PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 2022

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2022

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jednocześnie weszliśmy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Właśnie ten czas dobrze wykorzystajmy dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 7.00. zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele w cenie 20 zł.

3. W środę, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. W sobotę, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, prośmy o liczne powołania misyjne. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, która przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Jednocześnie w tę przyszłą niedzielę już po raz dwudziesty trzeci będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – gorąco polecam ten ważny cel ofiarności Parafian!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. W pierwszy piątek Nab. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. i 17.00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od 6.45. i od 16.30. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. W pierwszą sobotę Msze Św. o godz. 7.00. i o 20.00. połączone z Różańcem i Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.

5. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.30. spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii 9, 10 i 11 grudnia. Msze Św. o godz. 9.00. 11.30. i o 17.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do spowiedzi. Będą zaproszeni księża z sąsiednich parafii.

7. Odwiedziny chorych przed świętami. 12 Kalinowo i Króle Duże, 14 Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka, Jasienica Parcele, Jasienica, Chmielewo i Dąbrowa, 15 Smolechy, Żachy Pawły, Daniłowo Parcele i Nieskórz. Proszę już od dziś zgłaszać takie osoby.

8. Intencje Mszalne w tym tygodniu

28 listopad – poniedziałek

godzina 07.00. + Wandę Terciak od całej rodziny - Msza Św. Gregoriańska

godzina 07.00.+ Zdzisława Łuniewskiego z okazji imienin i za + z c. r. Łuniewskich i Brzostków

godzina 07.25. Nab. żał. + Lucynę Piotrak w 26 r. śm. Sabinę, Wacława i Jana Jastrzębskich i ich rodziców

godzina 07.25. + Kazimierz Kornacki od wnuczka Rafała z żoną Agnieszką

29 listopad – wtorek

godzina 07.00. + Wandę Terciak od całej rodziny - Msza Św. Gregoriańska

godzina 07.00.+ Paulinę Kędzierską od kapłanów posługujących w naszej parafii i pana kościelnego Kazimierza z żoną Iwoną

godzina 07.25. + Kazimierz Kornacki od r. Dmochowskich z Budziszewa

godzina 07.25. + Danutę Gębicką

30 listopad – środa

godzina 07.00. + Wandę Terciak od całej rodziny - Msza Św. Gregoriańska

godzina 07.00.+ Andrzeja z okazji imienin i za jego rodziców Kazimierza i Kazimierę Zadrożnych

godzina 07.25. + Wiesława, Tadeusza i Jadwigę Najgrodzkich

godzina 07.25. + Kazimierz Kornacki od sąsiadów r. Kornackich

1 grudzień - czwartek

godzina 07.00.+ Łukasz Mętrak od mamy Bożeny –początek Mszy Św. Gregoriańskiej

godzina 07.25. + Kazimierz Kornacki od Kazimierza Kornackiego z Jelonk

godzina 07.25. + Stanisławę w 16 r. śm. i Czesława Sławińskich

2 grudzień – I piątek miesiąca

godzina 07.00. + Wandę Terciak od całej rodzinyZakończenie Mszy Św. Gregoriańsk

godzina 07.00.+ Łukasz Mętrak od babci Teresy i wujka Pawła - Msza Św. Gregoriańska

godzina 17.00. + Kazimierz Kornacki od r. Nowaków z Kalinowa

godzina 17.00. + Kazimierz Biały 2 r. śm

3 grudzień – I sobota miesiąca

godzina 07.00. + Józef Murawski i za rodziców z obojga stron

godzina 07.00.+ Łukasz Mętrak od wujka Piotra z rodziną - Msza Św. Gregoriańska

godzina 20.00. + Kazimierz Kornacki odr r. Socików

godzina 20.00. + Annę Lewandowską w 2 r. śm. i jej dziadków: Helenę i Wincentego Kępistych

godzina 20.00. Na wyngrodzenie Niepokalanemu Sercu Mary za grzechy nasze i całego świat

4 grudzień – II Niedziela Adwentu

godzina 9.00. Msza Św. wynagradzająca N.S.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz o rozwój dzieła intronizacji Serca Pana Jezusa w naszej ojczyźnie i o beatyfikację służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

godzina 9.00. + Kazimierz Kornacki od wnuczka Jarosława z rodziną

godzina 11.30. + Zofię i Jana Lenart

godzina 11.30.+ Grażyna Piędziak 1 r. pogrzebu i Eugeniusza w 4 r. śm. od córki Agnieszki z rodziną

godzina 16.00. + Łukasz Mętrak od cioci Agnieszki z rodziną - Msza Św. Gregoriańska

godzina 16.00. + Janinę Duda w1 r. śm. i za rodziców z obojga stron.