CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2024

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 stycznia 2024

1. Dziś ostatnia niedziela stycznia, ofiary składane na tacę są przeznaczone na olej opałowy do ogrzewania naszego kościoła i na energię elektryczną wykorzystywaną w budynkach parafialnych. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Św. o godz. 9.00. i 17.00. Serdecznie zapraszamy. W I sobotę miesiąca Nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy Św. o godz. 7.00. i po 20.00. połączone z różańcem i Apelem Jasnogórskim.

4. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00. 11.30. i o 17.00. Na każdej Mszy będzie poświęcenie gromnic, zatem przynieśmy ze sobą. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Gromnice można nabyć u Pana Kościelnego przy wyjściu z kościoła w cenie 20 zł. W to święto obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na zakony kontemplacyjne w naszej ojczyźnie.

5. W sobotę, 3 lutego Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Msze Św. o godz. 7.00. i o 20.00. na zakończenie których pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

6. Od następnej niedzieli spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej po Mszy Św. o godz. 11.30. Serdecznie zapraszam.

7. Dziś po Mszy Św. o godz. 16.00. spotkanie integracyjne dla ministrantów, scholki i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.

8. W naszej parafii zakończyła się wizyta duszpasterska. Składamy serdeczne Bóg zapłać za gościnne i szczere przyjmowanie nas duszpasterzy w swoich domach. Był to czas wspólnej modlitwy duszpasterzy i parafian, udzielania błogosławieństwa i rozmów duszpasterskich. Te rodziny które były nieobecne i z tego powodu nie przyjęli kapłana z wizytą, a chcieliby to uczynić mogą to zrobić po telefonicznym uzgodnieniu terminu takiej wizyty. Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji wizyty duszpasterskiej na utrzymanie księży 47425 zł i na potrzeby parafii i kościoła 51905 zł W tej chwili nasza parafia liczy 2652 osoby 721 rodzin. Konkubinatów 41 inne narodowości 5 inne wyznania 7 nie przyjęło nas 25 rodzin. Za wszelkie dobro okazane w czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne „Bóg zapłać”

9. Intencje mszalne w tym tygodniu

29 Styczeń – poniedziałek IV tygodnia zwykłego

godzina 07.00. + Jana Malec Msza Św. Gregoriańska od Antoniny Tyl

godzina 07.00. + Jerzego Krasińskiego w 11 r. śm.

godzina 07.25. + Marka Murawskiego w 21 r. śm. + Kazimierza i Norberta

godzina 07.25. + Andrzeja Pasztaleniec od brata Sławomira z rodziną.

30 Styczeń – wtorek IV tygodnia zwykłego

godzina 07.00. + Jana Malec Msza Św. Gregoriańska od r. Białych z Kowalówki

godzina 07.00. + Stanisława i Zofię Gocał i ich rodziców od siostry Eugenii z mężem

godzina 07.25. Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Czesława Dębkowskiego

godzina 07.25. + Mariannę Zawojek

31 Styczeń – środa Św. Jana Bosko, prezbitera

godzina 07.00. + Stanisława i Zofię Gocał i ich rodziców od Alicji i Krzysztofa Mystkowskich

godzina 07.00. + Stanisława Gocał od chrześniaka Janusza z rodziną

godzina 07.25.

1 luty – czwartek IV tygodnia zwykłego

godzina 07.00. + Tadeusza Mielnickiego – Msza ŚW. Gregoriańska

godzina 07.00. + Stanisława Gocał od Bożeny i Bogdana Jabłonków

godzina 07.25. + Zofię Tyl od syna Andrzeja z dziećmi

godzina 07.25. + Zofię Tyl od córki Barbary z mężem i rodziną

2 luty – I piątek miesiąca Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej

godzina 9.00. + Zdzisława Łuniewskiego w 3 r. śm. i za jego rodziców i + z c. r. Łuniewskich i Brzostków

godzina 9.00. + Zofię Tyl od chrześniaczki Małgorzaty Algrzym z rodziną

godzina 11.30. + Tadeusza Mielnickiego – Msza ŚW. Gregoriańska

godzina 11.30. + Stanisława Zawadzkiego w 14 r. śm. i za rodziców z obojga stron

godzina 17.00. + Stanisława Gocał od siostrzeńca Henryka

godzina 17.00. + Teresę Krupa w 7 r. śm.

3 luty – I sobota miesiąca IV tygodnia zwykłego

godzina 07.00. + Tadeusza Mielnickiego – Msza ŚW. Gregoriańska

godzina 07.00. + Zofię Tyl od chrześniaczki Marii Kornackiej z rodziną

godzina 20.00. + Eugeniusz Dębek od od wnuczki Anny z Marcinem

godzina 20.00.Na wyngrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata

4 luty – V Niedziela Zwykła

godzina 9.00. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie i o beatyfikację służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

godzina 9.00. + Władysława Oczechowskiego i za rodziców z obojga stron

godzina 11.30. + Renatę Król w 9 r. śm.

godzina 11.30. + Stanisław Król w 2 r. śm. i za + z c. r. Skupiewskich i Królów

godzina 11.30. O zdrowie, błog. Boże , potrzebne łaski i opiekę M. B. dla Wandy Krupa z okazji urodzin 90 z podziękowaniem za przeżyte lata - poza parafią

godzina 16.00. +Mariannę w 37 r. śm. i Antoniego Jastrzębskich oraz + Stanisławę i Mieczysława Rzamek

godzina 16.00. + Tadeusza Mielnickiego – Msza ŚW. Gregoriańska