DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 września 2023

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. W nurcie tej wrześniowej modlitwy, obejmijmy pamięcią ofiary różnych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa terroryzmu i wojny.

2. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00. i 7.30. Błogosławieństwo ziarna siewnego po Mszy Świętej o godz. 7.00.

3. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 8.00. dla uczniów S. P. w Jasienicy, a o 9.00. Msza Św. dla uczniów w Kalinowie, podczas których będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą.

4. Wizyty u chorych we wtorek od godz. 9.00. Kalinowo Parcel, Kalinowo, Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała i Kowalówka, a w środę Smolechy, Nieskórz, Daniłowo Parcel, Żachy Pawły, Chmielewo, Dąbrowa i Jasienica.

5. Uczniowie klas III, którzy w 2024r. Mają przystąpić do I Komunii Świętej a uczą się poza Jasienicą i Kalinowem zgłaszają się do Ks. Grzegorza.

6. W tym tygodniu zmarł + Sadowski Krzysztof lat 60 z Żachy Pawły.

Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 22.09.2023r. Godz. 7.00.

od siostry Hanny z mężem i rodziną w tydzień od śmierci w środę 6 września o godz. 7.25.

od Wandy i Ryszarda Wilanowskich 21.12.godz. 7.00.

od Mariana Pecura z rodziną 29.12. godz. 7.25.

od r. Skupiewskich 29.12. godz. 7.25.

7. Intencje Mszalne w tym tygodniu

4 wrzesień – poniedziałek

godzina 7.00.+ Jarosława Kozan i Wiesława Wiśniewskiego

godzina 7.00.+ Piotra Kosobudzkiego od r. Zalewskich

godzina 7.00. + Zbigniewa Zając – Msza Św. Gregoriańska - poza parafią

godzina 7.25. Nab. żał. + Jana Rafalik w 13 r. śm.

godzina 7.25. + Zdzisław Deluga od r. Sadowskich

Godz. 8.00. Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w Jasienicy.

Godz. 9.00. Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w Kalinowie + Pasztaleniec Teresę od społeczności S. P. w Kalinowie, gdzie uczy wnuczka zmarłej

5 Wrzesień wtorek

godzina 7.00.+ Zdzisław Deluga od r. Kapuścińskich i Kołodziejczyków

godzina 7.00.+ Filomenę, Wiesława i Stanisława Malców, i za rodziców z obojga stron + Włodzimierza Rawa

godzina 7.00. + Paulinę Kędzierską w 10 m. od śmierci

godzina 7.00. + Zbigniewa Zając – Msza Św. Gregoriańska - poza parafią

godzina 7.25.+ Sabinę Zofię Jastrzębską od od chrześniaka Wiesława Baranek z rodziną

godzina 7.25. + Edwarda Huber od sąsiadów r. Symonów

6 Wrzesień środa

godzina 7.00.+ Zdzisław Deluga od córki Hanny z mężem

godzina 7.00.Nab. żał. + Edwarda Huber od sąsiadów r. Kępistych

godzina 7.25. + Eugeniusza Suchta

godzina 7.25. + Sadowski Krzysztof od siostry Hanny z mężem i rodziną w tydzień od śmierci

7 Wrzesień czwartek

godzina 7.00.+ Tadeusza Mielnickiego od żony Jadwigi i syna Dariusza.

godzina 7.00.+ Zdzisław Deluga od chrzęśniaka Adama i jego mamy

godzina 7.25. + Eugeniusza Truchel od Anny z rodziną

godzina 7.25. + Eugeniusza Truchel od Marzeny Ziaja z rodziną

8 Wrzesień piątek Narodzenie Najświętszej Maryi Panny

godzina 7.00.+ Eugeniusza Truchel od r. Jastrzębskich

godzina 7.00.+ Sabinę Zofię Jastrzębską od sąsiadów r. Wineckich

godzina 7.00.+ Franciszka Krupę w 18 r. śm.

godzina 7.00. + Zbigniewa Zając – Msza Św. Gregoriańska - poza parafią

godzina 7.25. + Edwarda Huber od K. Ż. R. z Króli Małych do którego należy żona zmarłego

godzina 7.25. + Edwarda Huber od Genowefy Szwarc z rodziną

9 Wrzesień Sobota

godzina 7.00.+ Władysława Ogonowskiego w 6 r. śm. i za rodziców z obojga stron, Eugenię i Józefa Ogonowskich, Helenę i Stanisława Jamiołkowskich.

godzina 7.00.+ Tadeusza Mielnickiego od córki Barbary z mężem

godzina 7.25. + Mariusza Szymańskiego w 4 r. śm.

godzina 7.25. Nab. żał. + Czesława Jastrzębskiego w 10 r. śm. i za rodziców z obojga stron

10 Wrzesień – XXIII Niedziela Zwykła

godzina 9.00. + Stefana Han z okazji imienin

godzina 9.00. + Ks. Stanisława Brzostka w 2 r. śm. i za jego rodziców i za + z c. r. Brzostków i Łuniewskich