JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 2023

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 listopada 2023

1. Dziś ostatnia niedziela listopada, a równocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na olej opałowy do ogrzewania naszej świątyni i energię elektryczną wykorzystywaną w budynkach parafialnych. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Uroczystość dzisiejsza to ostatni mocny akord przed adwentowym wyciszeniem. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby wszelkie zło w naszym życiu popełnione jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelka łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

2. Dziś odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

3. W czwartek, 30 listopada przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze Święte i nab. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. i 17.00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi od godz. 6.45. i 16.30. A w sobotę Msze Św. i nabożeństwo do Matki Bożej o godz. 7.00. i 20.00. połączone z Różańcem i Apelem Jasnogórskim.

5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio przygotowani. Okazją do wyciszenia i przygotowania na przyjście Pana będą Msze Św. Roratnie odprawiane codziennie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy. O godz. 6.40. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

6. Pani Organistka zakończyła już roznoszenie opłatków. Kto był nieobecny w czasie odwiedzin i nie ma jeszcze opłatków, zgłasza się bezpośrednio do niej, albo do zakrystii.

7. Czytamy już nowe zdrowaśki. Jeżeli ktoś zauważył jakieś błędy, to zgłaszamy je w Kancelarii lub w zakrystii.

8. Składam serdeczne „Bóg zapłać tym wszystkim naszym parafianom i gościom, którzy wzięli czynny udział w całodobowej adoracji Najś. Sakramentu.

9. Ofiary składane na tacę za tydzień będą przeznaczone na potrzeby WSD w Łomży. U Pana kościelnego będzie można nabyć świece „CARITAS” na stół wigilijny w cenie 20 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest jako pomoc dla ubogich, a szczególnie na letni wypoczynek dla dzieci organizowany przez „CARITAS”. Są też kalendarze Katolickie z Janem Pawłem II w cenie 10 zł.

10. Intencje mszalne w tym tygodniu

27 Listopad poniedziałek

godzina 07.00.+ Irenę Ościłowską od syna Stanisława z rodziną

godzina 07.00.+ Marka Keslera od Marty i Zbigniewa Kamińskich z rodziną

godzina 07.25.+ Jana Malec od Jerzego Sudak z rodziną

godzina 07.25.+ Jana Malec od Teresy Knajp z rodziną

28 Listopad wtorek

godzina 07.00.+ Marek Kesler od r. Piotrowskich

godzina 07.00.+ Eugeniusza Jasionek, Władysławę i Kazimierza Siwków

godzina 07.25.+ Jana Malec od Zdzisława Brzózka z rodziną

godzina 07.25.+ Jana Malec od Koła Gospodyń Wiejskich z Kalinowa, do którego należy synowa Agnieszka

29 Listopad środa

godzina 07.00.+ Monikę Sobieską Msza Św. Gregoriańska od Zarządu i pracowników „Skłodowski” spółka z oo

godzina 07.00.+ Stanisława Schiffer od żony Anny

godzina 07.25.+ Jana Malec od r. Modzelewskich

godzina 07.25.+ Jana Malec od r. Knajpów

30 Listopad czwartek

godzina 07.00.+ Andrzeja Zadrożnego z okazji imienin i za jego rodziców: Kazimierę i Kazimierza.

godzina 07.00.+ Monikę Sobieską Msza Św. Gregoriańska od Katarzyny i Janusza Piskowskich

godzina 07.25.+ Jana Jastrzębskiego i Halinę Tyl

godzina 07.25.+ Stanisława Schiffer od teściowej Jadwigi Nowak

1 Grudzień I piątek miesiąca

godzina 07.00.+ Monikę Sobieską Msza Św. Gregoriańska od Eugeniusza Subdy z rodziną

godzina 07.00.+ Stanisława Schiffer od córki Klaudii z synkiem Gabrielem

godzina 17.00.+ Mariannę Borową od r. Boczkowskich

godzina 17.00.+ Sabinę Ziemak od K. Ż. R. z Jasienicy do którego zmarła należała

2 Grudzień I Sobota miesiąca

godzina 07.00.+ Monikę Sobieską Msza Św. Gregoriańska od r. Zaczkowskich

godzina 07.00.+ Stanisława Schiffer od syna Łukasza

godzina 20.00.+ Sabinę Ziemak od K. Ż. R. Małżeństw nr 3. do którego należy syn Marek z żoną Agnieszką

godzina 20.00.Na wyngrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świat

3 Grudzień – I Niedziela Adwentu

godzina 9.00. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie i o beatyfikację służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

godzina 9.00. + Andrzeja Żacha i za rodziców z obojga stron + Elżbietę Witkowską i Tomasza Jarząbek

godzina 11.30. + Tadeusza Kaczorowskiego w 3 r. śm. i za jego mamę Rozalię Siwek

godzina 11.30. + Annę Lewandowską w 3 r. śm. i jej dziadków: Helenę i Wincentego Kępistych

godzina 11.30. + Monikę Sobieską Msza Św. Gregoriańska od uczestników pogrzebu – poza pa