WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH 2023

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH 2 listopada 2023

1. Dziś 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 9.00. 11.30. i o 17.00. Procesja po cmentarzu po Mszy Św. o godz. 11.30. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę za zmarłych. W czasie tej modlitwy będą zbierane ofiary na Msze Św. w intencji zmarłych. Nie będzie zbierania tacy na cmentarzu. Na Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00. modlitwy nowennowe za za zmarłych.

2. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

3. Poświęcenie nowych pomników dziś po procesji. Ofiarę za poświęcenie pomnika składamy kapłanom przy poświęceniu. Kto brał pozwolenie na wymianę lub postawienie nowego pomnika proszę o uregulowanie należności na utrzymanie cmentarza w kancelarii parafialnej. Na podzwonne składamy ofiarę panu kościelnemu przy dzwonnicy. Natomiast na tzw. zdrowaśki jednorazowe można składać ofiary dziś do skarbony przy ołtarzu. Są wyłożone karteczki na których wypisujemy imiona naszych zmarłych i z dobrowolną ofiarą wrzucamy do skarbony. Za tych zmarłych będziemy modlić się koronką za zmarłych do 8 listopada

4. W zakrystii, kancelarii parafialnej i przy bocznym ołtarzu przyjmujemy na wypominki roczne. Wzorem lat ubiegłych składamy ofiarę 40 zł od duszy. Za tych zmarłych będziemy modlić się przez cały rok przed każdą Mszą Św. na tzw. zdrowaśkach.

5. Msza Św. za zmarłych strażaków z powiatu Ostrowskiego będzie odprawiona w parafii Nawrócenia Św. Pawła w Małkini w niedzielę 5.11. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy druhów strażaków.

6. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim sprzedającym przy cmentarzu za ofiarowane znicze i kwiaty do kościoła i na groby księży i sióstr zakonnych.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze Św. i Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. i 17.00. Spowiedź rano od godz. 6.45. wieczorem od 16.30.A w sobotę Msze Św. i Nabożeństwa do Matki Bożej o godz. 7.00. i 17.00.

8. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. Kalinowo Parcel, Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka, w sobotę Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcel, Żachy Pawły, Chmielewo, Dąbrowa, Jasienica. Kto by miał takie osoby w domu, które chciałyby przystępować do Komunii Św. co miesiąc to zgłaszamy je w kancelarii parafialnej.