DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 października 2023

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób składamy uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo przed Bożym Tronem, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubojach rodzin. Przy wyjściu z kościoła będą stali ministranci z puszkami i będą zbierać ofiary na ten cel . Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dla uczczenia Jana Pawła II nasza schola parafialna wystąpi z kilkoma piosenkami o Papierzu dziś po Mszy Św. o godz. 11.30.

2. Dziś obchodzimy też Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale raczej na naszą modlitwę, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas rozstania z własnym potomstwem.

3. 18 października święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Zatem gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Tego dnia na nabożeństwo różańcowe zapraszamy wszystkich pracowników Służby Zdrowia z naszej parafii.

4. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony na dzień 19 października, w którym przypada rocznica śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Ma on być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.

5. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godz. 16.30. gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

6. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wsparcie Dzieł Misyjnych Kościoła.

7. Spotkania scholi parafialnej w soboty o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o powolne sprzątanie grobów. Pamiętajmy o segregacji śmieci przy cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne. Wzorem lat ubiegłych składamy ofiarę 40 zł od duszy. Za tych zmarłych będziemy modlić się przez cały rok przed każdą Mszą Św. na tzw. zdrowaśkach rocznych.

9. Dziś na plebanii o godz. 19.00. Spotkanie K. Ż. R. Małżeństw nr 3. Serdecznie zapraszamy pary małżeńskie należące do tej wspólnoty modlitewnej.

10. Intencje mszalne w tym tygodniu:

16 Październik poniedziałek

godz. 7.00.+ Stefanię Wardaszka od r. Dmochowskich

godz. 7.00. + Janina Wardaszka od sąsiadów r. Kornackich

godz. 16.30.O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Jadwigi Knajp z okazji imienin

godz. 16.30.+ Andrzeja Głowackiego w 7 r. śm. Filomenę i Czesława Głowackich, Genowefę i Władysława Bednarczyków , Zofię Kwiatkowską

17 Październik wtorek

godz. 7.00.+ Czesław Symon od kolegów z pracy syna Krzysztofa z firmy Schneider

godz. 7.00. + Janina Wardaszka od Eugeniusza Subda

godz. 16.30.Nab. żał. + Stefana Kędzierskiego w 8 r. śm. Genowefę i Paulinę Kędzierskich

godz. 16.30.+ Teresę Pasztaleniec od sąsiadki Teresy Ogonowskiej z rodziną

18 Październik środa

godz. 7.00.Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od pogrzebu + Eugeniusza Dębek

godz. 7.00. + Janina Wardaszka od rodziny Murawskich

godz. 16.30.+ Aleksandrę i Stanisława Dębków i ich rodziców + Henrykę i Eugeniusza Jagiełło

godz. 16.30.+ Teresę Pasztaleniec od syna Wiesława z żoną Elżbietą

19 Październik czwartek

godz. 7.00.+ Janina Wardaszka od rodziny Perkowskich

godz. 7.00. + Janina Wardaszka od rodziny Nowaków

godz. 16.30.+ Janinę Krupa i za rodziców z obojga stron

godz. 16.30.+ Teresę Pasztaleniec od syna Jana z żoną Małgorzatą

20 Październik piątek

godz. 7.00.+ Janina Wardaszka od r. Chylińskich z Kowalówki

godz. 7.00. + Janina Wardaszka od koleżanek i kolegów z Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ostrów Maz.

godz. 16.30.+ Irenę i Kazimierza Jabłonków

godz. 16.30.+ Teresę Pasztaleniec od syna Ryszarda z rodziną

21 Październik Sobota

godz. 7.00.+ Janinę i Tadeusza Sobol

godz. 7.00. + Janina Wardaszka od Edyty i Adama Socików

godz. 16.30.+ Tadeusza Mielnickiego od Zarządu Powiatu i pracowników Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej i jednostek Organizacyjnych Powiatu

godz. 16.30.+ Tadeusza Mielnickiego od pracowników Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej

22 Październik – XXIX Niedziela Zwykła

godz. 9.00. + Stanisława w 24 r. śm. i Celinę Nowaków

godz. 9.00. + Mariannę Dębek w 2 r. śm.

godz. 9.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Celiny i Wiesława Sadłowskich z okazji 1 r. ślubu i o błog. Boże w całej ich rodzinie - poza parafią

godz. 11.30.+ Edwarda Han i za rodziców z obojga stron

godz. 11.30.+ Franciszka w 13 r. śm. i Helenę Malców i za + z c. r. Malców