07.25. + Czesławę Konrad od K. Ż. R. Małżeństw Nr. 3 do którego należy syn Dariusz z żoną Moniką

godzina 07.25. + Czesławę Konrad od r. Sokołowskich

17 marca – V Niedziela Wielkiego Postu

godzina 9.00. + Genowefę Bialuk w 14 r. śm. i za rodziców z obojga stron

godzina 9.00. + Józefa Oczechowskiego w 7 r. śm. + Helenę i Anetę Oczechowskich

godzina 11.30. + Zofię i Jana Lenart

godzina 11.30.+ Irenę Jabłonka – Msza Św. Gregoriańska od właścicieli i pracowników firmy „Trio”

godzina 16.00. + Jadwigę Kosobudzką w 13 r. śm.

godzina 16.00. + Witolda Żach w 18 r. śm. i za + z c. r. Żachów i Sławińskich