PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 lutego 2023

1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W tym dniu w szczególny sposób pamiętajmy o modlitwie za chorych. Po Mszy Św. o godz. 7.00. udzielimy Sakramentu Namaszczenia chorych, dla osób pragnących przyjąć ten Sakrament.

4. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Jarosław Glinka kaw. z parafii Wniebowzięcia NMP w Ostrów Maz. i Anna Szulborska z d. Zadrożna wdowa z naszej parafii. Zapowiedź 2. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

5. Intencje mszalne w tym tygodniu

6 luty poniedziałek

godz. 7.00. + Stanisława Murawskiego w 8 r. śm. i za rodziców z obojga stron

godz. 7.00. + Filomenę Chilińska – Msza Św. Greg. od wnuczki Marzeny z mężem i synem

godz. 7.25. + Wojciech Tyl w 4 r. śm.

godz. 7.25. + Czesław Symon od r. Hanów

7 luty wtorek

godz. 7.00. + Filomenę Chilińska – Msza Św. Gregorianka od synowej Reginy

godz. 7.00. + Mariannę Szwarc od r. Białych

godz. 7.25. + Mariannę Jastrzębską w 36 r. śm. + Antoniego Jastrzębskiego i za rodziców z obojga stron

godz. 7.25. + Marka Murawskiego w 20 r. śm.

8 luty środa

godz. 7.00. + Mariannę Zawojek z okazji urodzin

godz. 7.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Apolonii Kapelańskiej z okazji imienin i o zdrowie dla ks. Proboszcza

godz. 7.25. + Filomenę Chilińska – Msza Św. Gregorianka od r. Gromków

godz. 7.25. + Paulinę Kędzierską od Marianny z rodziną

9 luty czwartek

godz. 7.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Haliny Boguckiej oraz o zdrowie i błog. Boże dla całej jej rodziny

godz. 7.00. + Annę Wardaszka w 11 r. śm. i jej męża Adama oraz ich rodziców .

godz. 7.25. + Filomenę Chilińska – Msza Św. Gregorianka od r. Tylów z Kowalówki

godz. 7.25. + Mariannę Szwarc od r. Tylów z Kowalówki

10 luty piątek

godz. 7.00. + Władysławę w 9 r. śm. i Kazimierza w 1 r. śm. Kornackich

godz. 7.00. + Filomenę Chilińska – Msza Św. Gregorianka od r. Hanów z Kowalówki

godz. 7.25. + Stanisława Ościłowskiego od Stanisławy Baranowskiej i syna Pawła

godz. 7.25. + Stanisława Wróbel i Jana i Sabinę Subda

11 luty Sobota

godz. 7.00. + Filomenę Chilińska – Msza Św. Gregorianka od r. Malców z Kalinowa

godz. 7.00. + Mariannę Szwarcod Ewy Jasionek z dziećmi

godz. 7.25. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Renaty /Kędzior/z okazji urodzin /50/ z podziękowaniem za przeżyte lata oraz o zdrowie i błog. Boże dla całej jej rodziny

godz. 7.25. + Stanisława w 27 r. śm. i Teresę Socików

12 luty – VI Niedziela Zwykła

godz. 9.00. + Tadeusza Rajchembach w 3 r. śm.

Godz. 9.00. + Stanisław Frączyk w 8 r. śm. + Janinę Frączyk i Waldemara Dobkowskiego

godz. 11.30. + Stanisław Dębek w 9 r. śm.

godz. 11.30. + Zdzisław Deluga od wnuka Patryka z narzeczoną

godz. 16.00. + Filomenę Chilińska – Msza Św. Gregorianka od K.Ż. R. z Kowalówki do którego należała

godz. 16.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Mileny Pętkowskiej z okazji 7 r. urodzin i dla Mateusza Pętkowskiego z okazji 18 r. urodzin z podziękowaniem za przeżyte lata oraz o zdrowie i błog. Boże dla całej ich rodziny