TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 stycznia 2023

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu starajmy się sięgać po Pismo Święte każdego dnia.

2. Z okazji przypadającego wczoraj Dnia Babci i w dzisiejszą niedzielę Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

3. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

4. W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić.

5. W czwartek, 26 stycznia, w Kościele będziemy obchodzili Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie wzajemnie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

6. W naszej parafii zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Jeżeli ktoś w czasie kolędy był nieobecny, a chciałby przyjąć kapłana w swoim domu, to proszę to zgłaszać w kancelarii parafialnej.

7. Składam serdeczne Bóg zapłać młodym aktorom, którzy pokazali nam sztukę

8. W tym tygodniu zmarły:

+ Jabłonka Janina lat 83 z Żachy Pawły. Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 17.02. godz. 7.00.

+ Henryka Kańkowska lat 87 z Nieskórza. Pogrzeb jutro o godz. 11.00. Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 23.02. godz. 7.00.

+ Krystyna Gbur lat 90 z Chmielewa. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 24.02. godz. 7.25.

9. Intencje mszalne w tym tygodniu

23 Styczeń poniedziałek

godz. 7.00. Nab. żał. + Jerzego Krasińskiego w 30 r. śm.

godz. 7.00. + Romuald Grabowski – gregorianka od r. Rafalików

godz. 7.25. + Jacka w 7 r. śm. i Janinę w 14 r. śm. Rafalików , Wiktorię Piotrowską w 18 r. śm. i za + z c. r. Rafalików i Piotrowskich

godz. 7.25. + Tadeusza Wardaszka w 6 r. śm. + Janinę Wardaszka

24 Styczeń wtorek

godz. 7.00. + Romuald Grabowski – gregorianka od Marii i Henryka Kunów

godz. 7.00.+ Mariannę Szwarc od Małgorzaty i Rafała z Ząbek

25 Styczeń środa

godz. 7.00. + Teresę Sławińską od Adama Borowego z rodziną

godz. 7.00. + Romuald Grabowski – gregorianka od Urszuli i Rafała Kunów

26 Styczeń czwartek

godz. 7.00. + Wandę w 3 r. śm. i JózefaSymonów i za rodziców z obojga stron + Krystynę i Czesława Symonów

godz. 7.00. + Romuald Grabowski – gregorianka od r. Kozłowskich

godz. 7.25. + Reginę w 8 r. śm. + Wacława i Kazimierza Najgrodzkich + Danielę i Stanisława Legackich i za rodziców z obojga stron

godz. 7.25. + Ks. Kan. Stanisława Gadomskiego w podziękowaniu za jego posługę w naszej parafii

27 Styczeń piątek

godz. 7.00. + Romuald Grabowski – gregorianka od chrześniaczki Agnieszki

godz. 7.00. + Mariannę Szwarc od r. Hanów z Kowalówki

godz. 7.25. + Jerzy Sobotka od kuzynki Stanisławy z Andrzejewa

godz. 7.25. + Zofię Telacką w 1 r. śm.

28 Styczeń Sobota

godz. 7.00. + Romuald Grabowski – gregorianka od Zofii Skłodowskiej z dziećmi

godz. 7.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Bartosza Dębek z okazji 18 r. urodzin z podziękowaniem za przeżyte lata oraz o zdrowie i błog. Boże dla całej jego rodziny

godz. 7.25. + Jerzego Sobotka od siostry Teresy z rodziną

godz. 13.00. O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Jadwigi Krasińskiej z okazji 100 r. urodzin z podziękowaniem za przeżyte lata oraz o zdrowie i błog. Boże dla całej jej rodziny

29 Styczeń IV Niedziela Zwykła

godz. 9.00. + Tomasza Jarząbek od Wiesławy Żach z rodziną

godz. 9.00. + Krzysztof Kępisty w 1 r. śm.

godz. 11.30. + Ryszard Żebrowski w 6 r. śm. oraz jego rodziców: Mariannę i Stanisława Żebrowskich

godz. 11.30. + Zygmunta Bialuk w 26 r. śm. + Genowefę Bialuk

godz. 16.00.O zdrowie, błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Marzeny Malec z okazji urodzin z podziękowaniem za przeżyte lata oraz o zdrowie i błog. Boże dla całej jej rodziny

Godz. 16.00. + Romuald Grabowski – gregorianka od r. Zawistowskich

+ Jabłonka Janina lat 83 z Żachy Pawły

Nab. żał. od uczestników pogrzebu w miesiąc od śmierci 17.02. godz. 7.00.

od r. Grabowskich i Wardaszków 04.05. godz. 7.00.

od Andrzeja Świergosza z Madrytu 05.05. godz. 7.00.

od Doroty, Ani i Krystyny 10.05. godz. 7.00.

od r. Krakówków 10.05. godz. 7.00.

od Doroty Żach z rodziną 11.05. godz. 7.00.

od wnuków i prawnuków 13.05. godz. 7.00.

od firmy „Karbon” gdzie pracuje syn Grzegorz i synowa 12.05. godz. 7.00.