SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2024

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lutego 2024

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę podejmijmy trud otwarcia się na Bożą łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu…

2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego z racji wspomnieniaNMP z Lourdes.W naszych indywidualnych modlitwach pamiętajmy o chorych z naszych rodzin i naszej parafii. Jest ich bardzo wielu. W minionym tygodniu odwiedziłem 43 chorych z Komunią Świętą.

3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem o godz. 9.00. 11.30. i 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. CARITAS na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Najbardziej znana to „Jałmużna postna”. Tu przy ołtarzu będzie stała skarbona na jałmużnęwielkopostną. Przez cały Wielki Post będziemy mogli wrzucać tu nasze zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności, a które zostaną przekazane na „CARITAS”, czyli dla osób potrzebujących pomocy materialnej.

6. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

7. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. na które zapraszamy wszystkich Parafian. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz. 11.30. będziemy śpiewać Gorzkie Żale. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa Wielkopostne.

8. W dniach 18,19 i 20 lutego odbędą się w naszej parafii Adoracje Najświętszego Sakramentu i Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je były dziekan czyżewski ks. Eugeniusz Sochacki – najmłodszy emeryt w naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy na te adoracje. Ofiary składane na tacę w niedzielę na początek Parafialnych Adoracji Najświętszego Sakramentu będą przeznaczone dla rekolekcjonisty.

9. Intencje mszalne w tym tygodniu:

12 luty – poniedziałek VI tygodnia zwykłego

godzina 07.00. + Eugeniusza Dębek od chrześniaka Kazimierz Dębek z rodziną

godzina 07.25. + Zofię Tyl od r. Morawskich

godzina 07.25. + Anastazję, Jana i Mieczysława Brzózków

13 luty – wtorek VI tygodnia zwykłego

godzina 07.00. + Stanisława w 9 r. śm. i Jadwigę Jamiołkowskich i za rodziców z obojga stron, i za + z c. r. Zyśków

godzina 07.00. + Andrzeja Zadrożnego w 6 r. śm. i za jego rodziców

godzina 07.25. + Tadeusza Mielnickiego – Msza ŚW. Gregoriańska

godzina 07.25. + Zofię Tyl od Ireny Malec z rodziną

14 luty – środa Środa Popielcowa

godzina 9.00. + Franciszka w 20 r. śm. i Teodozję Baszków i ich rodziców

godzina 9.00. + Ignacego Konrad w 4 r. śm. i jego żonę Czesławę i + Mariana Pastora w 17 r. śm.

godzina 11.30. + Henryk Romanik i Edward Nagórka

godzina 11.30. + Tadeusz Więcławik w 19 r. śm.

godzina 17.00. + Tadeusza Mielnickiego – Msza ŚW. Gregoriańska

godzina 17.00. + Eugeniusza Dębek od r. Dmochowskich z Budziszewa

15 luty – czwartek po Popielcu

godzina 07.00.Nab. żał. + Eugeniusza w 8 r. śm. Anię, Jana, Genowefę i Stefana Baranek

godzina 07.25. + Reginę Grabowską w 18 r. śm. i za + z c. r. Grabowskich

godzina 07.25. + Eugeniusza Dębek od od r. Kaczorowskich z Jasienicy

16 luty – piątek po Popielcu

godzina 07.00. + Eugeniusza Dębek od od sąsiadów z Kalinowa

godzina 07.00. + Zofię Najgrodzką i jej męża Mieczysława

godzina 16.30. Droga Krzyżowa

+ Tadeusza Mielnickiego – Msza ŚW. Gregoriańska

+ Czesławę Konrad od Marzeny Malec z rodziną

17 luty – sobota po Popielcu

godzina 07.00. Nab. żał. + Jacka Jastrzębskiego w 5 r. śm.

godzina 07.25. + Stanisława w 28 r. śm. i Teresę Socików

godzina 07.25. + Eugeniusza Dębek od Tadeusza. Andrzeja i Kazimierza Socików z rodzinami 18 luty – I Niedziela Wielkiego Postu Rekolekcje Wielkopostne i Parafialne Adoracje Najświętszego Sakramentu

godzina 9.00. + Ryszarda, Adama i Elżbietę Tylów i za rodziców z obojga stron

godzina 9.00. + Sławomira Han w 3 r. śm