3. NIEDZIELA ADWENTU, czyli Gaudete 2023

3. NIEDZIELA ADWENTU, czyli Gaudete 17 grudnia 2023

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej, do której przystąpić można każdego dnia przed Eucharystią.

2. W naszej parafii kończymy dziś rekolekcje adwentowe. Składam serdeczne Bóg zapłać ks. Grzegorzowi Zwierzyńskiemu za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie tych ćwiczeń rekolekcyjnych, za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Jak już wspominałem dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego rekolekcjonisty. Bóg zapłać również Wam, drodzy parafianie, którzy skorzystaliście z tych świętych rekolekcji.

3. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć w to błaganie, zapraszamy w tygodniu na Roraty, które celebrujemy codziennie o godz. 7.00. a o 6.40 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. 3. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej (pozostał już zaledwie tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych). Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód. W polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilię tej uroczystości.

4. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę na godz. 24.00. Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 9.00. i o 11.30.

5. Trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece rozprowadza Pan Kościelny przy wyjściu z kościoła w cenie 20 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest jako pomoc dla ubogich, a szczególnie na letni wypoczynek dla dzieci organizowany przez „CARITAS”.

6. W tym tygodniu zmarli

+ Żach Ryszard lat 65 z Żachy Pawły

Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 10.01. godz. 7.25.

od r. Iglików 23.04.godz. 7.25.

od r. Krakówka 24.05. godz. 7.25.

+ Jan Mikołajczyk lat 63 ze Smolech. Pogrzeb jutro o godz. 13.00. wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 15.01. godz. 7.25.

od siostry Heleny Dębek 27.04. godz. 7.25.

od r. Iwanowskich 26.04. godz. 7.25.

od Andrzeja, Iwony i Emilii Dębek 11.05. godz. 7.00.

7. Intencje mszalne w tym tygodniu

18 Grudzień poniedziałek

godzina 07.00.+ Jadwigę Matejkowską

godzina 07.00.Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci + Andrzeja Pasztaleniec

godzina 07.25.+ Monikę Sobieską Msza Św. Gregoriańska od Jolanty i Piotra Cimoch

godzina 07.25.+ Stanisława Schiffer od Teresy Mrozowskiej

19 Grudzień wtorek

godzina 07.00.+ Janinę Krupa i za rodziców z obojga stron

godzina 07.00.+ Monikę Sobieską Msza Św. Gregoriańska od r. Wyszomirskich

godzina 07.25.Nab. żał. + Genowefę w 4 r. sm. + Stefana i Paulinę Kędzierskich

godzina 07.25.+ Stanisława Schiffer od r. Gwardiaków

20 Grudzień środa

godzina 07.00.+ Grzegorza, Helenę i Antoniego Litwów i ich rodziców

godzina 07.00.+ Monikę Sobieską Msza Św. Gregoriańska od r. Ogrodników

godzina 07.25.+ Mieczysława Brzózkę od wnuczki Katarzyny z mężem

godzina 07.25.+ Mieczysława Brzózkę od wnuczki Sylwii z rodziną

21 Grudzień czwartek

godzina 07.00.+ Monikę Sobieską Msza Św. Gregoriańska od Jolanty Lalak

godzina 07.00.+ Krzysztof Sadowski od Wandy i Ryszarda Wilanowskich

godzina 07.25.+ Mieczysława Brzózkę od córki Małgorzaty z mężem

godzina 07.25.+ Mieczysława Brzózkę od siostry Danuty

22 Grudzień piątek

godzina 07.00.+ Helena Brzostek w 11 r. śm.

godzina 07.00.+ Halinę w 1 r. śm. + Ryszarda i Przemysława Szwarców

godzina 07.25.+ Cecylię i Tadeusza Wojtczak i ich rodziców, + Stanisława Bytof i jego rodziców.

godzina 07.25.+ Monikę Sobieską Msza Św. Gregoriańska od r. Krakówków

23 Grudzień Sobota

godzina 07.00.+ Jacka Rafalik w 8 r. śm. + Janinę Rafalik, + Józefą, Anielę i Wiktorię Piotrowskich i za + z c. Rafalików i Piotrowskich

godzina 07.00.+ Monikę Sobieską Msza Św. Gregoriańska od koleżanki Agaty z mężem Januszem

godzina 07.25. + Mieczysława Brzózkę r. Romaników z Kalinowa

godzina 07.25. + Eugeniusza Han od chrześniaczki Renaty Matys z rodziną

24 Grudzień – IV Niedziela Adwentu Wigilia Bożego Narodzenia

godzina 9.00. + Monikę Sobieską Msza Św. Gregoriańska od koleżanki Agnieszki i kolegi Darka

godzina 9.00. + Sabinę Ziemak od córki Barbary z mężem

godzina 10.30. + Ireneusza, Janinę, Krzysztofa, Antoniego i Bronisławę Jabłonków.

godzina 10.30. + Eugeniusza Han od brata Witolda z rodziną

godzina 12.00. + Mieczysława Brzózkę od r. Konradów z Chmielewa

godzina 12.00. + Mieczysława Brzózkę w 5 miesiąc od śmierci od syna Bogdana z mamą Haliną

25 Grudzień poniedziałek Boże Narodzenie (pierwszy dzień)